بازسازی کف پارکینگ ؛ دلایل، فرآیند اجرا و مصالح مورد نیاز + بررسی هزینه‌ها

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email

کف پارکینگ به دلیل تردد پشت سر هم خودروها، فشارهای زیادی که به آن وارد می‌شود و همچنین درجه حرارت شدید،  ممکن دچار ترک‌خوردگی، خراب شدن، جابه‌جایی و یا ریزش شوند. به همین دلیل ما در این مطلب قصد داریم به نحوه بازسازی کف پارکینگ بپردازیم. اینکه بازسازی کف پارکینگ با استفاده از چه موادی انجام شده و چگونه انجام می‌شود، در ادامه بررسی خواهد شد.

آنچه در این مقاله می خوانید: hide

بازسازی کف پارکینگ

قبل از این‌که در رابطه با بازسازی کف پارکینگ با شما صحبت کنیم، می‌خواهیم در رابطه با انواع خدماتی که برای بازسازی پارکینگ ارائه می‌شود، صحبت نماییم.

به صورت کلی خدمات مربوط به تعمیر و بازسازی پارکینگ شامل موارد زیر می‌شوذ:

 • حذف و تعویض بتن
 • تخریب و بازسازی پارکینگ‌های زیرزمینی
 • تزریق ضد آب
 • تزریق بتن
 • لایه‌بندی کفپوش
 • مرمت پوشش‌های بتنی
 • روسازی بتنی
 • حفاظت بتن
 • آب‌بندی بتن
 • کاربرد پوشش محافظ
 • تعمیر اپوکسی
 • کاربرد پوشش محافظ
 • بهبود ترافیک

جزییات بازسازی کف پارکینگ


برای اطلاعات بیشتر در رابطه با اینکه دیمپل شیت چیست، کلیک کنید.


در هنگام بازسازی کف پارکینگ شاید شما بخواهید تغییراتی را نیز در پارکینگ خود اعمال کنید. اگر ایده‌ای در این زمینه ندارید از شما دعوت می‌کنیم، با تماشای ویدئوی زیر در رابطه با انواع روش‌های نوین و هیجان‌انگیز ساخت پارکینگ در ساختمان‌های مدرن آشنا شوید. به شما پیشنهاد می‌کنیم حتماً ویدئوی زیر را تماشا کنید.

چرا بتن در پارکینگ‌ها خراب می‌شود؟

در هنگام بازسازی کف پارکینگ، یکی از رایج‌ترین کارهایی که انجام می‌شود، تعویض بتن است.

دو منبع اصلی پوسیدگی بتن در یک گاراژ و راه پله‌های آن نمک است که توسط خودروها به داخل منتقل می‌شود.

انتشار CO2 ناشی از همین وسایل نقلیه نیز می‌تواند منجر به خرابی و تصمیم برای بازسازی کف پارکینگ شود.

نمک جاده باعث خوردگی شده و چارچوب فولادی داخل بتن را منبسط می‌کند. ترک خوردگی، شستشو، تخریب، کربناته شدن، خوردگی فلز جاسازی شده و خطوط پوسیدگی هریک با خرابی کلی گاراژهای پارکینگ بتنی همراه است.

در صورت غفلت طولانی مدت و عدم بازسازی کف پارکینگ، این تخریب با سرعت نمایی پیشرفت می‌کند. تضعیف ساختاری در بدترین حالت می تواند منجر به فروپاشی شود.

 


برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه انتخاب بهترین سنگ و سرامیک برای ساختمان کلیک کنید.


 

تعمیر یا تعویض؟

در زمان بازسازی کف پارکینگ، وقتی تصمیم به تعمیر یا تعویض بتن آسیب دیده و ترک خورده می‌گیریم، فناوری گزینه‌های ما را تغییر می دهد.

روکش کننده خودکار می‌تواند کف‌های ناهموار یا فرسوده داخلی را ترمیم کند. در ادامه نظر کارشناسان را در رابطه با تعمیر و تعویض می‌خوانیم.

نظر کارشناس دنیس لاین در رابطه با بتن پارکینگ

دنیس لاین، متخصص میدانی سیستم‌های تعمیر بتن مهندسی ARDEX می گوید: “ده سال پیش، جایگزینی بتن آسیب دیده اغلب راه‌حل ترجیحی برای ترمیم بود.” اما دهه بعد این وضعیت را تغییر داد. واقعیت‌های اقتصادی، گزینه‌های تعمیر ارزان قیمت را جذاب‌تر کرده است، همانطور که فشار بر محیط زیست ساختمان پایدارتر و سبزتر است. توانایی تعمیر بتن موجود به جای حذف و جایگزینی، رد پای کربن را به طور جدی کاهش می‌دهد. ”

نظر کارشناس لاین در رابطه با تعمیر بتن

با این حال، Layne می‌گوید که میزان آسیب و میزان تعمیر یا تعویض آن باید مورد به مورد تعیین شود. “ابتدا از خود بپرسید که آیا می‌توانید آن را به یکپارچگی اولیه بازگردانید. در نظر بگیرید که بتن در واقع چقدر خراب شده است. آیا نشتی وجود دارد که به سنگدانه‌های نمایان شده روی یک سازه بتنی اشاره دارد؟ در این صورت بتن به احتمال زیاد باید تعویض شود. آیا آسیب ناشی از نصب ضعیف است؟ باز هم، اگر پاسخ مثبت است، جایگزینی بهترین گزینه است. اگر این فقط یک سطح فرسوده یا خرد شده است که معمولاً به آن لایه لایه شدن گفته می‌شود، تعمیر یک گزینه مناسب است. ”

نظر جو ریز در رابطه با تعمیر یا تعویض بتن

جو ریزو، مدیر منطقه‌ای بخش محصولات ساختمانی Oldcastle توضیح می‌دهد: “یک قاعده کلی این است که اگر تعمیر به بیش از دو اینچ مصالح نیاز داشته باشد، احتمالاً برای جایگزینی بتن سود می‌برد.” “اگر کمتر از آن باشد، تعدادی از محصولات در بازار وجود دارد که می‌توانند یکپارچگی سازه‌ای بتن و جذابیت زیبایی را باز گردانند.”

او ادامه می‌دهد، “اما خرابی یا میزان آسیب ممکن است تنها معیار تصمیم گیری نباشد. اگر تعمیر شامل ریختن یک لایه سیمان روی بتن موجود باشد، پاک‌سازی می‌تواند مشکل‌ساز باشد. زمان می‌تواند یکی دیگر از ملاحظات باشد. سپس زیبایی شناسی نیز باید مورد توجه قرار گیرد. ”

چالش ها در بازسازی کف پارکینگ


برای اطلاعات بیشتر دررابطه با تاسیسات ساختمان کلیک کنید.


نگرانی‌های اساسی در هنگام بازسازی کف پارکینگ بتنی

بتن به دلایل مختلف می‌تواند خراب شود. نصب ضعیف یک عامل متداول است، زیرا توجه کافی به زیر پایه، تطبیق کاربرد با محصول سیمان یا محل اتصال اتصالات نمی‌شود. بتن در گرما منبسط شده و در سرما منقبض خواهد شد. اگر اتصالات انبساطی به درستی از یکدیگر فاصله نداشته باشند، تنش ناشی از انبساط و انقباض باعث ترک خوردگی خواهد شد

بنابراین، مواردی وجود دارد که تعمیر قطعاً یک گزینه نیست. فرانک اوونز، معاون بازاریابی Quikrete، می گوید: “اگر زیرمجموعه فرسوده شود، بخش بتنی باید بریده شده و یک زیربنای جدید ایجاد و فشرده گردد.” ترک‌های بزرگ نیز مشکل‌ساز هستند، به ویژه شکاف‌هایی که تا انتها ادامه می‌یابد و در نهایت باعث فرسایش زیرپایه می‌شود. آن‌ها آب را وارد می‌کنند و چرخه‌های انجماد و ذوب در نهایت نقاط ضعف را پیدا خواهند کرد.


برای اطلاعات بیشتر دررابطه با سنگ قرنیز کلیک کنید.


راه‌حل برای بازسازی کف پارکینگ بتنی

برای تعمیر کف‌های بتنی ناهموار یا فرسوده داخلی، پیمانکاران می‌توانند از یک روکش کننده کف خود تراز استفاده کنند. اوونز خاطرنشان می‌کند که چنین محصولاتی در بلند کردن مناطق کم عمق تا 1 اینچ موثر هستند. وی درباره کاربرد آن توضیح می دهد: “با یک تخته تمیز خوب شروع کنید، یک چسب چسبناک بمالید و بگذارید خشک شود. لایه بعد را در نوارهای 1 فوتی بریزید. سپس با هم ذوب می‌شوند و مناطق کم ارتفاع را افزایش می‌دهند.

اوونز می گوید در صورت کنترل محیط برای محافظت از کف در برابر باد، گرمای بیش از حد و سایر عناصر طبیعی، می‌توان از این محصول در خارج استفاده کرد.

بسیاری از محصولات مشابهی که برای ترمیم سطح افقی استفاده می‌شوند، می‌توانند در سطوح عمودی نیز موثر باشند، مانند دیوارهای حائل بیرونی و دیوارهای باربر داخلی.

ریزو می‌گوید: “جایگزینی برخی از سطوح عمودی اولیه، به ویژه دیوارهای باربر، می‌تواند بسیار گران تمام شود.” “روکش‌هایی که زیبایی را افزایش داده و همچنین دوام را به سطح می‌بخشد، باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه واقعی برای صاحب ملک می‌شود.”


برای اطلاعات بیشتر در رابطه با سنگ فرش بتنی کلیک کنید.


محصولات قابل استفاده در بازسازی کف پارکینگ بتنی

شکی نیست که پیمانکاران می‌توانند گزینه‌های تعمیر بیشتری را نسبت به قبل به مشتریان ارائه دهند. اگرچه ترکیب بتن در 20 سال گذشته تغییر چندانی نکرده است، محصولات تعمیر تغییر کرده است. پلیمرها به ایجاد پیوند قوی بین بتن جدید و قدیمی کمک می‌کنند، اکریلیک‌ها استحکام بیشتری می‌بخشند  و اتمام جذاب پوشش وصله و سایر تعمیرات را پنهان می‌کند. سطوح بتنی را نه تنها می‌توان بدون صرف زمان و هزینه برای جایگزینی بتن قدیمی پر، تراز و تقویت کرد، اما عملیات سطحی در واقع می‌تواند ظاهر آن‌ها را بهتر از جدید نشان دهد.


برای اطلاعات بیشتر درباره پوشش‌های ضد حریق کلیک کنید.


نکات مهم تعمیر و بازسازی کف پارکینگ بتنی

یک واشر فشار 3500 psi هرگونه بتن و گرد و غبار را از بین می‌برد و سطح مناسبی برای سیمان جدید ایجاد می‌کند.

هر گونه شکاف را تا حداقل ¼ اینچ گسترش دهید، هر گونه بتن خراب را بردارید و ترک را با یک بوش تمیز کنید.

ابتدا نقاط شکاف‌دار و ترک‌های عمیق را پر کنید.

برای سطوح حفره‌دار‌تر، از نیم تا یک و نیم اینچ، مخلوط سیمان ماسه‌ای، با تقویت کننده اکریلیک برای افزایش استحکام، مناسب خواهد بود. باز هم، آماده‌سازی مناسب سطح ضروری است.

هنگام استفاده از روکش، از پر کردن اتصالات انبساط خودداری کنید.

نکات جایگزینی

برای تعمیرات عمیق در دمای گرم، حتماً زیر پایه را مرطوب کنید تا از کوچک شدن و ترک خوردگی بتن جلوگیری شود.

یک اسلب عمیق چهار اینچی به اتصالات انبساطی حداقل 10 فوت در هر جهت نیاز دارد. اتصالات باید حداقل تا یک چهارم عمق دال بریده شوند.

هنگام تعویض بخشی از بتن، آن را به اتصالات انبساطی تعویض کنید.

مصالح کف پارکینگ


برای اطلاعات بیشتر درباره صفر تا صد بازسازی خانه کلیک کنید.


 

ترک خوردگی کف پارکینگ چیست؟

ترک خوردن کف پارکینگ، اجتناب‌ناپذیر است. بتن ماده‌ای است که بدون شکستگی یا ترک خوردگی خم نمی‌شود و کش نمی‌آید. با این حال، بسته به آب و هوا و درجه حرارت، کوچک شده و گسترش می‌یابد و در نتیجه ترک خواهد خورد.

معمولاً کف گاراژها با اتصالات انقباضی ساخته می‌شوند که این ترک را امکان‌پذیر می‌کند. این مفاصل انقباضی معمولاً شیارهای عمیق یا مفاصل برش خورده هستند. آنها را می‌توان در یک گاراژ دو در به صورت چهار اسلب جداگانه مشاهده کرد. شیارها یک خط ضعیف در بتن ایجاد می‌کنند و به ترک‌ها اجازه می‌دهد تا شیار را به جای سطح عبور کنند.

خبر خوب! اکثر ترک‌ها بیشتر از آنکه ساختاری باشند، محیطی هستند. این بدان معناست که می‌توان آن‌ها را تعمیر کرد.


برای اطلاعات بیشتر درباره 10 ایده طراحی حیات خلوت کلیک کنید.


کاربرد اپوکسی در بازسازی کف پارکینگ

زمان تعویض کف پارکینگ

هنگامی که تصمیم به بازسازی کف پارکینگ می‌گیرید، ممکن است وسوسه شوید که به جای تعمیر، آن را به صورت کامل تعویض نمایید.

حتی شاید هم با استفاده از روکشی مانند اپوکسی، یک اصلاح DIY انجام دهید. با این حال، اگر متوجه شدید که زمین به طور جدی ترک خورده یا خرد شده است، احتمال دارد که حتی بعد از وصل شدن، شکاف‌ها دوباره ظاهر شوند.

علت این مشکلات می‌تواند موارد زیر باشد:

کارهای آماده‌سازی ناقص قبل از نصب کف، مانند فشردن نامناسب خاک یا تقویت ناکافی وجود دارد.

مخلوط بتن ضعیف، نیز می‌تواند دلیل بروز این مشکل باشد. شاید سنگدانه‌های با کیفیت پایین مانند پیریت آهن در مخلوط بتن شما وجود داشته باشد.

آسیب آب ناشی از تخلیه ناکافی کف یا رطوبت ناشی از ترک‌های فونداسیون

چرخه یخ زدایی در زمستان، به این دلیل که گاراژها اغلب یا اصلاً گرم نمی‌شوند.

گودال زیر پارکینگ، ارتفاع مناسب را ندارد.

اتصالات انبساط در مکان‌های مناسب قرار ندارد.

طبقه گاراژ به درستی درجه‌‎بندی نشده است.


برای اطلاعات بیشتر درباره انواع نمای ساختمان کلیک کنید.


 

تشخیص علائم هشداردهنده اولیه آسیب به گاراژ

ترک‌های موجود در کف گاراژ شما یک علامت هشدار دهنده اولیه است که نشان می‌دهد در نهایت به تعویض یا تعمیر کف گاراژ نیاز خواهید داشت.

شدت آن ترک‌ها تعیین می کند که عملکرد شما چگونه باید باشد. دو نوع اصلی ترک‌های گاراژ عبارتند از ترک‌های جمع کننده و ترک‌های نشست.


برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه مدیریت پروژه ساخت کلیک کنید.


ترک‌های جمع‌کننده در پارکینگ

ترک‌های انقباضی (همچنین به عنوان ترک‌های مویی شناخته می‌شوند) زمانی رخ می‌دهند که بتن ریخته شده با خشک شدن شروع به جمع شدن می‌کند. این می‌تواند باعث ترک خوردگی آن شود و شکستگی‌های جزئی را در سطح کف نشان دهد. این نوع ترک اگرچه جدی نیست اما از نظر زیبایی منجر به کم‌تر شدن زیبایی محیط خواهد شد.

چرخه انجماد و ذوب مداوم باعث انبساط و انقباض کف بتنی شده (اتصالات انبساطی به کاهش برخی از این تنش‌ها کمک می‌کند). با این حال، رطوبت وارد شده از طریق شکاف‌ها می‌تواند باعث تخریب بیش‌تر کف شود.

از ترکیب مناسب بتن استفاده کرده یا از سیمان با کیفیت بالا استفاده شده باشد.

اطمینان حاصل کنید که از نسبت تراکم مناسب استفاده می‌شود تا زمین خاک به درستی ته‌نشین شود.

اتصالات انبساط  در مکان‌های مناسب قرار داده شده باشد.

طبقه گاراژ  به درستی درجه‌بندی شده باشد.

 


برای اطلاعات بیشتر درباره انواع دیوار پوش کلیک کنید.


 

چرا ترک‌های نشست در کف گاراژ ایجاد می‌شود؟

ترک‌های ته‌نشینی بزرگ‌تر و جدی‌تر از ترک‌های جمع کننده هستند و پتانسیل ایجاد خسارت قابل ملاحظه‌ای را دارند. ترک‌های نشست زمانی رخ می‌دهند که خاک زیر کفپوش جابجا شده و یک کفپوش ضعیف نصب شده احتمال مشکلات ترک خوردگی را افزایش می‌دهد. همانند ترک‌های جمع‌کننده، نفوذ آب و نمک در ترک‌های ته نشینی مشکلات بیشتری را در طول زمان ایجاد می‌کند.

برای بررسی این‌که آیا ترک یک مشکل ساختاری است یا خیر، ابتدا تعیین کنید که آیا مقاطع بتنی در دو طرف ترک در ارتفاعات مختلف هستند یا خیر. سپس عرض ترک را اندازه بگیرید. باز شدن ⅛ ”یا بیشتر می‌تواند مشکلی باشد که باید زودتر از آن بازرسی کنید، زیرا ممکن است دال بتنی شما در حال فرو رفتن باشد.


برای اطلاعات بیشتر درباره اصول خاکبرداری کلیک کنید.


زهکشی نامناسب و بازسازی کف پارکینگ

کف گاراژ شما ممکن است به دلایل دیگر ترک خورده، خرد شده و ناهموار شود. زهکشی بی‌اثر آب می‌تواند باعث ایجاد ترک شود و منجر به آسیب‌های ساختاری عمده در زیر گاراژ شما و بقیه خانه خواهد شد.

از نشستن آب جمع شده روی کف گاراژ خود اجتناب کنید. سعی کنید علت تجمع آب را مشخص نمایید. راه‌های مسدود شده یا لوله‌های زهکشی ضعیف در نزدیکی گاراژ گاهی اوقات می‌تواند مقصر باشد. درجه‌بندی نادرست طبقه گاراژ نیز می‌تواند باعث مشکلات زهکشی شود.

در همه موارد فوق، توصیه می‌شود که کف را به طور کامل تعویض کنید تا از مشکلات جدی در آینده جلوگیری شود. اگر مطمئن نیستید که چگونه پیش بروید، ممکن است بخواهید یک مهندس ساختمان را برای مشاوره بیاورید.

زهکشی مناسب کف پارکینگ


برای اطلاعات بیشتر درباره انواع شلف دیواری کلیک کنید.


مراحل تعویض گاراژ به دلیل تعمیر یا تعویض بتن

گاراژ را خالی کنید پارکینگ جایگزین برای وسایل نقلیه خود و محل نگهداری لوازم و وسایل دیگر که معمولاً در گاراژ نگهداری می‌شوند، پیدا نمایید.

کفپوش فعلی را تخریب کرده و بردارید.

برای رسیدن به زمین جامد، عمیق‌تر حفاری کنید.

در صورت لزوم فونداسیون را تعمیر یا تقویت کنید.

غشای ژئوتکستایل را نصب کنید.

تخلیه‌ای برای گاراژ ایجاد کنید.

منطقه را با شن (3/4 اینچ) پر کنید و آن را فشرده کنید.

یک مانع بخار در محل قرار دهید.

برای کف جدید بتن بریزید.

قبل از جابجایی ماشین، دوچرخه و غیره و هم‌چنین اقلام ذخیره شده، اجازه دهید کف بتنی به درستی صاف شود.

تمیزکاری کف پارکینگ


برای اطلاعات بیشتر درباره سقف کشسان کلیک کنید.


آب‌بندی کف پارکینگ

از آنجا که کفپوش‌های گاراژ از عناصر بیرونی محافظت می‌شود ، به طور کلی به عنوان یک راهرو بتنی نیازی به آب‌بندی وجود ندارد. با این حال، اکثر کفپوش‌های گاراژ از بتن ساخته شده است و آن‌ها را مستعد ترک‌خوردگی و نفوذ رطوبت ناشی از نشت روغن، نشت ضد یخ و سایر مواد شیمیایی خانگی می‌کند.


برای اطلاعات بیشتر درباره کوپلر کلیک کنید.


انواع محصولات برای آب‌بندی پارکینگ

ترکیبی از سیلرهای نفوذ کننده و پوشش‌های موضعی برای محافظت و تقویت کف گاراژ توصیه می‌شود. سیلرهای نفوذی، پوشش‌های موضعی یک لایه غشایی را روی سطح بستر تشکیل می‌دهند و از لکه‌های رطوبت، مواد شیمیایی، چربی، گاز و روغن محافظت می‌کنند. پوشش‌های موضعی علاوه بر این، عناصر تزئینی مانند درخشش یا رنگ بالا را نیز اضافه می‌کنند.


برای اطلاعات بیشتر درباره انواع روش مقاوم سازی ساختمان کلیک کنید.


در هنگام بازسازی کف پارکینگ، چگونه می‌توان آن را با دوغاب ضدآب کرد؟

با توجه به مواردی که در فوق گفته شد، متوجه شدید که در فرآیند بازسازی کف پارکینگ آب‌بندی نیز یکی از مراحل مهم است. ما در ادامه قصد داریم درباره چگونگی استفاده از دوغاب برای بازسازی با شما صحبت کنیم.

موثرترین و مقرون به صرفه‌ترین روش ضد آب کردن گاراژ، استفاده از دوغاب مخزن است. گه‌گاه از این محصول به عنوان مخزن سیمانی نام برده می‌شود. دوغاب مخزن مخلوطی است که به طور خاص برای جلوگیری از نفوذ آب طراحی شده است. این ماده یا از قبل مخلوط می‌شود یا بصورت پودر در محل با آب تمیز مخلوط خواهد شد. ترکیبی از سیمان‌های پرتلند، سنگدانه‌ها، اصلاح کننده‌های شیمیایی و پلیمر اکریلیک در دوغاب مخزن با هم ترکیب می‌شوند و مانع عبور آب به گاراژ شما خواهند شد. در ابتدا باید دیوارها آماده شوند و سپس دوغاب، مخلوط گردد. سپس دیوار مرطوب شده و لایه اول و دوم به کاربرده می‌شود.


برای اطلاعات بیشتر درباره نانوکامپوزیت کلیک کنید.


fitness-room-garage-before

بازسازی کف پارکینگ و اپوکسی

استفاده از اپوکسی در پارکینگ، یکی از راه‌های جذابی است که می‌توانید برای زیباسازی پارکینگ خود انجام دهید.

امروزه می‌توانید طیف وسیعی از فرمولاسیون اپوکسی در طیف وسیعی از رنگ‌های جذاب بیابید. این ماده را می‌توان با رنگ تزئینی یا تراشه‌های کوارتز ترکیب کرد تا پارکینگ‌های کسل کننده به پارکینگ‌های رنگارنگ و با طراحی زیبا تبدیل شوند که شبیه نمایشگاه‌های اتومبیل شیک هستند.


برای اطلاعات بیشتر درباره نکات سیستم گرمایش از کف، کلیک کنید.


چرا استفاده از اپوکسی در بازسازی کف پارکینگ توصیه می‌شود؟

در مقایسه با ریختن کفپوش‌های بتنی برهنه، استفاده از کفپوش اپوکسی بر روی بتن جدید مستلزم افزایش هزینه‌های اولیه و طولانی‌مدت خرابی است. از آنجایی که این امر نه تنها برای صاحبان تاسیسات بلکه برای مستاجران، مشتریان یا مشاغل وابسته به پارکینگ‌ها در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته دردسر ساز می‌شود.

دوام

سیستم‌های اپوکسی علاوه بر افزایش جذابیت ظاهری یک پارکینگ، سخت می‌شوند و پوشش‌های محکم، صاف و با دوام ایجاد می‌کنند . این محصول می‌تواند، مقاومت کف بتن را در برابر تردد وسایل نقلیه و عابران پیاده، ساییدگی، ضربه، لکه روغن، علائم تایر، بنزین و روغن ترمز افزایش دهد.  بسیاری از تنش‌های شیمیایی و مکانیکی دیگر که می‌توانند بتن برهنه را به میزان قابل توجهی تخریب کنند، روی اپوکسی تاثیر نخواهند داشت.

علاوه بر این، کفپوش اپوکسی در پوشش عیوب کوچک مانند ترک‌های مویی و مواج شدن جزئی در اسلب بتونی کار بزرگی انجام می‌دهد. هنگامی که سیستم اپوکسی مناسب به صورت حرفه‌ای بر روی بتن سازه‌ای سالم و آماده شده نصب می‌شود، به صورت مستحکم به سطح چسبیده و برای چندین دهه در شرایط آب و هوایی مختلف، از جمله گرمای شدید فلوریدا، رطوبت زیاد و باران‌های سیل‌آسا دوام می‌آورد.

تطبیق‌پذیری

کفپوش اپوکسی دارای ویژگی‌های ضد لغزش است و ذاتاً در برابر رطوبت و آب مقاوم است. این دو ویژگی آن را به یکی از بهترین گزینه‌ها برای پارکینگ گاراژها و سایر فضاهای تحت باران و افزایش رطوبت تبدیل می‌کند. علاوه بر این، پوشش‌های اپوکسی را می‌توان به راحتی با محلول‌های تمیز کننده مناسب، ماشین‌آلات یا واشرهای فشار تمیز کرد.

کفپوش اپوکسی به عنوان یک درزگیر موضعی ، تخریب بتن را نیز متوقف کرده و از تشکیل گرد و غبار بتنی به همراه انتشار آن در کل پارکینگ و جمع آوری روی اتومبیل جلوگیری می‌کند.

صرفه‌جویی در هزینه

هنگام مقایسه هزینه راه حل‌های مختلف کفپوش گاراژ، فقط به هزینه نصب فوت مربع توجه نکنید.

برخی از جایگزین‌های کف که نصب آن‌ها نسبتاً ارزان است، ممکن است در طول عمر آن‌ها هزینه‌های بیشتری را به دنبال داشته باشد.

در حالی که راه حل‌های گران‌تر کفپوش می‌تواند در دراز مدت صرفه‌جویی زیادی در هزینه‌ها داشته باشد. برای مثال کف‌های بتنی برهنه را در نظر بگیرید.

این کف‌ها باید در فواصل منظم بررسی شوند، کاملاً تمیز شوند تا گرد و غبار آزاردهنده بتن از بین برود و بیش‌تر از آنچه بسیاری از صاحبان ساختمان انتظار دارند تعمیر شوند. برعکس، کفپوش‌های اپوکسی پایه بتنی را می‌بندند و سطحی صاف و براق ایجاد می‌کنند که مراحل تمیز کردن را تسهیل خواهد کرد. علاوه بر این، پوشش‌های اپوکسی با انعکاس بالا نور را به مناطق بزرگ‌تر منتقل می‌کند و نیاز به وسایل روشنایی اضافی را کاهش می‌دهد و قبض برق شما را  نیز کاهش خواهد داد.


برای اطلاعات بیشتر درباره سنگ گرانیت کلیک کنید.


آیا پوشش اپوکسی ماندگاری دائمی دارد؟

بسیاری از متخصصان تجارت فکر می کنند که پوشش اپوکسی بلیط یک طرفه برای دستیابی به جاودانگی کف است. اگرچه این راه حل‌ها بهترین گزینه برای فضاهای صنعتی و تجاری هستند، اما برای انتخاب نوع مناسب محصول برای هر محیط همراه با مناسب‌ترین روش نصب کفپوش اپوکسی، توجه کامل لازم است.


برای اطلاعات بیشتر درباره مراحل ایزولاسیون استخر کلیک کنید.


سخن آخر!

ما در این مطلب بازسازی کف پارکینگ، را از جهات مختلف بررسی کرده و سعی کردیم به شما کمک کنیم تا بتوانید نکات نحوه بازسازی کف پارکینگ را به درستی بدانید.

در صورتی که پس از مطالعه این مطلب، نیاز به اطلاعات بیشتری در رابطه با نحوه بازسازی کف پارکینگ داشتید، با ما تماس بگیرید.

برای دانلود خلاصه مقاله بازسازی کف پارکینگ از لینک زیر استفاده کنید.

بازسازی کف پارکینگ.docx

دفتر فنی و مهندسی باروچین، گلچینی از مهندسان حاذق و برجسته در صنعت عمرانی است. این مجموعه با داشتن پروژه‌های موفق بسیاری در استان تهران و البرز، از سرشناس‌ترین دفترهای فنی و مهندسی به شمار می‌آید.

برای مشاهده تجربیات ما و برخی از پروژه‌های بزرگ صورت گرفته در استان تهران و البرز، به پروژه ها رجوع نمایید.

چنانچه نیاز به آشنایی بیشتر با دفتر فنی و مهندسی باروچین نیاز دارید، به درباره ما مراجعه نمایید.

برای ارتباط با مشاورین برتر ما نیز به بخش تماس با ما رجوع کنید.

برای مشاهده فروشگاه باروچین کلیک کنید!

 

زمان بازسازی کف پارکینگ، اپوکسی بهتر است یا بتن؟

این مورد بستگی به شرایط شما خواهد داشت.

آیا در هنگام بازسازی کف پارکینگ، آب بندی ضروری است؟

بله بهتر است که این کار را انجام شود.

۳۰۰ پاسخ

 1. You really make it seem really easy together with your presentation but I find this matter to be actually one thing which I believe I’d
  by no means understand. It sort of feels too complex and extremely wide for me.
  I’m taking a look forward for your subsequent publish, I will try to get the
  dangle of it!

 2. My programmer is trying to convince me to move to .net from PHP.
  I have always disliked the idea because of the expenses.
  But he’s tryiong none the less. I’ve been using WordPress on numerous websites
  for about a year and am anxious about switching to another platform.
  I have heard fantastic things about blogengine.net. Is there a way I can transfer all my wordpress content into it?
  Any kind of help would be greatly appreciated!

  My blog … https://www.cgmimm.com/

 3. Do you have a spam issue on this site; I also am a
  blogger, and I was wondering your situation; we have developed some nice methods and
  we are looking to trade solutions with others,
  why not shoot me an email if interested.

 4. Just wish to say your article is as astonishing. The clearness
  in your post is just cool and i could assume you are an expert on this subject.
  Fine with your permission allow me to grab your feed to keep
  updated with forthcoming post. Thanks a million and
  please continue the rewarding work.

 5. First of all I would like to say awesome blog! I had a quick question in which
  I’d like to ask if you do not mind. I was interested to find out how you center yourself
  and clear your head before writing. I have had a difficult time
  clearing my mind in getting my thoughts out. I do enjoy writing but it just seems like the first 10 to
  15 minutes are generally wasted just trying to figure out how to begin. Any
  recommendations or tips? Many thanks!

 6. Its such as you learn my mind! You seem to grasp so much
  approximately this, such as you wrote the e book in it or something.
  I feel that you could do with some p.c. to drive the message home a little bit,
  however instead of that, this is excellent blog. A fantastic read.
  I’ll definitely be back.

 7. Undeniably believe that which you said. Your favorite justification seemed to be on the internet the easiest thing to
  be aware of. I say to you, I certainly get annoyed while people
  consider worries that they plainly do not know about.

  You managed to hit the nail upon the top as well as
  defined out the whole thing without having side-effects , people can take a signal.
  Will probably be back to get more. Thanks

 8. My coder is trying to convince me to move to .net from
  PHP. I have always disliked the idea because of the
  costs. But he’s tryiong none the less. I’ve been using WordPress on a variety of websites for
  about a year and am anxious about switching to another platform.
  I have heard very good things about blogengine.net. Is there a way I can transfer all my wordpress
  content into it? Any kind of help would be really appreciated!

 9. I was wondering if you ever considered changing the page layout of your blog?

  Its very well written; I love what youve got to say. But maybe
  you could a little more in the way of content so people could connect with it better.
  Youve got an awful lot of text for only having one or 2 images.
  Maybe you could space it out better?

 10. Hi there, I found your website via Google whilst searching for a
  similar topic, your site came up, it seems to
  be good. I have bookmarked it in my google
  bookmarks.
  Hello there, just become alert to your weblog through Google, and
  located that it’s truly informative. I’m gonna be careful for brussels.
  I will be grateful for those who proceed this in future.
  Many other people will be benefited out of your writing.

  Cheers!

 11. Very good site you have here but I was curious if you knew of any discussion boards that
  cover the same topics talked about here? I’d really like to be a part of online community
  where I can get opinions from other knowledgeable people that share the same interest.
  If you have any suggestions, please let me know.
  Bless you!

 12. Thanks for one’s marvelous posting! I truly enjoyed reading it,
  you will be a great author.I will remember to bookmark your blog and will
  eventually come back in the foreseeable future. I want to encourage you to definitely continue your great writing, have a nice holiday weekend!

 13. It’s a shame you don’t have a donate button! I’d most certainly
  donate to this outstanding blog! I suppose for now i’ll settle for book-marking and adding your RSS feed to my Google account.

  I look forward to brand new updates and will talk about this blog
  with my Facebook group. Chat soon!

 14. Hey I am so excited I found your web site, I really found you by
  error, while I was researching on Bing for something else, Anyhow I am here now and would just like to say kudos for
  a incredible post and a all round enjoyable blog (I also love the theme/design), I
  don’t have time to look over it all at the minute but I have
  bookmarked it and also added your RSS feeds, so when I
  have time I will be back to read a lot more, Please do keep up the fantastic b.

 15. It’s a pity you don’t have a donate button! I’d most
  certainly donate to this superb blog! I suppose for now i’ll settle for bookmarking
  and adding your RSS feed to my Google account. I look forward to brand new updates and will talk about this blog with my Facebook group.
  Chat soon!

 16. You actually make it appear so easy along with your presentation however I find this topic to be really something which I feel I’d by no means understand.
  It seems too complex and extremely extensive for me.
  I am looking forward for your subsequent publish,
  I’ll attempt to get the hang of it!

 17. hey there and thank you for your information – I have certainly picked up something new from right here.

  I did however expertise some technical issues using this website, as I experienced to reload the website a
  lot of times previous to I could get it to load properly.
  I had been wondering if your web hosting is OK?
  Not that I’m complaining, but sluggish loading instances times will sometimes affect your placement in google and could damage your quality score
  if advertising and marketing with Adwords.

  Well I’m adding this RSS to my e-mail and can look out for much more of your respective
  intriguing content. Make sure you update this again soon.

 18. First off I would like to say awesome blog! I had a
  quick question that I’d like to ask if you don’t mind.

  I was curious to know how you center yourself and clear your mind prior
  to writing. I have had difficulty clearing my mind in getting my thoughts out there.
  I do enjoy writing however it just seems like the first 10 to 15 minutes are generally lost simply just
  trying to figure out how to begin. Any suggestions or
  tips? Thanks!

 19. After looking into a number of the blog articles on your website,
  I really appreciate your way of writing a blog.
  I saved as a favorite it to my bookmark site list and will be checking
  back in the near future. Please check out my web site as well
  and tell me what you think.

 20. It is perfect time to make a few plans for the future and it’s time to be happy.
  I have learn this post and if I may just I desire to counsel you some interesting issues or suggestions.
  Maybe you could write next articles relating to this article.
  I desire to read even more things approximately it!

 21. Greetings I am so excited I found your blog page, I really found you by mistake, while I was looking on Yahoo for something else, Anyways I am here now and would just like to say thanks for a fantastic post and a
  all round interesting blog (I also love the theme/design), I don’t have time to read it
  all at the minute but I have bookmarked it and also added your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a great deal more,
  Please do keep up the excellent job.

 22. My programmer is trying to convince me to move to
  .net from PHP. I have always disliked the idea because of the expenses.
  But he’s tryiong none the less. I’ve been using Movable-type on several websites for about a year and am
  anxious about switching to another platform.
  I have heard excellent things about blogengine.net. Is there a way I can import all my wordpress posts
  into it? Any kind of help would be greatly appreciated!

 23. Its like you read my mind! You appear to know a lot about this, such as you wrote the book in it or something.
  I think that you just could do with some p.c. to force the message home a little bit,
  however other than that, this is excellent blog. An excellent read.

  I’ll definitely be back.

 24. Hello there! This blog post could not be written much better!

  Looking at this post reminds me of my previous roommate!
  He continually kept preaching about this. I am going to forward this post to him.
  Fairly certain he’s going to have a good read.
  Thanks for sharing!

 25. Can I simply just say what a relief to discover somebody who truly understands what they
  are talking about online. You actually understand how to bring a problem to light and make it important.
  More and more people must look at this and understand this side of the
  story. I was surprised you are not more popular because you certainly have the gift.

 26. I know this if off topic but I’m looking into starting my own weblog and was wondering what all is needed to get
  setup? I’m assuming having a blog like yours
  would cost a pretty penny? I’m not very internet smart
  so I’m not 100% positive. Any recommendations or advice would be greatly appreciated.
  Thank you

 27. Attractive section of content. I just stumbled upon your weblog and in accession capital to
  assert that I get in fact enjoyed account your blog posts.

  Anyway I’ll be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently rapidly.

 28. Hello there! I could have sworn I’ve been to this web site before but after
  looking at a few of the posts I realized it’s new to me.
  Nonetheless, I’m certainly pleased I stumbled upon it and I’ll be bookmarking
  it and checking back frequently!

 29. I am really loving the theme/design of your web site.
  Do you ever run into any web browser compatibility problems?
  A couple of my blog readers have complained about my website not working
  correctly in Explorer but looks great in Opera. Do you have any solutions
  to help fix this problem?

 30. Hi there! I understand this is somewhat off-topic however I needed to ask.
  Does managing a well-established blog such as yours require a massive amount work?
  I’m brand new to writing a blog but I do write in my
  journal on a daily basis. I’d like to start a blog so I will be
  able to share my experience and views online. Please let me know if you have any suggestions or
  tips for brand new aspiring bloggers. Thankyou!

 31. Does your website have a contact page? I’m having trouble locating it but,
  I’d like to send you an e-mail. I’ve got some recommendations for your blog you might
  be interested in hearing. Either way, great blog and I look forward to seeing it improve
  over time.

 32. I’m impressed, I have to admit. Seldom do I encounter a blog that’s both educative
  and engaging, and let me tell you, you have hit the nail on the head.
  The problem is something that too few men and women are speaking intelligently
  about. Now i’m very happy I came across this during my search for something concerning
  this.

 33. Hi there, just became alert to your blog through Google,
  and found that it’s truly informative. I am gonna watch out
  for brussels. I will be grateful if you continue this in future.
  A lot of people will be benefited from your writing.
  Cheers!

 34. I’ve been exploring for a little bit for any high-quality articles or
  weblog posts on this kind of area . Exploring in Yahoo I eventually stumbled upon this site.
  Studying this info So i’m happy to exhibit that I’ve an incredibly just right uncanny feeling I came upon exactly what I needed.
  I most unquestionably will make sure to don?t disregard this web site and give it a look regularly.

 35. Fantastic blog you have here but I was curious if you knew of any message boards that cover
  the same topics talked about here? I’d really love to
  be a part of community where I can get comments from other knowledgeable individuals that share the same interest.
  If you have any recommendations, please let me know.
  Many thanks! http://preturi-parbrize.ro/preturi-parbrize/pret-parbriz-kia-ceed_sportswagon_jd_-an_fabricatie-2018-producator-xyg-vandut_in-bucuresti-sector%206-cod_postal-68300-1376900.html

 36. Үou actually make it seem so easy along with your presentation however I find this topic to be reallʏ something wһich I feel I
  might by no meɑns understand. It sօrt of feels too complicated ɑnd extremely wide for me.
  I am taking a look forward for your nedt put up, I will try to get the hang of it!

  my web blog Bokep China

 37. Everything posted was actually very logical. However, what about this?
  suppose you wrote a catchier post title? I am not
  saying your information is not solid., however suppose you added a title that
  grabbed people’s attention? I mean بازسازی کف پارکینگ + نکات مهم و هزینه بازسازی به همراه معرفی مصالح کاربردی is a little
  plain. You ought to look at Yahoo’s front page and watch how they create article titles to grab people to
  click. You might add a video or a pic or two to grab readers excited about what you’ve
  written. Just my opinion, it might make your website a little bit more interesting.

 38. Hey this is kind of of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually
  code with HTML. I’m starting a blog soon but have no coding experience
  so I wanted to get guidance from someone with experience.

  Any help would be greatly appreciated!

 39. I have been exploring for a little bit for any high quality articles or weblog
  posts in this sort of space . Exploring in Yahoo I finally stumbled upon this website.

  Studying this information So i am happy to exhibit that I’ve
  an incredibly good uncanny feeling I discovered just what I needed.

  I such a lot indisputably will make sure to don?t fail to remember this site and provides it a
  glance on a constant basis.

 40. Its like you read my mind! You appear to know so much about this, like you wrote the
  book in it or something. I think that you could do
  with some pics to drive the message home a bit, but instead of that,
  this is fantastic blog. A great read. I’ll definitely be back.

 41. Howdy I am so happy I found your web site,
  I really found you by mistake, while I was looking on Askjeeve for something else,
  Anyways I am here now and would just like to say cheers for a
  tremendous post and a all round enjoyable blog
  (I also love the theme/design), I don’t have time
  to read through it all at the moment but I have bookmarked it and also included your RSS
  feeds, so when I have time I will be back to read more, Please do keep up the awesome job.

 42. Hey I am so excited I found your web site, I really found you by mistake, while
  I was researching on Digg for something else, Anyhow I am here
  now and would just like to say kudos for a tremendous post and a all round interesting blog (I also love the theme/design),
  I don’t have time to read through it all
  at the moment but I have saved it and also included your RSS
  feeds, so when I have time I will be back to read more, Please do keep up the great b.

 43. First off I want to say awesome blog! I had a quick question which I’d like to ask
  if you don’t mind. I was interested to find out how you center yourself and clear your thoughts before writing.
  I have had a difficult time clearing my thoughts in getting my thoughts out.
  I truly do enjoy writing but it just seems like the first 10 to 15
  minutes tend to be lost simply just trying to figure
  out how to begin. Any recommendations or tips? Thank you!

 44. I seriously love your website.. Pleasant colors & theme.
  Did you build this site yourself? Please reply back as I’m looking to create my own site
  and want to know where you got this from or what the
  theme is called. Thanks!

 45. Great post. I was checking constantly this weblog and
  I’m inspired! Extremely helpful information particularly the final phase 🙂 I care for such info a
  lot. I used to be looking for this particular information for a
  very long time. Thanks and good luck.

 46. An impressive share! I have just forwarded this onto a co-worker who
  had been doing a little homework on this. And he actually ordered me breakfast due
  to the fact that I stumbled upon it for him… lol. So allow me to reword
  this…. Thanks for the meal!! But yeah, thanx for
  spending time to talk about this subject here on your web site.

 47. Hiya! I know this is kinda off topic but I’d figured I’d ask.
  Would you be interested in trading links or maybe guest authoring a blog post or vice-versa?
  My site covers a lot of the same subjects as yours and I believe we
  could greatly benefit from each other. If you’re interested feel free to shoot me an email.
  I look forward to hearing from you! Terrific blog by the way!

 48. Hey there! Someone in my Myspace group shared this site with us so
  I came to take a look. I’m definitely enjoying
  the information. I’m book-marking and will be tweeting this to my
  followers! Wonderful blog and fantastic design.

 49. Hello very cool web site!! Man .. Beautiful .. Wonderful
  .. I’ll bookmark your blog and take the feeds additionally?
  I am glad to search out a lot of useful information right here in the publish, we’d like develop extra strategies on this regard,
  thank you for sharing. . . . . .

 50. Hey, I think your website might be having browser compatibility issues.
  When I look at your blog site in Opera, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has
  some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up!

  Other then that, terrific blog! http://preturi-parbrize.ro/preturi-parbrize/pret-parbriz-skoda-felicia_i_pickup_6uf_6u7-an_fabricatie-2000-producator-original-vandut_in-bucuresti-sector%206-cod_postal-66704-2036383.html

 51. You are so interesting! I do not think I’ve read something
  like this before. So good to find somebody with a
  few unique thoughts on this topic. Really.. thank you for starting this
  up. This website is one thing that’s needed on the internet, someone with
  a bit of originality!

 52. I’m impressed, I must say. Seldom do I come across
  a blog that’s equally educative and interesting, and let me tell you, you’ve
  hit the nail on the head. The problem is something that
  not enough people are speaking intelligently about.
  I am very happy that I came across this during my hunt
  for something relating to this.

 53. I was curious if you ever thought of changing the structure of your website?
  Its very well written; I love what youve got to say. But maybe you
  could a little more in the way of content so people could connect with
  it better. Youve got an awful lot of text for only having 1 or
  2 pictures. Maybe you could space it out better?

 54. Hey there I am so excited I found your weblog, I really found you by
  accident, while I was searching on Digg for something else, Regardless I am here now and would just like to
  say thanks a lot for a marvelous post and a all
  round exciting blog (I also love the theme/design), I don’t have
  time to read it all at the moment but I have book-marked it and
  also added your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a lot more,
  Please do keep up the superb jo.

 55. Attractive element of content. I just stumbled upon your
  weblog and in accession capital to claim that I acquire in fact loved account your weblog posts.
  Anyway I’ll be subscribing for your augment and even I achievement you
  get right of entry to consistently quickly.

 56. Today, I went to the beachfront with my kids. I found a sea shell and gave it to my
  4 year old daughter and said “You can hear the ocean if you put this to your ear.” She placed
  the shell to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear.
  She never wants to go back! LoL I know this is entirely off topic but I had
  to tell someone!

 57. Hey there this is kind of of off topic but I was wanting to know if
  blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML.
  I’m starting a blog soon but have no coding skills so I wanted to
  get guidance from someone with experience. Any help
  would be enormously appreciated!

 58. Howdy very nice web site!! Man .. Excellent .. Superb ..

  I’ll bookmark your web site and take the feeds also?
  I’m satisfied to seek out numerous useful info here within the put up, we’d like work out extra
  strategies in this regard, thanks for sharing.

  . . . . .

 59. Its like you read my mind! You seem to know a lot about
  this, like you wrote the book in it or something. I think that you can do with some pics to drive the
  message home a little bit, but other than that, this
  is magnificent blog. An excellent read. I’ll certainly be
  back.

 60. I have been exploring for a little bit for any high-quality articles or weblog posts
  on this sort of house . Exploring in Yahoo I finally stumbled upon this web site.
  Reading this info So i’m satisfied to express that I’ve a very excellent uncanny feeling I found out just what
  I needed. I most no doubt will make sure to do not omit this web site and give it a
  glance regularly.

 61. You are so awesome! I don’t think I’ve read a single thing like that before.

  So wonderful to find someone with a few unique thoughts on this issue.
  Really.. thanks for starting this up. This site is something
  that is required on the web, someone with some originality!

 62. Do you mind if I quote a few of your posts
  as long as I provide credit and sources back to your site?
  My website is in the very same niche as yours
  and my visitors would definitely benefit from a lot of the
  information you present here. Please let me know if this okay with you.
  Thanks a lot!

 63. Hi would you mind letting me know which webhost you’re using?
  I’ve loaded your blog in 3 different internet browsers and I mmust say this blog
  loads a lot faster then most. Can you recommend a good web hosting provider at a fair price?
  Thanks a lot, I apprrciate it!

 64. Excellent goods from you, man. I have understand your stuff previous to and you are just too great.
  I actually like what you have acquired here, certainly like what you are
  saying and the way in which you say it. You make it
  enjoyable and you still care for to keep it smart. I can not wait to
  read far more from you. This is really a wonderful website.

 65. Hello there, I discovered your web site by the use of Google at the same time as looking
  for a comparable matter, your site came up, it appears great.
  I have bookmarked it in my google bookmarks.
  Hello there, simply become alert to your weblog through Google, and found that it’s really informative.
  I’m going to watch out for brussels. I’ll appreciate for those who continue this in future.
  Many other folks will probably be benefited from your
  writing. Cheers! cheap flights http://1704milesapart.tumblr.com/ cheap flights

 66. I not to mention my pals were found to be checking the nice helpful hints on your web site then suddenly got an awful suspicion I never expressed respect to the web blog owner for those techniques. Those women appeared to be for that reason excited to study them and have in fact been using those things. I appreciate you for truly being very accommodating and for finding such essential issues most people are really needing to be aware of. My honest apologies for not saying thanks to you earlier.

 67. Howdy! I know this is somewhat off topic but I was wondering which
  blog platform are you using for this site? I’m getting sick
  and tired of WordPress because I’ve had issues with
  hackers and I’m looking at options for another platform.
  I would be great if you could point me in the direction of a good platform.

 68. Does your blog have a contact page? I’m having a tough time locating it but,
  I’d like to shoot you an e-mail. I’ve got some suggestions for your blog
  you might be interested in hearing. Either way, great site and I look forward to seeing it expand
  over time.

 69. Undeniably consider that that you said. Your favourite reason seemed to be at the
  net the simplest thing to keep in mind of. I say
  to you, I certainly get irked at the same time as folks
  consider worries that they just do not know about. You managed to
  hit the nail upon the top and outlined out
  the entire thing with no need side-effects , folks could take a signal.
  Will probably be back to get more. Thanks

 70. Hi there, I found your site by means of Google at tthe same time as looking for a comparable topic, your site got here up, it looks great.
  I have bookmarked it in my google bookmarks.

  Hello there, just changed into alert to your weblog thru Google,
  and lpcated that it is really informative. I’m going to be careful foor brussels.
  I’ll appreciate if you continue this in future.
  Many other folks shall be benefited from your writing.
  Cheers!

  My web sjte طراحی ویلا در کردان

 71. Have you ever thought about publishing an ebook or
  guest authoring on other websites? I have a blog centered on the
  same information you discuss and would love to have you share some stories/information. I know my visitors would appreciate your work.

  If you’re even remotely interested, feel free
  to shoot me an e mail.

 72. With havin so much content and articles do yyou ever rrun into any issues
  of plagorism or copyright violation? My website has a
  lot of unique content I’ve either authored myself or outsourced but it seems a lot oof itt is popping it up all over the internett
  without my authorization. Do you know any ways to help reduce content from being stolen? I’d
  certainly appreciate it.

  Take a look aat my webpage – طراحی فروشگاه اینترنتی در اهواز

 73. There are certainly a lot of details like that to take into consideration. That is a great point to bring up. I offer the thoughts above as general inspiration but clearly there are questions like the one you bring up where the most important thing will be working in honest good faith. I don?t know if best practices have emerged around things like that, but I am sure that your job is clearly identified as a fair game. Both boys and girls feel the impact of just a moment?s pleasure, for the rest of their lives.

 74. Hello there! Quick question that’s totally off topic.
  Do you know how to make your site mobile friendly?
  My website looks weird when browsing from my apple
  iphone. I’m trying to find a theme or plugin that might
  be able to resolve this problem. If you have any suggestions, please share.
  Cheers!

 75. With havin so much content do you ever run into any problems of plagorism or copyright infringement?
  My site has a lot of exclusive content I’ve either created myself or outsourced but it seems
  a lot of it is popping it up all over the web without my permission. Do you know any methods to help prevent content from being stolen? I’d really appreciate it.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید ؟
با واتس اپ در ارتباط باشید