گرمایش از کف چه انواعی دارد؟ پوشش مناسب برای روی آن چیست؟

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email

اگر بخواهید گرمایش از کف را به عنوان بخشی از یک پروژه آینده بازسازی خانه در نظر بگیرید، ما می‌فهمیم که ممکن است در مورد اینکه آیا این راه حل مناسب گرمایش شما است، یا خیر سوال و نگرانی داشته باشید. در این راهنمای تخصصی، جوانب مثبت و منفی گرمایش از کف را بررسی خواهیم کرد.

آنچه در این مقاله می خوانید: hide

مزایای گرمایش از کف

برای اطلاع از مزایای سیستم گرمایش از کف همراه ما باشید.

 • گرمایش با صرفه‌جویی در مصرف انرژی
 • افزایش بهره‌وری انرژی UFH
 • نگهداری کم سیستم‌های گرمایشی Warmup
 • آزادی طراحی و سازگاری بخاری‌های کف
 • ایمنی و سهولت نصب
 • بدون نیاز به اجرا

1.بازده انرژی گرمایش از کف

رادیاتورها ابتدا هوای نزدیک به خود را گرم می‌کنند، به همین دلیل اتاق‌هایی که با رادیاتور گرم می‌شوند مستعد ایجاد “نقاط سرد” هستند، به این معنی که هوا در وسط اتاق سرد و در کنار رادیاتورها بسیار گرم می‌شود. این معمولاً منجر به باز شدن یک پنجره بالای رادیاتور می‌شود تا هوای تازه‌ای وارد شود و ما دوباره به آنجا می‌رویم و اجازه می‌دهیم تمام انرژی پرداخت شده برای گرم کردن خانه از پنجره خارج شود. گرمای تابشی گرما را از کف به بالا در فضای اتاق و بدون ایجاد مکان‌های سرد سرد یا گرفتگی در منطقه فراهم می‌کند.

به طور خلاصه، برخلاف رادیاتورهای سنتی که باعث می‌شود در بعضی مواقع فضای اتاق خنک شود و در مواقع دیگر خیلی گرم باشد، گرمایش از کف بیش از حد گرم نمی‌شود – در عوض، با استفاده از یک ترموستات روی دیوار به دمای مورد نظر شما می‌رسد.

گرمای تابشی به لطف روش کارآمد گرمایش در خانه، به طور متوسط ​​15٪ در قبض‌های گرمایش صرفه‌جویی می‌کند.

 1. بدون تلاش برای اجرا

یکی از مزایای اصلی گرمایش از کف این است که پس از نصب، سیستم‌ها تقریباً به هیچگونه تعمیر و نگهداری احتیاج ندارند و ضمانت‌های گسترده‌ای را برای همه محصولات فراهم می‌کند.

سیستم‌های الکتریکی نیازی به سرویس منظم ندارند در حالی که سیستم‌های گرمایش از کف ممکن است نیاز به بازنگری گاه به گاه داشته باشند تا مطمئن شوید همه چیز به درستی کار می‌کند.

تمام بخاری‌های باید توسط یک ترموستات اختصاصی سیستم کنترل شوند که ماهیت UFH را با صرفه‌جویی در انرژی افزایش می‌دهد و همچنین می‌تواند برنامه‌های گرمایی قابل برنامه‌ریزی یا عملکرد خودکار گرما را نیز فراهم کند. این بدان معناست که شما حتی مجبور نیستید در مورد گرمایش خانه خود فکر کنید. سیستم خانه شما را در دمای مناسب و در زمان مناسب گرم می‌کنند.

 1. فضای بیشتر و آزادی طراحی

با سیستم‌های گرمایش از کف، می‌توانید از کل اتاق خود بدون رادیاتور روی دیوار لذت ببرید. حتی مدرن‌ترین رادیاتورها فضای دیوار را اشغال می‌کنند، بنابراین آزادی طراحی را که با کف گرم دارید تصور کنید. می‌توانید دیوارها را همانطور که می‌خواهید تزئین کنید.

 1. سازگار با تمامی کفپوش‌ها

گرمایش از کف این آزادی را در شما ایجاد می‌کند که خانه خود را به دلخواه خود طراحی کنید و از فضای دیوار و کف نهایت استفاده را ببرید. شما هم در انتخاب نوع کف مورد نظر خود آزاد هستید، زیرا گرمایش از کف با پارکت، چوب، کاشی، سنگ، فرش و موارد دیگر به خوبی کار می‌کند.

 1. ایمنی و راحتی

هنگامی که از گرمایش از کف برخوردار هستید، دیگر نیازی نیست نگران لبه‌های تیز یا سطح گرم رادیاتورها باشید، زیرا اعضای جوان خانواده در خانه هستند. سیستم گرمایشی خیلی داغ نخواهد شد و لمس آن مشکلی را برای کودکان ایجاد نخواهد کرد.

گرمای تابشی برای کیفیت هوای اتاق نیز بسیار بهتر است زیرا هوا را تازه و غنی از اکسیژن نگه می‌دارد. از طرف دیگر، دمای زیاد ناشی از رادیاتور باعث افزایش ناراحتی و گاهی کاهش هوا می‌شود.

گرمایش از کف برقی


برای اطلاعات بیشتر در رابطه با اینکه دیمپل شیت چیست، کلیک کنید.


آشنایی با انواع سیستم گرمایش از کف

دو نوع سیستم گرمایش تابشی وجود دارد، سیستم برقی و مبتنی بر آب. هر دو برای یک گرمای ثابت و کارآمد گرمایش را از یک طبقه از کف بالا فراهم می‌کنند. سیستم‌های آب گرم، آب گرم را از طریق لوله‌ها تولید می‌کنند تا گرما ایجاد شده و از طریق لوله‎های زیر زمین، زمین را گرم کند.

رادیاتورهای سنتی باید تا دمای بالا (بین 65-75 درجه سانتیگراد) گرم شوند تا اتاق به طور موثر گرم شود، در حالی که گرمایش از کف فقط بسته به سطح کف، باید در دمای 29 درجه سانتیگراد یا کمتر کار کند، به منظور گرم کردن اتاق  در نتیجه انرژی کمتری مصرف می‌کنید و قبض‌های انرژی خود را بسیار پایین‌تر نگه می‌دارید.

سیستم هیدرولیک همچنین در دو زیر ساخت متفاوت وجود دارد که به سیستم خشک و سیستم مرطوب معروف هستند و تفاوت این دو در نحوه تنظیم لوله‌ها است.

معمولاً نوع هیدرولیک مرطوب را با پروژه‌های ساختمانی جدید پیدا خواهید کرد، در حالی که نسخه خشک و سیستم‌های الکتریکی برای بازسازی مناسب‌ترین هستند.


برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه انتخاب بهترین سنگ و سرامیک برای ساختمان کلیک کنید.


گرمایش از کف، نحوه کار و هزینه خرید و راه‌اندازی آن

دیدن جذابیت گرمایش از کف کار سختی نیست. از این گذشته، چه کسی نمی‌خواهد ماه های زمستان را با پاهای گرم و دلپذیر راحت‌تر کند؟ به علاوه، اگر آن را در سراسر خانه انتخاب کنید، حتی می‌تواند نیاز به رادیاتور را از بین ببرد. این بدان معنی است که فضای بیشتری برای کارهای هنری، واحدهای قفسه‌ای  یا شاید حتی یک ظاهر مینیمالیستی جسورانه جدید، ایجاد نماید.

چند گزینه مختلف وجود دارد. از جمله اینکه آیا می‌خواهید فقط در یک اتاق داشته باشید یا در سرتاسر خانه. این واقعاً به این بستگی دارد که چه نوع خانه‌ای دارید و چقدر می‌خواهید هزینه کنید. در این راهنما، شما را در انواع مختلف گرمایش از کف، هزینه نصب و راه اندازی آن‌ها و چگونگی عملکرد آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.


برای اطلاعات بیشتر دررابطه با تاسیسات ساختمان کلیک کنید.


گرمایش از کف چیست؟ چرا باید آن را انتخاب کنیم؟

به زبان ساده، سیستم گرمایی در کف از طریق سیستمی که در زیر کف شما نصب شده است، خانه شما را گرم می‌کند. همچنین این سیستم گرما را به طور مساوی در کل خانه پخش خواهد کرد و بسته به خانه و نوع سیستمی که انتخاب می‌کنید، می‌تواند خانه شما را از نظر انرژی کارآمدتر کند و همچنین می‌تواند میزان انتشار کربن شما را کاهش دهد.

معایب سیستم گرمایش از کف

برای اطلاع از معایب سیستم گرمایی در کف؛ همراه ما باشید.

 • هزینه‌های انجام شده
 • تأثیر بر ارتفاع کف

مشکل اصلی سیستم گرمایی در کف، هزینه آن است. نصب آن می‌تواند گران باشد و نصب آن دشوار خواهد بود. بنابراین حتی اگر قبض‌های شما کمتر باشد، بعید است هزینه اولیه خود را پس بگیرید.

در ساختمان‌های قدیمی، افزودن گرمایش از کف می‌تواند زمان ببرد و باعث آشفتگی اساسی شود.

گرم شدن ممکن است طولانی شود، بنابراین برای اطمینان از اینکه اتاق های‌تان به اندازه کافی گرم هستند، استفاده از تایمر بسیار مهم است.

نمی‌توانید از آن در زیر برخی مبلمان یا اتصالات استفاده کنید. در حقیقت، اگر می‌خواهید گرمایش از کف را نصب کنید، ممکن است مجبور شوید کلاً از شر برخی وسایل سنگین و بزرگ خلاص شوید.

ویژگی های گرمایش از کف برقی


برای اطلاعات بیشتر دررابطه با سنگ قرنیز کلیک کنید.


گرمایش از کف الکتریکی

همانطور که از نامش پیداست، یک سیستم الکتریکی از طریق برق برای گرم کردن کف از طریق کابل‌های گرمایشی که در زیر آن قرار دارند، استفاده می‌کند.

این نوع، مناسب برای کف‌های سنگی یا کاشی و ایده‌آل برای اتاق‌ها است.

برای کف‌های سنگی یا کاشی  و برای اتاق‌های بزرگ یا شکل منظم بسیار مناسب است.

حصیر فویلی مخصوص کفپوش لمینت طراحی شده است.


برای اطلاعات بیشتر در رابطه با سنگ فرش بتنی کلیک کنید.


سیستم گرمایش از کف آبی

سیستم‌های مرطوب از طریق شبکه‌ای از لوله‌های آب گرم زیر پاهای شما به سیستم گرمایش مرکزی شما متصل می‌شوند.

از هر نوع دیگ بخار می‌توان استفاده کرد، به شرطی که ظرفیت کافی داشته باشد.

آب از طریق لوله‌های گذاشته شده به یک طبقه زیر، قبل از اینکه سطح جدید در بالا اضافه شود، پمپ می‌شود.

این سیستم از لوله‌های پلاستیکی با دوام استفاده می‌کند، بنابراین درز وجود ندارد که به معنای عدم نشت است!


برای اطلاعات بیشتر درباره پوشش‌های ضد حریق کلیک کنید.


دمای مناسب برای گرمایش از کف چیست؟

مثل همیشه، این بستگی به خانه و سلیقه شما دارد؛ اما برای اکثر افراد دمای ایده‌آل برای محل زندگی حدود 21 درجه سانتیگراد و برای اتاق خواب 18 درجه سانتی گراد است.


برای اطلاعات بیشتر درباره صفر تا صد بازسازی خانه کلیک کنید.


آیا گرمایش از کف واقعا گران است؟

پاسخ این سوال به مواد متعددی، بستگی دارد. یک نکته مهم این است که آیا شما در حال ساخت یک خانه جدید هستید یا یک خانه جدید را بازسازی می‌کنید. همچنین این موضوع بستگی دارد که سیستم گرمایش از کف شما با استفاده از سیستم الکتریکی کار می‌کند یا لوله‌های آب؟

تقریباً همیشه نصب یک سیستم الکتریکی ارزان‌تر است. قیمت تشک‌های مخصوص گرمایش برقی از کف از 170 پوند برای 10 مترمربع شروع می‌شود. بعلاوه، باید هزینه‌های صفحه عایق، کف و کنترل گرما را نیز اضافه کنید. همچنین برای اتصال آن به برق خود باید به یک برقکار واجد شرایط مراجعه کنید.

قیمت نصب سیستم مرطوب می‌تواند متفاوت باشد. اگر فقط یک اتاق باشد، به این بستگی دارد که در طبقه همکف باشد یا اینکه چقدر به دیگ نزدیک باشد. با این حال، تقریباً مطمئناً از نصب سیستم الکتریکی گران‌تر خواهد بود.


برای اطلاعات بیشتر درباره 10 ایده طراحی حیات خلوت کلیک کنید.


چه نوع کفپوش برای گرمایش از کف بهتر است؟

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، موادی مانند سنگ برای گرمایش از کف مناسب هستند. زیرا آنها رسانای گرمای طبیعی بوده، با سرعت بیشتری گرم می‌شوند و گرما را برای مدت طولانی‌تری نگه می‌دارند. اما استفاده از اکثر انواع کفپوش از جمله وینیل، ورقه و کاشی امکان پذیر است.

هر کدام از کفپوش‌ها را که بخواهید، باید بتوانید سیستم خود را متناسب با نیازهای خود مرتب کنید. در اینجا، ما برخی از موارد مهم را بررسی می کنیم.

کفپوش چوبی

کف‌های چوبی واقعی نیاز به مراقبت بیشتر دارند. ارزش بررسی حداکثر دمایی که چوب می‌تواند با سازنده کنترل کند را دارد. معمولاً در حدود 27 درجه سانتی گراد است. هر چیزی بالاتر از آن و گرما می‌تواند باعث تاب خوردن و جمع شدن چوب شود.

کف مهندسی یا ورقه ورقه می‌تواند گزینه خوبی برای احساس چوب بدون خطرات باشد. تنها چیزی که باید به خاطر داشته باشید اطمینان از ضخیم نبودن آن است، در حالت ایده‌آل بیش از 18 میلی متر در غیر این صورت بر کارایی سیستم شما تأثیر می گذارد.

فرش

برای به دست آوردن بهترین نتیجه با فرش، نباید خیلی ضخیم باشد. هرچه فرش ضخیم‌تر باشد، مدت بیشتری گرم می‌شود. به همین دلیل، ضامن ترکیبی فرش و زیرانداز باید زیر 2.5 باشد.

بتن

از نظر بسیاری، بتن کف مناسبی برای فضای داخلی براق و مدرن است و خبر خوب این است که برای گرمایش از کف مناسب است، زیرا گرما را برای مدت طولانی حفظ می‌کند.

یک نکته مهم که باید بخاطر بسپارید این است که از محصور شدن سیستم گرمایش از کف در بتن خودداری کنید. هر دو سیستم آب و برق باید در داخل کف نصب شوند، نه بتن، که می‌تواند به سیستم آسیب برساند.

بهترین کفپوش برای گرمایش از کف


برای اطلاعات بیشتر درباره انواع نمای ساختمان کلیک کنید.


آیا می‌توانید در خانه‌های قدیمی گرمایش از کف را جای دهید؟

بله؛ اما اگر بهترین گزینه باشد، قابل بررسی است. اگر خانه‌ای قدیمی با عایق‌بندی ضعیف یا شیشه منفرد دارید، احتمالاً هنوز هم باید با یک سیستم رادیاتور سنتی ترکیب شود.

اگر خانه شما دارای بازده کم انرژی است و شما هنوز هم می‌خواهید گرمایش از کف را نصب کنید، ارزش انجام آن در کنار کارهای نوسازی مانند نصب عایق و درها و پنجره های کم مصرف را دارد.


برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه مدیریت پروژه ساخت کلیک کنید.


آیا برای نصب سیستم گرمایش از کف نیاز به مجوز دارید؟

اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که در یک ساختمان ذکر شده یا یک ملک دارای اهمیت تاریخی زندگی کنید، پاسخ احتمالاً منفی است. اگر وارد خانه جدیدی می‌شوید، باید مطمئن شوید که با مقررات ساختمان مطابقت دارد.


برای اطلاعات بیشتر درباره انواع دیوار پوش کلیک کنید.


گرم شدن خانه با استفاده از سیستم گرمایش از کف چقدر طول می کشد؟

بسته به کفپوش و نوع سیستمی که دارید، گرم شدن ممکن است 2 یا 3 ساعت طول بکشد.


برای اطلاعات بیشتر درباره اصول خاکبرداری کلیک کنید.


آیا باید گرمایش از کف را همیشه روشن بگذارم؟

در ماه‌های سردتر می‌توان بهترین کار را کرد که گرمایش در کف را در دمای پایین در طول روز روشن کنید. به دلیل مدت زمان لازم برای گرم شدن، این بدان معنی است که خانه شما در صورت نیاز سریع‌تر گرم می‌شود.


برای اطلاعات بیشتر درباره انواع شلف دیواری کلیک کنید.


چگونه می‌توانم هزینه های انرژی را کاهش دهم؟

نصب گرمایش در کف گران است. بنابراین ممکن است بخواهید روش‌های دیگری برای صرفه‌جویی در هزینه‌های انرژی خود پیدا کنید. برای شروع، مطمئن شوید که خانه و تمام وسایل برقی شما با حداکثر کارایی ممکن کار می‌کنند.


برای اطلاعات بیشتر درباره سقف کشسان کلیک کنید.


باورهای غلطی که درباره سیستم گرمایش از کف وجود دارد!

در این قسمت همراه ما باشید تا برخی باورهای غلطی را که دررابطه با سیستم گرمایش از کف وجود دارد، بررسی کنیم.

باور غلط 1: سیستم گرمایی در کف بسیار گران‌تر از رادیاتور است!

درست است که قیمت نصب گرمایش از کف 30٪ گران‌تر از رادیاتورهای سنتی است. اما گرمایش از کف سرمایه‌ای است که در بلندمدت نتیجه می‌دهد. از آنجا که سیستم از نظر مصرف انرژی بیشتر است و به تعمیر و نگهداری کم‌تری نیاز دارد، کاربران صورتحساب انرژی خود را می‌یابند و هزینه‌های کلی سیستم بسیار کمتر از رادیاتورهای سنتی است.

باور غلط 2: خانه‌ای با سیستم گرمایی در کف هرگز گرم نمی‌شود!

گرچه درست است که گرمایش در کف به اندازه رادیاتور معمولی گرما تولید نمی‌کند، اما گرمای کافی را برای ایجاد یک محیط راحت را تولید خواهد کرد. این سیستم برای توزیع یکنواخت گرما در کل سطح کف کار می‌کند، بنابراین دمای اتاق می‌تواند تا 25 درجه سانتیگراد برسد. صاحبان خانه می‌توانند ترموستات را دو درجه پایین تر تنظیم کرده و مطمئن باشند که گرمای خود را از دست نمی‌دهند.

باور غلط 3: سیستم گرمایی در کف از نظر فنی گرمایش الکتریکی است!

البته، گرمایش کف برقی با برق کار می‌کند، اما سیستم هیدرولیک با آب گرم و گرمایش مرکزی کار می‌کند. همچنین گزینه‌ای برای اتصال سیستم کف به پمپ گرم وجود دارد. در حالی که پمپ حرارتی به کمی برق نیاز دارد، اما به انرژی تجدیدپذیر نیز متکی است. از آنجا که گرمایش از کف در دمای پایین ثابت کار می‌کند، انتخاب افزودن پمپ حرارتی به سیستم انتخاب ایده‌آلی است.

باور غلط 4: گرمایش از کف گرم برای گرم شدن یک خانه بیشتر طول می‌کشد، بنابراین دما هرگز ثابت نمی‌ماند

در حالی که گرمایش کف برقی تقریباً به سرعت رادیاتورها کار می‌کند، سیستم‌های هیدرولیک کمی کندتر واکنش نشان می‌دهند. اما این بدان معنا نیست که شما باید از طریق دمای سرد رنج ببرید. مهم است که ببینید چگونه می‌توانید سیستم خود را متناسب با سبک زندگی خود تنظیم کرده و فضای داخلی خود را در دمای مناسب نگه دارید. به عنوان مثال، اگر سیستم هیدرولیکی دارید، می‌توانید تنظیمات را تغییر دهید تا اطمینان حاصل کنید که در طول شب دمای اتاق فقط سه درجه کاهش می‌یابد.

افسانه 5: سیستم گرمایی در کف فقط در کف نصب می‌شود!

این ممکن است کمی تعجب‌آور باشد، اما شما در واقع می‌توانید گرمایش از کف را فراتر از کف نصب کنید. همچنین می‌توانید آن را در دیوارها یا سقف‌ها نصب کنید تا اتاق‌ها حتی با سرعت بیشتری گرم شوند. به طور کلی، گرمایش از کف فضای اضافی را اشغال نمی‌کند، بنابراین می توانید آن را کاملاً در هر فضای داخلی مدرن ادغام کنید.

باور نادرست 6: سیستم گرمایی در کف باعث پف کردگی شما می‌شود!

در روزهای اولیه گرمایش در کف، دمای اتاق می‌تواند به بیش از 35 درجه سانتیگراد برسد و اگر چنین شود احتمالاً با تورم در پاهای‌تان رو‌به‌رو خواهید شد. اما امروزه با سیستم‌های فعلی، این شرایط دیگر رخ نمی‌دهد، به خصوص اگر خانه شما عایق‌بندی خوبی داشته باشد. در واقع، شانه زدن گرمایش از کف با پمپ حرارتی به سیستم امکان می‌دهد تا خنک کننده را تأمین کند.

افسانه 7: سیستم گرمایی در کف ناسالم است!

گرمایش از کف از گردش ذرات گرد و غبار که می‌توانند باعث آلرژی یا بیماری شوند جلوگیری می‌کند. صاحبان خانه همچنین می‌توانند از رطوبت بهتر و محیط سالم و عاری از گرد و غبار و کپک استفاده کنند، این امر خصوصاً برای افرادی که آلرژی یا مشکلات تنفسی دارند بسیار مفید است.

باور نادرست 8: شما نمی‌توانید سیستم گرمایی در کف را با پارکت ترکیب کنید!

اگر برخی از فاکتورها را در نظر بگیرید، می‌توانید گرمایش در کف و پارکت را به راحتی ترکیب کنید. اگر یک نوع چوب پایدار دارید که در برابر رطوبت و نسخه چند لایه مقاوم است که تخته‌ها تا 15 سانتی متر عرض دارند، باید خوب باشد.

گرمایش از کف با آب


برای اطلاعات بیشتر درباره کوپلر کلیک کنید.


سیستم گرمایی در کف چیست و چگونه کار می‌کند؟

گرمایش در کف مفهوم جدیدی نیست. ما می‌دانیم که در زمان روم به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار گرفته است، اما همچنین شواهدی وجود دارد که سیستم‌های گرمایش از کف تا 2000 سال قبل از میلاد مسیح در آنچه ما اکنون پاکستان می‌نامیم، وجود داشته و سیستم مشابهی در خانه‌های کره در 1000 سال قبل از میلاد استفاده شده است. رومی‌ها معمولاً از این سیستم (معروف به هیپوکاست) در حمام‌های عمومی و ویلاهای خصوصی استفاده می‌کردند. اساساً، این امر شامل بالا بردن کف روی ستون‌ها و سپس اجازه می‌داد تا هوای گرم شده توسط آتش آزاد در فضای خالی زیر کف گردش کند. هرچه اتاق به آتش نزدیک‌تر بود، گرم‌تر می‌شد.


برای اطلاعات بیشتر درباره انواع روش مقاوم سازی ساختمان کلیک کنید.


سیستم گرمایش از کف با آب چگونه کار می‌کند؟

با یک سیستم گرمایش در کف، یک سری از لوله‌های متصل به دیگ بخار شما آب گرم را در سراسر کف گردش می‌دهند تا فضا را گرم کنند، شبیه رادیاتورها. متناوباً، می‌توانید لوله‌های آب کف را به یک سیستم گرمایش آب خورشیدی، پمپ حرارتی منبع هوا یا منبع زمینی متصل کنید. لوله‌ها با استفاده از یک منیفولد به منبع گرمایی شما متصل می‌شوند (اساساً یک سیستم مرکزی است که اجازه می دهد همه لوله‌ها با هم کار کنند. هرچه سیستم بزرگ‌تر باشد لوله‌های آن بیشتر خواهد بود و پیچیدگی منیفولد نیز بیشتر خواهد بود. این سیستم همچنین به یک ترموستات (یا ترموستات ، اگر بیش از یک منطقه دارید) نصب می‌شود تا بتوانید دما را تنظیم کنید. هرگونه کار لوله‌کشی توسط متخصص باید انجام شود.


برای اطلاعات بیشتر درباره نانوکامپوزیت کلیک کنید.


فواید گرمایش از کف

زیبایی سیستم گرمایی در کف این است که گرما به دلیل قرارگیری یکنواخت لوله‌ها در زیر کف شما، به طور مساوی در خانه شما پخش می‌شود و به راحتی می‌توان با استفاده از ترموستات، به راحتی آن را کنترل کرد. گرمای حاصل از رادیاتور هوا را مستقیماً روی رادیاتور گرم می‌کند. در نهایت به سرعت پراکنده می‌شود و از منطقه مورد نظر دور خواهد شد. هوای گرم شما به صورت عمودی در اتاق قرار می‌گیرد، اما در سطح کف سرد می‌ماند. باسیستم گرمایی در کف، گرما مستقیماً از کف شما می‌آید. زیرا هوای گرم بالا می‌رود، این بدان معنی است که به طور مساوی در کل اتاق پخش خواهد شد.

یکی دیگر از مزایای بزرگ سیستم گرمایی در کف، ویژگی کم مصرف بودن آن است. رادیاتورها برای احساس اثرات گرما به آب بسیار گرم‌تری نیاز دارند، بنابراین دیگ بخار بیشتر کار خواهد کرد. به دلیل توزیع یکنواخت لوله‌های گرمایش از کف، آن‌ها بسیار کارآمدتر کار می‌کنند و می‌توانند با آب خنک‌تر کار کنند.

از نظر زیبایی، سیستم گرمایی در کف یک راه حل زیبا‌تر است. هیچ دیواری با رادیاتورهای ناخوشایند وجود ندارد، در عوض شما با یک اتاق کاملاً باز روبرو هستید و همه دیوارها برای شما آزاد هستند تا هر طور که دوست دارید آن‌ها را تزیین کنید.


برای اطلاعات بیشتر درباره نکات سیستم گرمایش از کف، کلیک کنید.


گرمایش بر پایه آب یا برقی؟

دو نوع سیستم گرمایی در کف وجود دارد: پایه آب و برق. سیستم گرمایی در کف برای مناطق کوچک‌تر (مانند حمام) مناسب است و به طور مستقل از سیستم گرمایش مرکزی منظم شما کار می‌کند. یک سیستم گرمایش از کف شامل سیم‌های گرمایشی برقی است که می‌تواند به راحتی و در زیر کف شما نصب شود. معمولاً توسط یک تایمر کنترل خواهد شد.

سیستم گرمایشی کف زیرین آب باید هنگام نصب کف جدید نصب شود و بنابراین به طور کلی در ساخت و سازهای جدید یا هنگام ساختن روکش کف مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای راه‌اندازی گرمایش از کف به یک دیگ بخار نسبتاً مقاوم نیاز دارید، بنابراین باید این موضوع را با لوله‌کش خود در میان بگذارید تا ببینید آیا دیگ بخار موجود می‌تواند با ظرفیت اضافه شده کنار بیاید.


برای اطلاعات بیشتر درباره سنگ گرانیت کلیک کنید.


تفاوت نحوه کار گرمایش بر پایه آب یا برقی

لوله‌های گرمایش در کف با عبور آب گرم از طریق آن‌ها کار می‌کنند. لوله‌ها به طور مساوی و بصورت حلقه‌ای در اطراف کل اتاق قرار می‌گیرند، که زیبایی و حتی گرما را به شما می‌دهد. همانطور که قبلاً ذکر شد، لوله‌های گرمایش در کف مرکزی فقط باید تا دمای 40 تا 45 درجه سانتیگراد بالا بروند که بسیار کارآمدتر از 70 درجه سانتیگراد تا 80 درجه سانتیگراد لازم برای احساس اثرات گرما از رادیاتورها است .

لوله‌ها در طبقه زیرین گذاشته می‌شوند و بر روی تخته‌های عایق قرار می‌گیرند. بهتر است از یک لوله‌کش باتجربه برای نصب سیستم گرمایش در کف استفاده کنید. پس از قرار دادن لوله‌ها، مهم نیست که روی آن‌ها قدم نگذارید و همه ابزارها را پاک نکنید. تمام آزمایشات لوله‌ها باید در این مرحله انجام شود. پس از نصب و آزمایش لوله‌ها، باید سریعاً توسط مخلوط کف یا مخلوط خشک پوشانده شوند. این امر برای جلوگیری از خطر آسیب رساندن به لوله‌ها است و همچنین زیرا در صورت کاهش ناگهانی دما، از یخ زدگی آب در لوله‌ها جلوگیری می‌کند.

گرمایش از کف و بتن صیقلی

ضخامت بتونی که روی لوله‌ها گذاشته شده باید حداقل ضخامت 75 میلی‌متر باشد. اگر قصد انتخاب کف بتن صیقل خورده را دارید، این حداقل ضخامت مورد نیاز است. در حالت ایده‌آل، شما باید حداقل 50 میلی‌متر از عایق پلی اورتان برای سیستم گرمایش در کف استفاده کنید. این عایق بسیار باکیفیت است و می‌تواند برای سازه‌های کف معلق بتونی و چوبی استفاده شود. برای اطمینان از عدم گرما در زمین، باید عایق را زیر طبقه زیرین قرار داد، اگرچه در بعضی موارد در بالای طبقه زیرین قرار داده می‌شود.

در صورت قرار دادن آجر بتونی، باید اجازه داده شود قبل از اینکه سیستم گرمایش در کف را برای اولین بار روشن کنید، کاملاً خشک شود. سیستم جدید گرمایش در کف برای اولین بار روشن شده و باید در حداقل تنظیمات تنظیم شود و درجه حرارت روزانه 2 درجه سانتی‌گراد افزایش یابد، برای کف‌های بتونی حداکثر 50 درجه سانتیگراد است. این به جلوگیری از ترک خوردگی بتن کمک می‌کند.

چرا استفاده از گرمایش از کف و بتن صیقلی توصیه می‌شود؟

گرمایش مرکزی در کف در بهترین حالت در زیر یک کف بتونی جامد یا صیقل قرار داده می‌شود، جایی که گرمای نهان ایجاد شده و توسط جرم حرارتی به آرامی آزاد خواهد شد. بتن رسانای عالی گرما است و گرما را به خوبی حفظ خواهد کرد. به همین دلیل است که گرمایش از کف برای کف‌های بتونی صیقلی به خوبی کار می‌کند. در اصل شبیه این است که یک رادیاتور غول پیکر زیر پایتان داشته باشید.


برای اطلاعات بیشتر درباره مراحل ایزولاسیون استخر کلیک کنید.


مدیریت سیستم گرمایش از کف

گرمایش در کف نسبت به رادیاتورهای پر از آب سرعت پاسخ کمتری دارد. با روشن شدن اولیه، احساس مزایای آن چندین ساعت طول می‌کشد، اگرچه زمان دقیق آن به عوامل مختلفی مانند ضخامت دال شما بستگی دارد. با این وجود، می‌توانید خانه خود را به مناطق گرم‌تر یا خنک‌تری تقسیم کرده و بر اساس آن گرم کنید، با ترموستات در محل برای تحریک سیستم. اگرچه تأثیر گرما کمی بیشتر طول می‌کشد، اما ذخیره حرارتی بتن به این معنی است که پس از خاموش شدن سیستم، زمین شما همچنان به تابش گرما ادامه می‌دهد.

البته عیب این راه حل این است که در صورت رسیدن ناگهانی سرماخوردگی نمی‌توانید با عجله خانه خود را گرم نمایید و در طرف مقابل، اگر دما به طور ناگهانی افزایش یابد، ممکن است کمی طول بکشد تا دمای خانه شما پایین بیاید، مگر اینکه بخواهید همه پنجره‌ها را باز کنید! با این حال ما معتقدیم که مزایای گرمایش از کف بسیار بیشتر از معایب است و این یک راه حل مناسب برای گرم کردن یک خانه مدرن و کم مصرف است.


برای اطلاعات بیشتر درباره انواع درزگیرها و کاربرد آن‌ها کلیک کنید.


سخن آخر

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی مزایا، معایب و نحوه نصب سیستم گرمایش از کف بپردازیم. از آنجایی که سیستم گرمایش از کف به دو نوع، الکتریکی و آبی تقسیم می‌شود، به همین دلیل به مقایسه این دو نیز پرداختیم. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب، نیاز به اطلاعات بیشتری در رابطه با سیستم گرمایش از کف داشتید، با ما تماس بگیرید.

برای دانلود پی دی اف مقاله می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید.

مزایای گرمایش از کف

دفتر فنی و مهندسی باروچین، گلچینی از مهندسان حاذق و برجسته در صنعت عمرانی است. این مجموعه با داشتن پروژه‌های موفق بسیاری در استان تهران و البرز، از سرشناس‌ترین دفترهای فنی و مهندسی به شمار می‌آید.

برای مشاهده تجربیات ما و برخی از پروژه‌های بزرگ صورت گرفته در استان تهران و البرز، به پروژه ها رجوع نمایید.

چنانچه نیاز به آشنایی بیشتر با دفتر فنی و مهندسی باروچین نیاز دارید، به درباره ما مراجعه نمایید.

برای ارتباط با مشاورین برتر ما نیز به بخش تماس با ما رجوع کنید.

گرمایش در کف برقی هزینه کمتری دارد یا آبی؟

قطعاً برقی هزینه کمتری خواهد داشت.

آیا سیستم گرمایش برای خانه های چندسال ساخت نیز قابل اجرا است؟

بله می توان این امکان را برای تمامی خانه ها اجرا کرد.

۲۹ پاسخ

 1. What i don’t realize is in reality how you’re not really much more
  well-appreciated than you may be right now. You are very intelligent.

  You realize thus significantly when it comes to this subject, made me individually
  believe it from numerous varied angles. Its like women and men are not fascinated
  until it is something to do with Woman gaga!

  Your own stuffs outstanding. Always handle
  it up!

 2. Appreciating the commitment you put into your site and in depth information you offer.

  It’s awesome to come across a blog every once in a while that isn’t the same old rehashed
  information. Fantastic read! I’ve saved your site and I’m
  including your RSS feeds to my Google account.

 3. This is the right web site for anybody who hopes to find out about this topic.
  You understand a whole lot its almost tough to argue with you (not that I
  actually will need to…HaHa). You definitely put a new spin on a subject that has been discussed for a long time.

  Excellent stuff, just great!

 4. Howdy outstanding blog! Does running a blog such as this require a massive amount work?
  I have absolutely no knowledge of coding however I was hoping to start
  my own blog soon. Anyhow, if you have any recommendations or tips for new blog owners
  please share. I know this is off subject but I just wanted to ask.
  Many thanks! scoliosis surgery https://0401mm.tumblr.com/ scoliosis surgery

 5. I was wondering if you ever considered changing the structure of your blog?
  Its very well written; I love what youve got to say.
  But maybe you could a little more in the way of content so people
  could connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having one or two images.
  Maybe you could space it out better?

 6. Does your site have a contact page? I’m having trouble locating it but, I’d like to
  send you an e-mail. I’ve got some ideas for your blog you might be interested in hearing.

  Either way, great blog and I look forward to seeing it develop over time.

 7. Very nice post. I simply stumbled upon your blog and wished to mention that I’ve truly loved browsing your blog posts.
  In any case I’ll be subscribing in your feed and I am hoping you write once more very soon!

 8. Woah! I’m really enjoying the template/theme of this
  site. It’s simple, yet effective. A lot of times it’s difficult to get that “perfect balance”
  between user friendliness and visual appeal.
  I must say you have done a great job with this.

  Also, the blog loads super quick for me on Opera. Excellent Blog!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید ؟
با واتس اپ در ارتباط باشید