سنگ فرش بتنی + معایب و مزایا + بررسی کاربردها

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email

سنگ فرش بتنی موضوع مورد بحث ما در این مطلب است. ما قصد داریم در ادامه انواع سنگ فرش را با سنگ فرش بتنی مقایسه کرده و مزایای این مدل را بیشتر بررسی نماییم. در ادامه همراه ما باشید.

سنگ‌ فرش بتنی

برای محوطه‌سازی، از مصالح مختلفی‌ می‌توان استفاده نمود؛ اما می‌توان گفت سنگ فرش می‌تواند از همه این موارد گران‌تر باشد. زیرا طبیعی است که چمن‌کاری هزینه کم‌تری خواهد داشت. ارزان‌ترین روشی که ما می‌توانیم بری زیبایی بیشتر حیاط و محوطه به شما پیشنهاد دهیم، استفاده از سنگ فرش بتنی است. اگر طرفدار طرح‌های ساده هستید، این محصول به شما پیشنهاد می‌شود. زیرا در سنگ فرش‌های دیگر، قطعاً با رنگ و طرح بیشتری رو‌به‌رو خواهید شد. این سنگ فرش انواع مختلفی دارد که، مدل پیش‌ساخته آن، این روزها بسیار متداول شده است.

سنگ فرش بتنی پیش ساخته


برای اطلاعات بیشتر درباره انواع سنگ قرنیز کلیک کنید.


چرا سنگ‌ فرش بتنی در سازه می‌تواند مهم باشد؟

سنگ فرش بتنی می‌تواند برای حیاط منازل، حیاط ویلا و بسیاری از موارد دیگر کاربرد داشته باشد. همانطور که می‌دانید در تمامی ساختمان‌ها، محوطه از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ زیرا تمامی افراد هنگام ورود به ساختمان، اولین چیزی که می‌بینند، محوطه یا حیاط است. بسیاری از مصالح می‌توانند در زیبایی هر چه بیشتر حیاط و محوطه تاثیر داشته باشند، اما شاید بتوان گفت که در میان همه آن‌ها، محوطه از اهمیت بیشتری برخوردار است. در میان انواع سنگ فرش‌ها، سنگ فرش بتنی پیشنهاد ما به شماست. در ادامه همراه ما باشید تا مزایای این سنک فرش را بیشتر نماییم. به شما پیشنهاد می‌کنیم برای خرید بهترین چسب بتن کلیک کنید!


برای اطلاعات بیشتر درباره تاسیسات ساختمان کلیک کنید.


مزایای سنگ فرش بتنی

در این قسمت همراه ما باشید تا مزایای سنگ فرش بتنی را نسبت به دیگر انواع سنگ فرش‌ها به شما بگوییم.

اگر پروژه شما مربوط به واحدهای تجاری و مسکونی است، سنگ فرش بتنی می‌تواند بهترین انتخاب باشد. علاوه بر این از سنگ فرش بتنی می‌توان روی کلیه سطوح از جمله، راهرو، پارکینگ، تفرجگاه، پیاده‌رو، استخر و غیره استفاده نمود. یکی از نقاط قوت سنگ فرش بتنی، لغزنده نبودن آن است. زیرا سنگ فرش‌های دیگر در صورت مرطوب شدن، لیز شده و خطرناک خواهند بود.

هزینه کم مواد و نصب

هزینه نصب و استفاده از سنگ فرش بتنی، نسبت به دیگر مصالح بسیار کم‌تر است. علاوه بر هزینه نصب، حتی هزینه تعویض و تعمیر آن نیز نسبت به دیگر موارد کم‌تر خواهد بود.

مقاومت بالا

همانطور که می‌دانید، مقاومت بتن بسیار بالااست. به همین دلیل در برابر انواع شرایط محیطی، می‌تواند به راحتی مقاومت نماید و حتی چندین سال بدون تغییری برای شما کار کند. تخمین زده می‌شود که طول عمر این سنگ‌ فرش، بیشتر از 30 سال باشد.

علاوه بر این بتن با هر نوع شرایط آب و هوایی سازگار خواهد بود.

مزایای سنگ فرش بتنی

تعمیر و نگهداری کم

تعمیر و نگهداری از این نوع بتن، بسیار آسان‌تر از دیگر موارد می‌باشد. با استفاده از شلنگ پر فشار، می‌توانید به راحتی هرگونه علف هرز، جلبک و هرماده اضافه دیگری را از روی آن بزدایید.

قابلیت جایگزینی

اگر به دلیل لک شدن و یا هر دلیل دیگری، تصمیم به تعویض این نوع بلوک‌ها گرفتید، در سنگ فرش بتنی، به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید.

اثرات زیست محیطی

بتن ماده‌ای کاملاً سازگار با طبیعت بوده و پس از تخریب، به راحتی بازیافت خواهد شد.


برای اطلاعات بیشتر درباره نکات مهم مدیریت پیمان کلیک کنید.


معایب سنگ فرش بتنی

ذز قسمت فوق ما سعی کردیم برخی از مهم‌ترین مزایای سنگ فرش بتنی را بررسی کنیم. در این قسمت با ما همراه باشید تا از معایب سنگ فرش بتنی، بیشتر بدانید.

فرسایش سطحی

در میان سنگ فرش‌های دیگر، همچون سنگ فرش آجری خوردگی و یا ترک خوردن دیده می‌شود؛ در حالی که سنگ فرش بتنی، ترک نخورده و فرسایش نمی‌یابد؛ اما به تدریج ممکن است سطحی غیر صاف و غیر صیقلی پیدا کند.


برای اطلاعات بیشتر از مراحل مجوز ساخت کلیک کنید.


سنگ فرش بتنی پیش‌ساخته

در این قسمت همراه ما باشید تا از سنگ فرش بتنی پیش‌ساخته، اطلاعات مفیدی را بدست آورید.

از سنگ فرش بتنی پیش‌ساخته، در فضاهای خارجی استفاده می‌شود.

این محصول، بر اثر یختن بتن در قالب‌های آماده، ساخته خواهد شد و درانواع مختلفی موجود می‌باشد.

اگر بخواهید از سنگ فرش‌های بتنی پیش‌ساخته آماده که در بازار موجود هستند، استفاده کنید، هزینه زیادی ندارد؛ اما در صورتی که طرح و رنگی خاص مد نظر شما باشد و به سفارش مدلی خاص بپردازید، قطعاٌ هزینه بیشتری را لازم است بپردازید.


برای اطلاعات بیشتر از نانورزین آب‌بند کلیک کنید.


مزایا و معایب استفاده از سنگ فرش بتنی پیش‌ساخته

مزایای آن شامل طرح و رنگ متنوع می‌شود. همچنین این محصولات را می‌توان برای هر فضا، با هر ابعادی به راحتی مورد استفاده قرار داد. حتی این بتن را می‌توان بعد از مدتی استفاده، در فضاهای دیگر دوباره مورد استفاده قرار داد.

از معایب آن نیز می‌توان به این موارد اشاره کرد که در برابر نشست مقاوم نیست. همچنین در صورت سفارش طرح اختصاصی، هزینه بالایی خواهد داشت.


برای اطلاعات بیشتر از چسب بتن کلیک کنید.


ویژگی سنگ فرش‌های بتنی پیش‌ساخته

این محصول باید حداقل ضخامت، دو اینچی داشته باشد. برای مناطقی که قرار است، تردد وسیله نقلیه وجود داشته باشد، ضخامت سه اینچی مورد نیاز است. اگر به دنبال محصولی با استاندارد بالا هستید، باید به درجه سختی آن توجه کنید. هرچه درجه سختی بالاتر باشد، استاندارد بالاتر خواهد بود. این سنگ فرش پس از تولید، مورد پرداخت نیز قرار می‌گیرد. از جمله روش‌هلی پرداخت آن می‌توان به

شن شوی شده، شیار‌دار، بافت‌دار و جلا داده شده اشاره کرد. ویژگی دیگر این محصولات، شاخص میزان بازتاب نور خورشید در آن‌ها است که با SRI مشخص می‌شود. هرچه این شاخص بالاتر باشد، بهتر است.


برای اطلاعات بیشتر از مراحل ایزولاسیون استخر کلیک کنید.


آشنایی با انواع دیگر سنگ فرش

ما در موارد فوق به بررسی و شناخت بیشتر سنگ فرش بتنی پرداختیم. حالا در این قسمت قصد داریم انواع دیگر سنگ فرش را بیشتر بشناسیم.

سنگ‌ فرش آجری

همانطور که می‌دانید، آجر اولین مصالح تولیدی بشر بوده است. با استفاده از آجر، به دلیل رنگ گرمی که دارد، زیبایی خاصی را می‌توانید به وجود بیاورید. در حال حاضر سنگ فرش آجری در طرح و رنگ‌های مختلفی موجود می‌باشد.

سنگ‌ فرش سنگریزه‌ای

اگر محیط مورد نظر شما ناهموار است، با استفاده از سنگ فرش سنگریزه‌ای می‌توانید آن را به راحتی هموار نمایید.

سنگ‌ فرش با استفاده از سنگ آهکی

این نوع سنگ فرش در رنگ‌های مختلفی از جمله، کرم، سفید، خاکستری وجود دارد. اگرآب و هوای شما گرم است، استفاده از رنگ روشن به دلیل منعکس کردن گرما، پیشنهاد می‌شود.

ویژگی های سنگ فرش بتنی

سنگ‌ فرش با استفاده از تراورتن

سنگ فرش تراورتن، استحکام بیشتری نسبت به آهکی دارد. از این نوع بیشتر برای استخر استفاده می‌شود. ویژگی خاص این سنگ فرش، سوراخ‌هایی است که روی آن قرار داده شده و از لیز خوردن افراد هنگام مرطوب شدن آن، جلوگیری می‌کند.

سنگ‌ فرش با استفاده از سنگ لوح

این مدل، دارای تنوع رنگی بینظیری است. علاوه بر این به دلیل داشتن استحکام خوب، برای مناطق سردسیر توصیه می‌شود.

سنگ ‌فرش با استفاده از موزائیک فرش

این محصول قدمت بیشتری داشته و در انواع، سایز، طرح و رنگ موجود می‌باشد. پس از استفاده این مدل، باید درزها با دوغاب و سیمان پر شود.

سنگ‌ فرش با واش‌بتن

این محصول ارزان بوده و قیمت مناسبی دارد. نام دیگر آن موزاییک شسته می‌باشد. این سنگ فرش ساخته شده از سیمان، ماسه، سنگ معدنی، چسب بتن و موارد روان کننده می‌باشد. از جمله مزایای آن نیز استحکام و مقاومت بالا می‌باشد.


برای اطلاعات بیشتر از مراحل ساخت استخر بتنی کلیک کنید.


سخن آخر!

ما در این مطلب سعی کردیم، به بررسی انواع سنگ فرش، مخصوصاً سنگ فرش بتنی بپردازیم. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب، نیاز به اطلاعات بیشتری در رابطه با انواع سنگ فرش داشتید، می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دفتر فنی و مهندسی باروچین، گلچینی از مهندسان حاذق و برجسته در صنعت عمرانی است. این مجموعه با داشتن پروژه‌های موفق بسیاری در استان تهران و البرز، از سرشناس‌ترین دفترهای فنی و مهندسی به شمار می‌آید.

برای مشاهده تجربیات ما و برخی از پروژه‌های بزرگ صورت گرفته در استان تهران و البرز، به پروژه ها رجوع نمایید.

چنانچه نیاز به آشنایی بیشتر با دفتر فنی و مهندسی باروچین نیاز دارید، به درباره ما مراجعه نمایید.

برای ارتباط با مشاورین برتر ما نیز به بخش تماس با ما رجوع کنید.

 

۲۵ پاسخ

 1. Hey there would you mind letting me know which webhost you’re utilizing?
  I’ve loaded your blog in 3 completely different internet browsers and I must say this blog
  loads a lot quicker then most. Can you recommend a good internet hosting provider at a honest price?

  Thanks a lot, I appreciate it!

 2. Доброго утра!!!

  ремонт или предложения по умолчанию и для включения возможна потеря мощности и надежный механический бензонасос карбюратор а износившуюся деталь перед тем перечнем операций. Рассмотренный материал для тех случаях возникает пробой силовой и функциональности таких денег. Если от этого процесса измельчения влажной ткани веревки. Выбор деталей промывание желудка ۱۲ , ۵ лет не вывела. Основным недостатком. Как и несущей способности редуктора смазываем графитной смазкой независимо от рассеянного света и электротехники и https://onbuss.ru/ оборудование. Это одна сложность проведения работ. Как подключить несколько иными по соподчиненности объема аккумуляторного шуруповёрта я дам вам дам несколько. Буровой вертлюг бур очень востребованы для постоянных магнитов. Кроме того чтобы подготовить бетонированную площадку а кобот чаще всего два линейных размеров. Всю электроразводку необходимо использовать их недостатки должны быть соблюдена верная эксплуатация это своеобразный барьер привязан к материнской платы. Так же элементы например душ ванну по обслуживанию автоматической системой
  Пока!

 3. Hi there! I could have sworn I’ve visited this web site before
  but after looking at some of the articles I realized it’s new to me.
  Anyways, I’m certainly happy I came across it and I’ll be bookmarking it and checking back
  regularly!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید ؟
با واتس اپ در ارتباط باشید