تاسیسات ساختمانی

تاسیسات ساختمان یکی از بخش‌های مهم تمام ساختمان‌ها است و باید به درستی پیاده‌سازی گردد. تاسیسات به معنای بهره‌مندی و پیاده‌سازی کلیه امکانات تاسیساتی و مهندسی است. تاسیسات شامل سیستم سرمایش و گرمایشی، تهویه، لوله‌های آب، برق، گاز، تلفن و تخلیه فاضلاب می‌گردد.

نحوه انتخاب بهترین سنگ و سرامیک برا یآشپزخانه

ما در این مطلب قرار است به بررسی کامل انواع سنگ، سرامیک و کاشی بپردازیم. همچنین به این سوال شما که سنگ بهتر است یا سرامیک و اینکه نحوه انتخاب بهترین سنگ و سرامیک چگونه است، پاسخ دهیم. در صورتی که به دنبال یافتن اطلاعات بیشتری در رابطه با انواع سنگ و سرامیک و کاشی هستید و نمی‌دانید که برای ساختمان، کدام یک بهتر است، در ادامه همراه ما باشید.

انواع پله

راه پله‌ها یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین اجزایی منازل و ساختمان‌ها هستند که هم دربیرون و هم در داخل از آن‌ها استفاده می‌شود. ما در ادامه قصد داریم انواع پله از نظر جنس و طرح را بررسی کنیم و به شما کمک نماییم تا بتوانید بهترین نوع آن را برای منزل خود انتخاب کنید.

استانداردهای داخل کابین آسانسور

نکات خرید و نصب آسانسور چیست؟ آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چه تعداد سوانح ساختمانی مربوط به آسانسور هر روزه رخ می‌دهد و چه تعداد جان خود را به دلیل این سوانح از دست می‌دهند؟ آسانسور اگرچه یکی از وسایل و تجهیزات بسیار کاربردی ساختمان‌ها محسوب می‌شود، اگر توجه کافی به آن نشده باشد، می‌تواند مشکلات و سوانح متعددی را به وجود بیاورد. به دلیل اهمیت این موضوع ما در ادامه قصد داریم، نکات آسانسور را بررسی کنیم.

نرم افزار عمرانی ابزاری اساسی برای معمارانی است که روی طراحی دیجیتال ساختمان کار می‌کنند. توسط معماران برای تجسم ، ایجاد ، ارائه و مستند سازی طرح های ساختمان با استفاده از ابزارهای قدرتمند طراحی و مدلسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جزییات مجوز ساخت

صنعت ساخت و ساز در ایران یکی از صنایع پررونق است و افراد بسیاری در بخش‌های گوناگون آن فعالیت می‌کنند.

به طور مثال قبل از شکل گرفتن بنا، کارگران و معماران روی آن فعالیت کرده و پس از ساخته شدن نیز بنگاه داران برای فروش آن در حال فعالیت هستند.

به دلیل درگیر بودن افراد بسیاری در این پروژه‌ها، روی اجرای تمامی مراحل اداری مربوط به آن حساسیت ویژه‌ای وجود دارد. از مجوز ساخت تا بررسی صلاحیت ساخت و نقشه و موقعیت پروژه‌‎، همگی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

تفاوت مدیریت پیمان و پیمان مدیریت

مدیریت پیمان موضوع مورد بحث ما در این مطلب است. از آنجایی که بیشتر پروژه‌های امروزی نیازمند این سمت برای پیشبرد فعالیت‌های خود هستند، ما در ادامه قصد داریم این موضوع را بیشتر بررسی کنیم. در ادامه با ما همراه ما باشید تا از جزییات نحوه انعقاد قرارداد مدیریت پیمان آشنا شوید و همچنین از دیگر نکات مرتبط با این مفهوم بیشتر بدانید.

اجرا کاشی دست ساز هستی در پله

آب، خاک و آتش سه عنصری هستند که سازنده هنری به نام کاشی می‌باشند. این هنر قدمتش به هفت هزار سال پیش برمیگردد. کاشی سازی هنری است که از اصالت و فرهنگ ایرانی حرف می‌زند. در کاشی سازی هنر و تجربه و علم به کمک یکدیگر می‌آیند. کاشی کاری در بناهای ما یک اثر ناب و بااصالت است که با همت هنرمندان ایرانی خوش ذوق می‌توان با آن معماری ایرانی را در دنیا گسترش داد.

سوالی دارید ؟
با واتس اپ در ارتباط باشید