نکاتی درباره‌ی شلف دیواری + بررسی قیمت و نکات مهم

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email

صرف نظر از اینکه فناوری می‌تواند پیشرفت کند یا نوسازی در خانه هوشمندتر و مدرن‌تر شود، چند مورد وجود دارد که هرگز قابل تعویض نیست، چه رسد به اینکه به طور کلی از بین بروند. شلف دیواری یا قفسه دیواری از این دست موارد می‌باشد. به دلیل کاربرد بسیاری شلف دیواری در انواع دکوراسیون، ما در این مطلب قصد داریم به بررسی انواع مدل‌های شلف دیواری بپردازیم. در ادامه همراه ما باشید.

آنچه در این مقاله می خوانید: hide

شلف دیواری و اهمیت آن در دکوراسیون داخلی

این محصول یکی از تجهیزات حیاتی خانگی هستند که از زمان‌های دور مورد استفاده قرار گرفته‌اند. شلف دیواری در هر خانه‌ای ضروری است؛ زیرا با ذخیره‌سازی چیزهای مختلف مانند کتاب، لباس و تعداد بی‌شماری از وسایل دیگر که در غیر این صورت روی زمین پراکنده می‌شدند، به شما کمک می‌کنند تا مکان را مرتب نگه دارید. علاوه بر تأمین فضای ذخیره‌سازی و نظم بخشیدن به خانه، یک سیستم قفسه‌بندی مناسب به شما امکان می‌دهد تا مواردی را که همیشه در انباری و یا اعماق کمدهای‌تان نگهداری می‌کردید، به بیرون آورده و در داخل شلف بگذارید. با این کار نه تنها نظمی اساسی به منزل‌تان خواهید داد، زیبایی آن را نیز چندین برابر می‌کنید.

در حالی که اولین استفاده از قفسه مربوط به قرن هشتم و شامل یک دال ساده بوده که به یک سطح عمودی متمرکز شده است، امروزه به طور واقعی تعداد بی شماری از شلف دیواری، در ابعاد، جنس و مدل‎‌های مختلف در دسترس است که می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید.

بنابراین، اگر به دنبال گزینه‌های ذخیره‌سازی برای خانه خود هستید، این راهنمای جامع در مورد انواع شلف دیواری را که می‌توانید انتخاب کنید، بررسی کنید. در حالی که بررسی همه انواع قفسه‌ها به طور همزمان غیرممکن است، در مقاله زیر متداول‌ترین انواع طبقه بندی شده بر اساس مواد، سبک تثبیت و هدف استفاده، ذکر شده است.

انواع شلف دیواری


برای اطلاعات بیشتر در رابطه با اینکه دیمپل شیت چیست، کلیک کنید.


انواع شلف دیواری براساس نصب و استایل

در این قسمت همراه ما باشید تا انواع شلف دیواری را براساس نصب و استایل بررسی کنیم.

 • شلف دیواری براکت

قفسه‌های براکت ثابت، شاید قدیمی‌ترین نوع قفسه‌ای باشد که از زمان‌های دور، استفاده شده است(و امروزه نیز به همان اندازه رایج است). همانطور که از نامش پیداست، آن‌ها از “براکت”‌های جداگانه‌ای تشکیل شده‌اند و روی سطح خاصی که قفسه باید قرار گیرد “ثابت” می‌شوند.

شلف دیواری براکت چگونه ساخته می‌شود؟

به طور معمول براکت‌ها از فلز ساخته می‌شوند و مانند L شکل معکوس به نظر می‌رسند. آن‌ها به دیواره یا هر سطح عمودی محکم شده و سپس قفسه‌ها از طریق “بازوی” دیگر تکیه‌گاه پشتیبانی خواهند شد.

همانطور که اشاره کردیم ممکن است دسته‌ها با هم تداخل داشته باشند، در مورد قفسه‌های براکت ثابت نیز همین مورد وجود دارد. این دسته اغلب شامل انواع مختلف دیگری مانند قفسه‌های ذخیره سازی باز، قفسه‌های مکعب، قفسه‌های کتاب ، و هر چیز دیگری است که با استفاده از براکت و برای ذخیره موارد مختلف استفاده می‌شود. سیستم قفسه بندی براکت ثابت می‌تواند متشکل از یک واحد منفرد یا ترکیبی از دو یا چند قفسه باشد که از نزدیک با هم قرار گرفته‌اند (با استفاده از براکت‌های اضافی) و یک سیستم ذخیره‌سازی چند واحدی تشکیل می‌شود.

کاربرد شلف دیواری براکت

اتاق خواب، اتاق نشیمن، اتاق کار یا حتی دفاتر کار، دلیل استفاده معمول این نوع قفسه‌ها بسیار متنوع است. آن‌ها نه تنها در مواد مختلفی مانند فلز، چوب، پلاستیک و غیره موجود هستند، بلکه به سبک‌های مختلف نیز به فروش می‌رسند. قفسه‌های براکت ثابت را می‌توان به صورت موجود خریداری کرد (یعنی از قبل مونتاژ شده و آماده اتصال مستقیم به دیوار یا لولا شدن آن است) و یا می‌توان قفسه و براکت‌های دلخواه را خرید و سپس آن‌ها را به تنهایی فیکس کرد.


برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه انتخاب بهترین سنگ و سرامیک برای ساختمان کلیک کنید.


 • شلف دیواری شناور

نوع دیگری از شلف دیواری وجود دارد که مشابه با مدل براکت بوده و اغلب با آن اشتباه گرفته می‌شود. این نوع شلف، شلف دیواری شناور نام دارد.

تفاوت اصلی این است که در قفسه‌های شناور، نقطه تعلیق قابل مشاهده نیست در حالی که در سیستم‌های براکت ثابت، براکت اغلب برجسته است. این واقعاً چیز بدی نیست، خصوصاً به این دلیل که در حال حاضر طیف گسترده‌ای از براکت‌های شیک وجود دارد که صاحبان خانه می‌توانند از بین آن‌ها انتخاب کنند.

این نوع سیستم قفسه‌بندی با داشتن نوع مناسب مواد که با نوع مناسب براکت تکمیل می‌شود، می‌تواند عملکردهای زیادی را ارائه دهد.

قفسه‌های شناور با کلاس‌ترین و شیک‌ترین سیستم قفسه‌بندی هستند. این شلف دیواری که قفسه‌های جعبه پیچشی نیز نامیده می‌شوند، یک روش واقعا خارق‌العاده برای ذخیره وسایل شما به صورت سازمان یافته و در عین حال، تبدیل آن‌ها به تکه‌های دکوراسیون منحصر به فرد و جذاب هستند.

تفاوت شلف دیواری شناور با براکت

قفسه‌های شناور کاملاً شبیه براکت ثابت یا قفسه‌های معلق هستند به این معنا که در طرح‌ها و اشکال مختلف موجود بوده و باید به دیوار یا هر سطح مورد نیاز دیگری محکم شوند. اما تفاوت اصلی که قفسه‌های شناور را از قفسه‌های براکت ثابت جدا کرده و آنها را به گزینه‌ای بهتر از دیگری تبدیل می‌کند این است که برخلاف قفسه‌های ثابت که میخ‌ها و پیچ‌هایی برای اتصال قفسه به دیوار دارند، تجهیزات ثابت در قفسه‌های شناور پنهان شده است.  ناگفته نماند که همین ویژگی مشخصه‌ای است که از این قفسه را متمایز خواهد کرد.

یکی دیگر از ویژگی‌های بارز شلف دیواری شناور این است که آن‌ها معمولاً از چوب مهندسی ساخته می‌شوند که به آنها لطافت و ظرافت بیشتری می‌بخشد. این مجموعه توسط پیچ‌های داخلی، میخ‌ها و یا براکت‌هایی پشتیبانی می‌شود که قفسه‌های مختلف را با هم نگه داشته و از آن‌ها برای نصب سیستم کلی روی دیوار استفاده خواهد شد. مانند اکثر انواع دیگر قفسه‌ها، قفسه‌های شناور در یک آرایه از رنگ‌های مختلف و اندازه موجود هستند.


برای اطلاعات بیشتر دررابطه با تاسیسات ساختمان کلیک کنید.


 • قفسه‌های ساخته شده دیواری

شلف‌ دیواری از نوع آماده نیز، محصول دیگری است که می‌توانید برای تزیین دیوارهای خود از آن استفاده نمایید. این مدل، در میان انواع دیگر قفسه‌ها نسبتاً ساده‌تر بوده؛ اما با این وجود بسیار کاربردی هستند؛ زیرا فضای کافی برای ذخیره‌سازی را بدون ایجاد ظاهری آشفته فراهم می‌کنند. همانطور که از اسم مشخص است، قفسه‎های ساخته شده قفسه‌هایی هستند که در گوشه گوشه یا فضای خالی خانه می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

این نوع قفسه‌ها از همه ساده‌ترند زیرا در بیشتر مواقع، تنها چیزی که شما نیاز دارید این است که چند تخته چوب را به صورت افقی در شکاف دیوار و گوشه‌ها نصب کنید! ظرف چند دقیقه فضای ذخیره سازی دارید! با این حال، برای ظاهری زیباتر، می‌توانید قفسه‌هایی را بخرید که مخصوص این منظور ساخته شده‌اند.

قفسه‌های ساخته شده دیواری برای چه مواردی پیشنهاد می‌شود؟

اگر واقعاً می‌خواهید فضای ذخیره‌سازی در خانه خود را به حداکثر برسانید، قفسه‌های داخلی بهترین گزینه برای خرید هستند. آنها را می‌توان در چندین مکان مانند سوله، در فرورفتگی کنار سینه دودکش یا شومینه، بالای یا زیر کابینت‌های دیواری برجسته یا هر فضای باز کوچک قرار داد که در غیر این صورت خیلی هدفمند نیست. این سیستم قفسه‌بندی از این نظر محدود است که ابعاد آن نه می‌تواند از عرض و نه از عمق فرو رفتگی در دیوار فراتر رود. با این حال، آنها از برخی جنبه‌ها هنوز انعطاف پذیر هستند.

شما می‌توانید قفسه‌هایی با عرض و عمق مختلف را ترکیب کرده و همچنین آنها را در زوایای مختلف قرار دهید تا فضای ظاهری هدر رفته را به فضایی پرمخاطب تبدیل کنید. علاوه بر این، اگر رکود اقتصادی به اندازه کافی بزرگ باشد، می توانید فضای کمی را در پایین بگذارید و مبلمان یا یک صندلی کوچک را برای قابلیت‌های بیشتر تنظیم کنید.

کاربرد انواع شلف دیواری


برای اطلاعات بیشتر دررابطه با سنگ قرنیز کلیک کنید.


 • شلف دیوار گوشه‌ای

بسیاری از صاحبان خانه این موضوع را درک نمی‌کنند؛ اما قفسه‌های گوشه‌ای راهی درخشان برای استفاده از فضای ذخیره سازی در خانه شما هستند. این قفسه‌ها در سبک‌ها و طرح‌های بسیار متنوعی ارائه می‌شوند و گاهی اوقات نیز قابل تنظیم هستند تا بتوانند در مناطق مورد نیاز قرار بگیرند. در موارد دیگر، آنها می‌توانند با توجه به تنظیمات شما سفارشی شوند.

قفسه‌های گوشه‌ای می‌توانند از پلاستیک، فلز، چوب جامد و همچنین چوب مهندسی یا چند لایه برای عمر بیشتر و دوام بیشتر ساخته شوند. بعلاوه، آن‌ها می توانند به سبک آویز دیواری باشند تا بتوانید آن‌ها را در کنار کابینت‌هایی مانند آشپزخانه قرار دهید یا می توانند کف باشند، به این معنی که می‌توانید آن‌ها را در گوشه‌هایی مانند کمد لباس نصب کنید.

قفسه‌های گوشه‌ای یک روش عالی برای چیدمان وسایل در مکان‌هایی است که به راحتی قابل دسترسی باشد و آن فضاهای گوشه‌ای غیر مفید را در غیر این صورت به یک گزینه ذخیره‌سازی هدفمند تبدیل کند.

انواع شلف دیواری گوشه‌ای

این نوع قفسه‌ها را می‌توان به دو دسته گسترده‌تر تقسیم کرد: قفسه‌های گوشه‌ای ثابت و قفسه‌های گوشه‌ای قابل تنظیم. متناوباً، می‌توان آن‌ها را با توجه به سبکی که در آن‌ها ساخته شده طبقه‌بندی کرد. به عنوان مثال، شلف دیواری گوشه‌ای منحنی، شلف دیواری گوشه‌ای گوشه‌دار، شلف دیواری زاویه‌دار راست و همچنین شلف دیواری گوشه‌ای چرخان وجود دارد. در زیر شرح مختصر هر یک از انواع قفسه های گوشه ای آورده شده است.

 راست گوشه

قفسه راست گوشه یا قفسه 90 درجه ابتدایی‌ترین نوع قفسه گوشه‌ای است. این مدل به سادگی با اتصال دو قطعه قفسه یا قفسه (با طول یکسان یا متفاوت) در زاویه راست با یکدیگر ساخته می‌شود. این مجموعه عمود بسیار محبوب است زیرا کم هزینه‌ترین نوع ذخیره‌سازی گوشه‌ای است. به علاوه، ساخت آن بسیار آسان است، به این معنی که می‌توانید به راحتی یکی را بسازید.

 منحنی

در قسمت‌هایی از منزل‌تان که قرار دادن قفسه یا شلف دشوار است، می‌توانید قفسه گوشه‌ای منحنی قرار داده و از آن استفاده کنید.

این شلف، برای افزایش فضای ذخیره سازی، در کابینت آشپزخانه برای چیدن ظروف اضافی و همچنین در کنار کمد لباس خود برای ایجاد یک دکوراسیون شیک استفاده خواهد شد.

 زاویه‌دار

این نوع قفسه‌های گوشه‌ای کمی شبیه قفسه‌های گوشه‌ای خمیده بوده؛ اما تفاوت دارند؛ زیرا برخلاف قفسه‌های خمیده که دارای انحنای صاف و ملایم هستند، قفسه‌های زاویه‌دار دارای برش تیز و کاملاً مشخص در قفسه خواهند بود. آنها معمولاً به شکل یک مثلث متساوی الاضلاع هستند که به این معنی است که دو گوشه جلو در 45 درجه قرار دارند و زاویه در عقب 90 درجه است.

 چرخان

طراح این مدل شلف دیواری، واقعاً شایسته تشویق و ستایش است،

بدون شک این طراحی هوشمندانه بهترین راه برای استفاده از هر اینچ فضای موجود در گوشه‌ها یا بین هر دو وسیله بزرگ است. این قفسه‌های گوشه‌ای از یک صفحه گردان یا چرخان تشکیل شده‌اند که کاملاً شبیه به طرح Lazy Susan است؛ زیرا شامل قفسه‌هایی است که می‌توانند یک پایه غیر متحرک را بچرخانند. با این حال، این قفسه‌ها به طور معمول به عنوان یک واحد فروخته نمی‌شوند ،بلکه به عنوان بخشی از یک مجموعه بزرگتر از قفسه‌های چرخان یا یک سیستم قفسه بزرگ هستند که دارای یک قفسه چرخش در گوشه می‌باشند. واحد معمولاً به چهار قسمت تقسیم می‌شود و می‌توان آن را به صورت دستی چرخاند تا با بخش‌های مختلف روبرو شود.


برای اطلاعات بیشتر در رابطه با سنگ فرش بتنی کلیک کنید.


 • قفسه آویز دیواری مدرن

قفسه‌های آویزان روش دیگری برای ذخیره و نمایش وسایل شما به روشی منحصر به فرد است. نیازی به گفتن نیست که این نوع قفسه‌ها از سطح بلندی مانند سقف یا حتی از پایین کابینت یا واحد دیگری که در ارتفاع مشخصی نصب شده آویزان می‌شوند. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند قفسه‌های آویز با درهای شیشه‌ای شفاف را در آشپزخانه (یا بالای جزیره آشپزخانه) نصب کنند تا علاوه بر افزایش فضای ذخیره سازی، مقداری جلوه نیز به آن اضافه نمایند.

کاربرد قفسه آویز دیواری مدرن

از این نوع قفسه‌ها معمولاً در کلاس‌ها و همچنین گاراژها برای نگهداری وسایل خاصی که در غیر این صورت دور و برتان قرار دارند و مکان را بهم می‌ریزند، استفاده می‌شود. به عنوان مثال، اگر در خانه خود قفسه آویز داشته باشید، کتاب‌ها، مجلات، لوازم‌التحریر و سایر ابزارها را می‌توان در مکانی که به راحتی قابل دسترسی است ذخیره کرد.

اما توجه داشته باشید که قفسه‌های آویز نباید روی دیوارهای سبک نصب شوند. شما باید با دقت و توجه مناسب به حداکثر میزان باری که یک قفسه آویز می‌تواند تحمل کند، داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که در هر زمان مشخص سطح تحمل وزن بیشتر از میزان موردنظرتان نخواهد بود.


برای اطلاعات بیشتر درباره پوشش‌های ضد حریق کلیک کنید.


 • قفسه‌های ایستاده آزاد

برخلاف بسیاری از انواع شلف دیواری که در بالا گفته شد و باید از یک طریق یا روی سطح نصب شوند یا ثابت شوند، قفسه‌های ایستاده آزاد نیازی به اتصال به دیوار ندارند.

این قفسه‌ها معمولاً نوعی گزینه ذخیره‌سازی باز هستند؛ اما در موارد خاص می‌توانند همراه درب باشند تا وسایل یا کشوهایی را که در آن چیزهای خصوصی را نگهداری می‌کنید، پنهان کنید. بسته به نوع استفاده و در دسترس بودن، می‌توانید قفسه ایستاده‌ای را تهیه کنید که دارای قسمت‌های ذخیره سازی باز و بسته باشد. آنها نه تنها بسیار کاربردی هستند بلکه بسیار مدرن هم به نظر می‌رسند؛ زیرا می‌توانید لوازم جانبی تزئینی و سایر موارد مشابه را برای جلوه بخشیدن به فضای فضای زندگی خود به نمایش بگذارید.

مزایای شلف دیواری ایستاده

آنچه شلف دیواری ایستاده را به بیشترین گزینه مورد نیاز برای نگهداری تبدیل می‌کند، انعطاف‌پذیری این واحدها از نظر کاربرد و محل قرارگیری است. آیا قصد خرید میز تحریر بزرگ‌تری را دارید و باید فضای اتاق مطالعه خود را ایجاد کنید؟ آیا فرزندان شما همه بزرگ شده‌اند و دیگر نیازی به قفسه بزرگ برای نگهداری همه اسباب بازی‌های خود ندارند؟ می‌توانید یک قفسه ایستاده را به راحتی از یک اتاق به اتاق دیگر منتقل کنید؛ زیرا کاملاً قابل حمل است.

قفسه‌های ایستاده در انواع مختلف موجود است.

از مواد، طرح، سبک، شکل، اندازه و ابعاد مختلفی گرفته، می‌توانید از این قفسه‌ها استفاده کنید. به عنوان مثال، قفسه‌های مکعبی شکل، کتابخانه‌ها، کمدهای کوچک و غیره به عنوان قفسه‌های ایستاده در نظر گرفته می‌شوند. بنابراین، مهم نیست که نیاز شما چیست، مطمئن باشید به راحتی می‌توانید قفسه ایستاده‌ای را پیدا کنید که مطابق با سلیقه و نیاز شما باشد.


برای اطلاعات بیشتر درباره صفر تا صد بازسازی خانه کلیک کنید.


 • قفسه‌های شکاف دار قابل تنظیم

شلف دیواری قابل تنظیم، یک سیستم ذخیره سازی است که از ریل‌های عمودی، براکت‌ها و خود قفسه تشکیل شده است. همانطور که از نام حدس زده‌اید، این نوع قفسه یکی از انعطاف‌پذیرترین گزینه‌های نگهداری در اختیار صاحبان خانه است. این به صورت یک کیت است که شامل تمام قطعات لازم است تا بتوانید آن را به تنهایی مونتاژ کنید.

نحوه نصب قفسه‌های شکاف دار قابل تنظیم

اول و مهمترین نکته این است که میخ‌های عمودی باید در فاصله مشخصی به دیوار محکم شوند، تا قفسه‌ها در این قسمت تعبیه شوند. بعد از محکم شدن این ریل‌ها به دیوار، براکت‌ها در شکاف‌های مناسب قرار می‌گیرند. ریل‌ها دارای سوراخ یا شکاف‌هایی هستند که در آن‌ها براکت ها قرار داده شده یا قطع می‌شوند. این براکت‌ها تقریباً شبیه شکل “L” معکوس با سیستم‌های قفسه بندی براکت ثابت هستند. در واقع می‌توانید قفسه‌های شکاف‌دار قابل تنظیم را به عنوان زیر‌مجموعه قفسه‌های براکت ثابت تصور کنید. در حالی که قفسه‌های یک سیستم براکت ثابت را نمی‌توان یک بار نصب کرد، قفسه‌های شکاف‌دار قابل تنظیم را می‌توان در صورت نیاز روی ریل‌ها به بالا یا پایین برد.

قفسه‌های شکاف دار قابل تنظیم چگونه ساخته می‌شوند؟

شلف دیواری قابل تنظیم معمولاً از فلز سبک ساخته می‌شوند، گرچه می‌توانید آن‌ها را از اسلب‌های چوبی نیز تهیه کنید. براکت‌ها و ریل‌ها یا از فولاد یا آلومینیوم ساخته شده‌اند تا استحکام و دوام کافی را ایجاد کنند. طراحان و تولیدکنندگان مختلف قفسه‌های شکافدار قابل تنظیم را در سبک‌ها و اندازه‌های مختلف ارائه می‌دهند تا بتوانید یکی از آن‌ها را متناسب با نیازهای خود پیدا کنید. اما توجه داشته باشید که قطعات آنها به طور معمول قابل تعویض نیستند.

این سیستم‌های قفسه‌بندی برای گاراژها به بهترین وجه مناسب هستند؛ زیرا توانایی افزودن، برداشتن یا جابجایی را فراهم می‌کنند.

شلف دیواری چوبی


برای اطلاعات بیشتر درباره 10 ایده طراحی حیات خلوت کلیک کنید.


 • شلف دیواری کشویی

قفسه‌های کشویی، یک گزینه عالی برای ذخیره‌سازی است که کمتر به آن پرداخته می‌شود.شلف دیواری کشویی محصولی است که،با استفاده از لغزنده‌هایی که در هر دو طرف آن نصب شده، حرکت می‌کند. آن‌ها معمولاً در کمد، میز یا هر سیستم قفسه‌بندی دیگری نصب می‌شوند تا اینکه به سبک مستقل استفاده شوند. در ادامه به انواع، شلف دیواری کشویی بیشتر آشنا خواهیم شد.

قفسه کشویی کابینتی

این نوع قفسه کشویی سنتی نه تنها مقرون به صرفه‌ترین گزینه است، بلکه بسیار محتاطانه است. از قفسه کشویی استاندارد می‌توان در مکان‌های مختلفی که نیاز به فضای ذخیره‌سازی موقت دارد استفاده کرد. به عنوان مثال، می‌توانید یکی را در زیر پیشخوان، میز یا یک قفسه موجود نصب کنید که در صورت نیاز مخفی بماند و به عقب رانده شود.

قفسه‌ کشویی پله‌ای

فضای زیر پله‌ها گاهی هدر می‌رود. یک راه حل ایجاد شلف زیر پله است.


برای اطلاعات بیشتر درباره انواع نمای ساختمان کلیک کنید.


انواع شلف دیواری براساس جنس

ما در موارد فوق سعی کردیم، انواع شلف دیواری را براساس کاربرد بررسی کنیم.

شلف دیواری چوبی

در بحث سیستم‌های قفسه‌بندی برای خانه، چوب محبوب‌ترین و پرمصرف‌ترین ماده است. دلیل این شهرت عظیم این است که چوب ماده‌ای بادوام بوده به علاوه از ظاهری پیچیده و باشکوه برخوردار است که با هیچ ماده دیگری قابل دستیابی نیست. همچنین، چوب را می‌توان با مواد دیگر ترکیب کرد یا به روش‌های مختلف پردازش کرد تا با نیازهای سیستم‌های قفسه‌بندی مختلف مطابقت داشته باشد.

به عنوان مثال، تخته خرده چوب به خاطر سطح سخت و محکم خود که با یک پوشش ظریف همراه است، شناخته می‌شود، تخته سه لا به دلیل گزینه‌ای مقرون به صرفه‌تر، در حالی که چوب کاج جامد به زیبایی و استحکام بسیار معروف مشهور است. چوب مهندسی شده به دلیل خواصی که شامل طول عمر بیشتر و ظاهری جذاب است، بیشتر مورد جستجو قرار می‌گیرد.

شلف دیواری شیشه‌ای

در حالی که شلف دیواری شیشه‌ای نسبت به چوبی دوام خیلی کمتری دارد؛ اما زیبایی بصری بسیار بیشتری خواهد داشت.

قفسه‌های شیشه‌ای در حمام‌های مدرن یک منظره معمول است؛ زیرا برای تحمل بارهای سبک گزینه ایده‌آل خواهد بود. با این حال، می توانید از قفسه‌های شیشه‌ای در اتاق‌های نشیمن و همچنین اتاق خواب برای قرار دادن زیور آلات مختلف و گلدان‌های کوچک برای زیبایی فضای داخلی خانه خود استفاده کنید.

شلف دیواری فلزی

قفسه دیواری فلزی واحدهای قفسه بندی مقاومی را ارائه می‌دهد که در مقایسه با قفسه‌های چوبی و شیشه‌ای تمیز کردن و نگهداری آن‌ها بسیار آسان‌تر است. آن‌ها می‌توانند مقدار قابل توجهی بار را تحمل کنند و بنابراین معمولاً در ادارات و آشپزخانه‌های تجاری و همچنین مغازه‌های خرده‌فروشی و انبارها مورد استفاده قرار می‌گیرند. در یک خانه متوسط​​، ممکن است یک یا دو قفسه فولادی در آشپزخانه برای ذخیره قابلمه‌های سنگین استفاده شود.

از طرف دیگر، در مقایسه با قفسه‌های استیل، قفسه‌های فلزی بیشتر در نقاط مختلف اطراف خانه دیده می‌شوند. به عنوان مثال، قفسه‌های براق و فلزی تزئینی در اتاق‌های نشیمن بسیار مرسوم به نظر می‌رسند در حالی که قفسه‌های فلزی قابل تنظیم منظره‌ای آشنا در گاراژها ، انبارها و اتاق‌های لباسشویی است.

قفسه‌های پلاستیکی

شلف دیواری پلاستیکی به طور معمول در واحدهای ذخیره‌سازی برای اتاق کودکان و همچنین برای تقسیم کننده‌های ذخیره‌سازی مختلف و واحدهای سازمان خانه استفاده می‌شود.

از قفسه‌های پلاستیکی می‌توان برای اهداف خاصی مانند نگهداری کفش، قفسه کتاب کوچک یا جایگاه مجله و مواردی از این دست در خانه استفاده کرد.


برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه مدیریت پروژه ساخت کلیک کنید.


انواع شلف دیواری براساس هدف و کاربرد

در این قسمت با ما همراه باشید تا انواع شلف دیواری را براساس هدف و کاربرد بررسی کنیم.

شلف دیواری اتاق خواب

طیف گسترده‌ای از شلف دیواری اتاق خواب وجود دارد که می‌توانید انتخاب کنید. قفسه‌هایی که برای اتاق خواب بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد شامل قفسه‌های کتابخانه مستقل، قفسه‌های باز دیواری، قفسه‌های شناور به سبک‌های مختلف و همچنین قفسه‌های سربرگ و موارد دیگر است.

قفسه‌های حمام و کمد

قفسه‌های کمد به واحدهای قفسه‌بندی مخصوصی گفته می‌شود که در داخل کمد لباس قرار می‌گیرند. این محصول می‌تواند متناسب با ابعاد داده شده سفارشی شوند. این قفسه‌ها همچنین می‌توانند برای ذخیره منظم وسایل کوچک مانند جواهرات، کیف پول، ساعت مچی و سایر لوازم جانبی به محفظه‌های مختلفی تقسیم شوند.

به همین ترتیب، از قفسه‌های حمام برای نگهداری وسایل ضروری روزمره مانند مسواک، خمیر دندان، صابون، شامپو و مواردی از این دست استفاده شود. یک قفسه حمام معمولی در زیر یا کنار آینه دیواری نصب می‌شود.

قفسه‌های آشپزخانه

هیچ آشپزخانه‌ای بدون کابینت و فضای ذخیره‌سازی کافی، کامل نیست. در حالی که کابینت‌ها و کمدها قطعاً اولین چیزی است که باید برای این منظور در نظر بگیرید، یک سیستم قفسه‌بندی مناسب همچنین می‌تواند طراحی و عملکرد را به سطح کاملاً دیگری برساند. طرح‌های معاصر آشپزخانه به طور قابل توجهی به سمت استفاده از قفسه‌های ذخیره سازی باز تغییر جهت داده‌اند. قفسه‌های براق و کشیده‌ای که قسمت قابل توجهی از دیوار را پوشش می‌دهد، در آشپزخانه‌های مدرن‌تر گنجانده می‌شود.

این قفسه‌های آشپزخانه علاوه بر به حداکثر رساندن فضای موجود، جلوه زیادی به مکان می‌بخشند. چرا همه ظروف چینی و ظروف زیبا را در کمدهای بسته مخفی نگه دارید در حالی که می توانید از آنها به عنوان دکوراسیون داخلی شیک نیز استفاده کنید؟


برای اطلاعات بیشتر درباره انواع دیوار پوش کلیک کنید.


قیمت شلف دیواری

در رابطه با قیمت شلف دیواری، باید چند فاکتور را در نظر داشته باشید. از جمله این فاکتورها می‌توان به جنس، ابعاد، نوع کاربری اشاره کرد. در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات دقیق در رابطه با قیمت شلف دیواری دارید، توصیه می‌کنیم با کارشناسان ما تماس بگیرید.


برای اطلاعات بیشتر درباره اصول خاکبرداری کلیک کنید.


سخن آخر!

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی انواع شلف دیواری براساس، نحوه نصب، جنس و کاربرد بپردازیم. از آنجایی که شلف می‌تواند تاثیر بسیاری در ساماندهی فضای داخلی دکوراسیون داشته باشد، به همین دلیل توصیه می‌کنیم در صورتی که قصد استفاده از انواع شلف دیواری را دارید، با متخصصان در این حوزه تماس بگیرید.

دفتر فنی و مهندسی باروچین، گلچینی از مهندسان حاذق و برجسته در صنعت عمرانی است. این مجموعه با داشتن پروژه‌های موفق بسیاری در استان تهران و البرز، از سرشناس‌ترین دفترهای فنی و مهندسی به شمار می‌آید.

برای مشاهده تجربیات ما و برخی از پروژه‌های بزرگ صورت گرفته در استان تهران و البرز، به پروژه ها رجوع نمایید.

چنانچه نیاز به آشنایی بیشتر با دفتر فنی و مهندسی باروچین نیاز دارید، به درباره ما مراجعه نمایید.

برای ارتباط با مشاورین برتر ما نیز به بخش تماس با ما رجوع کنید.

شلف دیواری در نوع فلزی نیز وجود دارد؟

بله شلف دیواری در جنس‌های مختلفی وجود دارد.

کدام شلف دیواری قیمت بیشتری دارد؟

قیمت شلف دیواری بستگی به نوع کاربری و جنس آن دارد.

۱۸۵ پاسخ

 1. Hello there, I do believe your website could be having web browser
  compatibility problems. Whenever I take a look at your blog in Safari, it looks fine
  however, when opening in IE, it has some overlapping issues.
  I simply wanted to provide you with a quick heads up!
  Besides that, great blog!

 2. Hello terrific blog! Does running a blog like thks require a large amount of work?

  I have absolutely no understanding of computer programming but I had been hoping to start my own blog in the near future.
  Anyhow, should you have anyy ideas or tips for new
  blog owners please share. I understand this
  is off topic but I simply wanted to ask. Many thanks!

  My web page گودبرداری کاغذ دیواری

 3. We are a gaggle of volunteers and starting a new scheme in our community.
  Your website offered us with useful info to work on. You’ve
  done an impressive activity and our entire neighborhood will be thankful to
  you.

 4. When I initially commented I seem to have clicked on the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now on each
  time a comment is added I get 4 emails with the
  exact same comment. Is there a means you can remove me from that service?
  Thanks!

 5. Just wish to say your article is as astonishing.
  The clearness in your post is just cool and i could assume you’re an expert on this subject.
  Well with your permission allow me to grab your RSS feed to keep updated with forthcoming post.
  Thanks a million and please keep up the gratifying work.

 6. It’s a pity you don’t have a donate button! I’d certainly donate to this superb blog!
  I guess for now i’ll settle for book-marking and adding your RSS
  feed to my Google account. I look forward to brand
  new updates and will talk about this blog with my Facebook group.
  Chat soon!

 7. Good day! I know this is kinda off topic however , I’d figured I’d ask.
  Would you be interested in trading links or maybe guest writing a blog article or vice-versa?
  My blog covers a lot of the same subjects as yours and I believe we
  could greatly benefit from each other. If you’re interested
  feel free to shoot me an email. I look forward to hearing from
  you! Fantastic blog by the way!

 8. Hey! This is my first visit to your blog! We are a group of volunteers and starting a new project in a community in the same niche.
  Your blog provided us valuable information to work on. You have done a
  outstanding job!

 9. Hey! Quick question that’s entirely off topic.
  Do you know how to make your site mobile friendly?
  My site looks weird when viewing from my iphone4.
  I’m trying to find a theme or plugin that might be able to correct this
  problem. If you have any suggestions, please share. With thanks!

 10. Thank you for another informative blog. Where
  else may just I am getting that type of info written in such a perfect approach?

  I have a undertaking that I’m simply now working on, and I have been at the glance out for such info.

 11. Your current existence, that you are throw away lifestyle causes us to halt
  permanently. Ought to absolutely also will certainly hear
  to make use of that point. Pertaining to twelve to fifteen moments before
  quantity styles you need to rest and so the recollection. A good amplified
  pleasure as well as hypnotherapies. Rested. Repellent bacteria becomes nourished by line.

  Without worrying about mommy try to eat. Qualities, irritable along with your era,
  but it is just a lullaby being confident that anyone outside
  your self confidence so this kind of occurs, can be a make any difference of people communities outflow through childhood to
  do to regulate secret a person become your own existence even so, physician motivate to help
  re complete your own advantage.

 12. Excellent goods from you, man. I’ve understand
  your stuff previous to and you’re just too great.
  I really like what you have acquired here, really like what you’re
  stating and the way in which you say it.

  You make it enjoyable and you still care for to keep it wise.
  I cant wait to read far more from you. This is really a great web site.

 13. Hello there, I found your website by means of Google at the same time as looking for a similar subject,
  your web site got here up, it seems to be great.
  I have bookmarked it in my google bookmarks.
  Hello there, just turned into aware of your blog thru Google, and found that it is really informative.
  I am going to be careful for brussels. I’ll be grateful for those who continue this in future.
  Lots of folks shall be benefited from your writing. Cheers!

 14. Do you mind if I quote a couple of your articles as long as I provide credit and sources back to your weblog? My website is in the exact same niche as yours and my visitors would certainly benefit from some of the information you present here. Please let me know if this alright with you. Thank you!

 15. There are some interesting points in time on this article but I dont know if I see all of them heart to heart. There’s some validity however I will take maintain opinion till I look into it further. Good article , thanks and we wish extra! Added to FeedBurner as effectively

 16. Heya this is somewhat of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML. I’m starting a blog soon but have no coding knowledge so I wanted to get guidance from someone with experience. Any help would be enormously appreciated!

 17. I loved as much as you will receive carried out right here. The sketch is tasteful, your authored subject matter stylish. nonetheless, you command get bought an impatience over that you wish be delivering the following. unwell unquestionably come more formerly again as exactly the same nearly a lot often inside case you shield this increase.

 18. I know this if off topic but I’m looking into starting my own blog and was curious what all is
  needed to get set up? I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?
  I’m not very internet smart so I’m not 100% sure. Any recommendations or advice
  would be greatly appreciated. Kudos

 19. Have you ever considered about including a little bit more than just your articles?
  I mean, what you say is important and all.

  However just imagine if you added some great
  images or video clips to give your posts more, “pop”!
  Your content is excellent but with pics and videos, this website could certainly be one
  of the best in its field. Terrific blog!

 20. May I simply just say what a comfort to uncover a
  person that truly knows what they are talking about on the web.
  You definitely understand how to bring an issue to light and
  make it important. A lot more people need to check this out and understand this side of the story.
  It’s surprising you aren’t more popular given that you surely possess the
  gift.

 21. Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point. You obviously know what youre talking about, why throw away your intelligence on just posting videos to your site when you could be giving us something informative to read?

 22. You’re so cool! I do not think I’ve truly read something like this before.
  So good to discover somebody with some genuine thoughts on this subject matter.

  Really.. thank you for starting this up. This site is something that is
  required on the internet, someone with a little originality!

 23. I’ve been surfing on-line more than 3 hours these days, but I never found any fascinating article like yours. It’s pretty value enough for me. In my opinion, if all site owners and bloggers made good content as you did, the web will probably be much more helpful than ever before.

 24. I have been browsing on-line more than three hours today, but I by no means found any attention-grabbing article like yours. It’s lovely price enough for me. Personally, if all website owners and bloggers made good content material as you probably did, the internet can be much more helpful than ever before.

 25. Hello! This is my first visit to your blog! We are a team of volunteers and starting a new project in a community in the same niche. Your blog provided us useful information to work on. You have done a wonderful job!

 26. I’ve been browsing on-line greater than three hours nowadays, yet I by no means found any attention-grabbing article like yours. It’s pretty worth sufficient for me. Personally, if all website owners and bloggers made good content as you probably did, the web will likely be a lot more useful than ever before.

 27. Right here is the perfect webpage for everyone who really wants to understand this topic.
  You realize a whole lot its almost tough to argue with you (not that I personally would
  want to…HaHa). You certainly put a new spin on a subject that
  has been discussed for many years. Excellent stuff, just wonderful!

 28. Hello, i read your blog occasionally and i own a similar one and i was just curious if you
  get a lot of spam comments? If so how do you stop it, any plugin or anything you can suggest?
  I get so much lately it’s driving me insane so any assistance
  is very much appreciated.

 29. Good day very cool site!! Man .. Beautiful .. Amazing .. I will bookmark your site
  and take the feeds additionally? I am glad to seek out a lot of useful
  info right here within the post, we’d like work out extra techniques
  on this regard, thank you for sharing. . . . . .

 30. My programmer is trying to convince me to move to .net from PHP.

  I have always disliked the idea because of the costs. But he’s tryiong none
  the less. I’ve been using WordPress on a variety of websites for about a year and am anxious about switching to another platform.
  I have heard very good things about blogengine.net. Is there a way I can transfer all my wordpress posts into it?
  Any help would be really appreciated!

 31. Howdy! Do you know if they make any plugins to help with SEO? I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good results. If you know of any please share. Appreciate it!

 32. Thanks for your write-up on the traveling industry. I’d also like contribute that if you are a senior considering traveling, it can be absolutely imperative that you buy traveling insurance for elderly people. When traveling, retirees are at biggest risk of experiencing a professional medical emergency. Getting the right insurance policies package for one’s age group can look after your health and provide peace of mind.

 33. Thanks for your publication on the traveling industry. We would also like to include that if you are a senior contemplating traveling, it’s absolutely crucial to buy traveling insurance for older persons. When traveling, golden-agers are at greatest risk being in need of a health care emergency. Getting the right insurance cover package for your age group can safeguard your health and provide you with peace of mind.

 34. I found your weblog site on google and verify just a few of your early posts. Continue to keep up the very good operate. I simply additional up your RSS feed to my MSN Information Reader. Searching for forward to studying more from you in a while!…

 35. Howdy! I know this is somewhat off topic but I was wondering which blog platform are you using for this website? I’m getting sick and tired of WordPress because I’ve had issues with hackers and I’m looking at options for another platform. I would be great if you could point me in the direction of a good platform.

 36. Somebody necessarily lend a hand to make severely posts I would state. That is the first time I frequented your website page and up to now? I amazed with the research you made to create this actual put up extraordinary. Excellent task!

 37. I am also commenting to let you understand what a helpful encounter my cousin’s daughter found reading your web site. She even learned a wide variety of issues, including what it is like to possess a marvelous teaching nature to let the mediocre ones without hassle learn about some tortuous subject matter. You really surpassed our own expected results. Many thanks for supplying the warm and friendly, safe, educational and as well as easy guidance on this topic to Gloria.

 38. Woah! I’m really digging the template/theme of this site.
  It’s simple, yet effective. A lot of times it’s difficult to get that “perfect balance” between user friendliness and visual
  appearance. I must say you’ve done a awesome job with
  this. Additionally, the blog loads extremely fast for me on Internet explorer.

  Superb Blog!

 39. Simply desire to say your article is as astounding. The clearness in your submit is just cool and that i can suppose you are knowledgeable in this subject. Well along with your permission let me to snatch your RSS feed to stay up to date with imminent post. Thanks one million and please carry on the rewarding work.

 40. Thanks for every one of your work on this web site. Gloria loves participating in investigations and it’s obvious why. Many of us learn all concerning the dynamic method you present very useful strategies on your website and as well as foster response from other ones on the subject matter then my simple princess is now starting to learn so much. Enjoy the rest of the year. You’re doing a glorious job.

 41. I loved as much as you will receive carried out right here. The sketch is tasteful, your authored material stylish. nonetheless, you command get got an impatience over that you wish be delivering the following. unwell unquestionably come more formerly again since exactly the same nearly very often inside case you shield this hike.

 42. That is the precise weblog for anyone who desires to find out about this topic. You understand so much its nearly exhausting to argue with you (not that I truly would want…HaHa). You definitely put a new spin on a topic thats been written about for years. Nice stuff, simply great!

 43. Fantastic blog! Do you have any recommendations for aspiring writers? I’m planning to start my own blog soon but I’m a little lost on everything. Would you propose starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There are so many options out there that I’m totally overwhelmed .. Any suggestions? Kudos!

 44. I would like to thank you for the efforts you have put in writing this blog. I am hoping the same high-grade web site post from you in the upcoming as well. In fact your creative writing abilities has inspired me to get my own website now. Really the blogging is spreading its wings fast. Your write up is a good example of it.

 45. Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point. You obviously know what youre talking about, why waste your intelligence on just posting videos to your weblog when you could be giving us something informative to read?

 46. What i don’t understood is in reality how you’re not actually much more smartly-liked than you might be right now. You’re so intelligent. You recognize thus significantly in terms of this topic, produced me personally believe it from a lot of numerous angles. Its like men and women don’t seem to be interested except it is one thing to do with Girl gaga! Your individual stuffs outstanding. All the time handle it up!

 47. In these days of austerity along with relative stress about running into debt, many individuals balk about the idea of making use of a credit card to make acquisition of merchandise and also pay for a trip, preferring, instead to rely on this tried and also trusted method of making payment – cash. However, if you’ve got the cash there to make the purchase in full, then, paradoxically, this is the best time to use the cards for several reasons.

 48. This is the right web site for everyone who really wants to understand this topic. You know a whole lot its almost hard to argue with you (not that I personally would want to…HaHa). You definitely put a new spin on a subject that has been discussed for a long time. Wonderful stuff, just excellent!|https://bit.ly/3uaFMc3

 49. Great ¡V I should certainly pronounce, impressed with your site. I had no trouble navigating through all tabs and related information ended up being truly simple to do to access. I recently found what I hoped for before you know it at all. Quite unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums or something, website theme . a tones way for your client to communicate. Excellent task..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید ؟
با واتس اپ در ارتباط باشید