نکات مهم در اجرای سیستم گرمایش در کف

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email

 

سیستم گرمایش در کف، موضوع داغ این روزها است. زیرا  می‌‌تواند دمای محیط منزل شما را به صورت کاملاً بهینه تنظیم نماید. این سیستم در مقابل سیستم‌های سنتی، نقاط قوت بسیاری را دارد و به همین دلیل ما آن را برای بررسی انتخاب کردیم، تا نحوه کار، نقاط قوت و نقاط ضعف آن را بررسی نماییم.

آنچه در این مقاله می خوانید: hide

مقایسه گرمایش متداول و سیستم گرمایش در کف

گرمایش در کف راحت‌ترین سیستمی است که می‌توانید برای ایجاد گرما از آن استفاده کنید. از نظر اقتصادی مقرون به‌صرفه است و اکثراً در دوره گارانتی به صورت رایگان اجرا و تعمیر و نگهداری می شود. در گرمایش در کف عمدتا از گرمای تابشی، راحت‌ترین شکل گرمایش استفاده می‌شود، که توزیع یکنواخت گرما را در کل اتاق ایجاد می‌کند.

در مقابل، رادیاتورها با استفاده از همرفت انرژی را انتقال می‌دهند و هوای بالای و اطراف رادیاتور را در دمای بسیار بالاتر گرم می‌کنند و باعث بالا رفتن هوای گرم می‌شوند. این امر منجر به خنک‌ترین کف اتاق با توده هوای گرم در سطح سقف می‌شود. گرمایش از کف این مسئله را حل می‌کند با اطمینان از اینکه دیگر هیچ نقطه سردی وجود ندارد و گرما به طور مساوی در نقاط مورد نیاز توزیع خواهد شد.

یک رادیاتور معمولی می‌تواند به دمای 75 درجه سانتیگراد برسد، در حالی که سیستم گرمایش از کف دارای دمای سطح بسیار پایین‌تر و ایمن‌تری بین 25 تا 27 درجه سانتی گراد است.

گرمایش در کف با توزیع دمای پایین تر آب گرم از طریق مدار لوله‌های زیر کف تمام شده کار می‌کند. گرما توسط ترموستات‌های هوشمند کنترل می‌شود تا دمای مطلوبی را در کل ملک منفرد حفظ کند.

برای گرمایش در کف می‌توان از هر منبع حرارتی مانند دیگ‌های استاندارد، ترکیبی، چگالشی یا زیست توده، پمپ‌های حرارتی و اجاق گاز استفاده کرد.


برای اطلاعات بیشتر درباره پوکه صنعتی کلیک کنید.


نحوه نصب سیستم گرمایش از کف

اجزای اصلی سیستم‌های گرمایش از کف

در این قسمت همراه ما باشید تا اجزای اصلی سیستم‌های گرمایش در کف را بیشتر بررسی کنیم.

پک و منیفولد کنترل گرمایش از کف

آب گرم از منبع گرما (به عنوان مثال دیگ بخار) به بسته کنترل پمپ شده و در آنجا تقریباً مخلوط خواهد شد. 50 درجه سانتیگراد پک کنترل به منیفولدی متصل شده که به مدارهای لوله UFH متصل خواهد شد.

ترموستات‌های گرمایش از کف

یک یا چند ترموستات زمان و دمایی را که آب گرم شده از طریق مدار لوله توزیع می‌شود کنترل می‌کنند.

سیم‌کشی مرکز گرمایش از کف

سوئیچینگ مرکزی محرک‌های منطقه، پک کنترل و دیگ بخار را همانطور که توسط ترموستات‌ها علامت گذاری می‌شود، انجام می‌دهد.

مدار لوله برای گرمایش از کف

هنگامی که گرما روشن می‌شود کل سطح کف بین 25 تا 28 درجه سانتی گراد گرم خواهد شد و توزیع یکنواخت گرما را در کمی بالاتر از دمای اتاق فراهم می‌کند.

همه سیستم‌های ما با سیستم‌های گرمایشی معمولی و منابع گرمای تجدید‌پذیر مانند پمپ‌های حرارتی منبع هوا و زمین، صفحات خورشیدی و دیگ‌های بخار چگال سازگار هستند. تمام سیستم‌های گرمایش از کف با مشخصات ارائه شده و از محصولات با کیفیت بالا و قابل اطمینان تشکیل شده‌اند.

لوله مانع

این جزء از ماده‌ای نرم ساخته شده است و آن را برای قرار دادن مدارهای لوله‌های گرمایش از کف ایده‌آل می‌کند. لوله 15 میلی متری ساخته شده از پلی بوتیلن دارای یک مانع داخلی برای جلوگیری از ورود مولکول‌های اکسیژن است و توسط British Gas برای لوله‌های آب در سیستم‌های گرمایش مرکزی تهویه و مهر و موم شده تأیید می‌شود.

منیفولدهای ساخته شده با بالاترین استاندارد، از فولاد ضد زنگ ساخته شده‌اند و در اندازه‌های مختلفی موجود هستند. همه منیفولدها مجهز به براکت و یک پایه عایق ارتعاشی هستند. یک ویژگی منحصر به فرد این است که اتصالات لوله با اتصالات فشرده سازی با کاربرد آسان ساخته می‌شوند. در ریل منیفولد یک دریچه اتوماتیک از پیش مونتاژ شده، شیرهای پر کننده و شاخص‌های جریان برای تنظیم جریان و جدا کردن مدار لوله وجود دارد.

شیرهای محرک

سوپاپ‌های محرک توسط ترموستات یا برنامه‌ریز کنترل می‌شوند تا یک مدار جداگانه روی منیفولد را باز کنند.

بسته کنترل

از این قسمت، برای ترکیب و کنترل دمای آب مورد استفاده قرار می‌گیرد و مستقیماً به منیفولد متصل می‌شود بدون اینکه نیازی به براکت اضافی یا تکیه گاه باشد. بسته کنترل نیکل اندود از یک سوپاپ اختلاط، پمپ گردش، آرنج برگشتی، آداپتور منیفولد و تمام مهر و موم های لازم تشکیل شده است. اتصالات لوله فشاری را می‌توان از کنار یا پایین منیفولد ایجاد کرد. این بسته همچنین تمام اجزای سیستم را برای اهداف نگهداری جدا می‌کند.


برای اطلاعات بیشتر درباره رنگ رومالین کلیک کنید.


مزایا و معایب سیستم گرمایش در کف

اگر بخواهید گرمایش در کف را به عنوان بخشی از یک پروژه آینده بازسازی خانه در نظر بگیرید، ما می‌فهمیم که ممکن است در مورد اینکه آیا این راه حل مناسبی برای گرمایش خانه شما هست یا خیر، سوال و نگرانی داشته باشید. در این راهنمای تخصصی، جوانب مثبت و منفی گرمایش از کف را بررسی خواهیم کرد.


برای اطلاعات بیشتر درباره کف کاذب آلمینیوم کلیک کنید.


مزایای  سیستم گرمایش از کف

 • افزایش بهره‌وری انرژی UFH
 • نگهداری کم سیستم‌های گرمایشی Warmup
 • آزادی طراحی و سازگاری بخاری‌های کف
 • ایمنی و سهولت نصب
 1. گرمایش با مصرف انرژی

دو نوع سیستم گرمایش تابشی وجود دارد، سیستم برقی و  سیستم مبتنی بر آب. هر دو برای یک گرمای ثابت و کارآمد گرمایش را از یک طبقه از کف بالا فراهم می‌کنند. سیستم‌های آب گرم، آب گرم را از طریق لوله‌ها می‌چرخانند تا گرما ایجاد شود، در حالی که گرمایش از کف، سیم‌کشی زیر زمین را گرم می‌کند تا گرما تولید نماید.

رادیاتورهای سنتی باید گرم شوند تا در دمای بالا (بین 65-75 درجه سانتیگراد) گرما را به صورت مناسب پخش نمایندو

در حالی که گرمایش در کف فقط بسته به سطح کف، باید در دمای 29 درجه سانتیگراد یا کمتر کار کند. در نتیجه انرژی کمتری مصرف شده و قبض‌های انرژی بسیار کمتر خواهد آمد.

تفاوت میزان گرم کردن در حالت سنتی با حالت گرمایش از کف

بعلاوه، رادیاتورها ابتدا هوای نزدیک به خود را گرم می‌کنند، به همین دلیل اتاق‌هایی که با رادیاتور گرم می‌شوند مستعد “نقاط سرد” هستند، به این معنی که هوا در وسط اتاق سرد و در کنار رادیاتورها بسیار گرم می‌شود. این معمولاً منجر به باز شدن یک پنجره بالای رادیاتور می‌شود تا هوای تازه وارد شود. گرمای تابشی گرما را از کف به بالا در فضای اتاق و بدون ایجاد لکه‌های سرد یا گرفتگی در منطقه فراهم می‌کند.

برخلاف سیستم‌های سنتی که گاهی هوا را خیلی گرم و گاهی سرد می‌کنند، گرمایش از کف بیش از حد گرم نشده و کاملاً یکسان دما را پخش خواهد کرد.

 1. نصب آسان

یکی از مزایای اصلی گرمایش در کف الکتریکی این است که پس از نصب، سیستم‌ها تقریباً به هیچگونه تعمیر و نگهداری احتیاج ندارند.

سیستم‌های الکتریکی نیازی به سرویس منظم ندارند؛ در حالی که سیستم‌های گرمایش از کف ممکن است نیاز به بازنگری گاه‌به‌گاه داشته باشند، تا مطمئن شوید همه چیز به درستی کار می‌کند.

برخی از سیستم‌های پیشرفته نیز، به صورت خودکار قابل برنامه‌ریزی بوده و کاملاً هوشمند هستند.

 1. فضای بیشتر و آزادی طراحی

با سیستم‌های گرمایش از کف، می‌توانید از کل اتاق خود بدون رادیاتور روی دیوار لذت ببرید. حتی مدرن‌ترین رادیاتورها فضای دیوار را اشغال می‌کنند، بنابراین آزادی طراحی را که با کف گرم دارید تصور کنید. می‌توانید دیوارها را همانطور که می‌خواهید تزئین کنید.

 1. سازگار با انواع کفپوش

گرمایش در کف این آزادی را در شما ایجاد می‌کند که خانه خود را به دلخواه خودتان طراحی نمایید و از فضای دیوار و کف نهایت استفاده را ببرید. در این حالت، شما در انتخاب نوع کف مورد نظر خود آزاد هستید؛ زیرا گرمایش از کف با انواع مدل‌ها از نظر طراحی سازگاری خواهد داشت.

 1. ایمنی و راحتی

هنگامی نصب سیستم گرمایش از کف، دیگر نیازی نیست نگران لبه‌های تیز یا سطح گرم رادیاتورها باشید، زیرا همه چیز از کف نصب شده و جایی برای نگرانی وجود نخواهد داشت.

در سیستم گرمایش از کف، گرمای تابشی برای کیفیت هوای اتاق نیز بسیار بهتر است؛ زیرا هوا را تازه و غنی از اکسیژن نگه می‌دارد. از طرف دیگر، دمای بالا ناشی از رادیاتور باعث افزایش ناراحتی و کاهش سطح اکسیژن خواهد شد. گردش حرارتی از هوا که به سقف بالا می‌رود و سپس برمی گردد، گرد و غبار را به صورت دایره‌ای در می‌آورد که با یک سیستم گرمایش از کف اتفاق نخواهد افتاد.

کیفیت هوا و گرد و غبار کمتر با کمبود هوا را بهبود ببخشید

 1. سهولت نصب

نصب سیستم‌های UFH آسان‌تر از آن است که تصور می‌کنید. این سیستم،مناسب برای پروژه‌های جدید و همچنین مقاوم‌سازی بعنوان بخشی از بازسازی منزل، سیستم‌های برقی و آبی ما بسته به محدوده پروژه شما در کمتر از 1 تا 2 روز در یک اتاق نصب می‌شوند.


برای اطلاعات بیشتر در رابطه با مراحل سفت کاری کلیک کنید.


ویژگی های سیستم گرمایش از کف

معایب سیستم گرمایش در کف

 • هزینه‌ها
 • تأثیر بر ارتفاع کف
 1. هزینه نصب

سیستم‌های الکتریکی زمان نصب سریعی را دارند، بسیاری از سیستم ها فقط در مدت 1-2 روز می‌توانند در یک حمام با اندازه متوسط ​​نصب شوند. قیمت نصب بسته به سیستم انتخابی شما، اندازه اتاق و هزینه نصب کننده شما متفاوت خواهد بود.

نصب سیستم‌های مبتنی بر آب به دلیل نیازهای پیچیده‌تر نصب، ممکن است مدت زمان بیشتری طول بکشد. این بدان معنی است که نصب یک سیستم گرمایش از کف مرمت بیشتری خواهد داشت، با این وجود هزینه‌های کمتری که توسط سیستم‌های مرطوب ارائه می‌شود می‌تواند این قیمت اولیه را جبران کند.

 1. زمان نصب

برخی از سیستم‌های الکتریکی گرمایش از کف به استفاده از یک ترکیب خود تراز نیاز دارند. بنابراین باید قبل از قرارگیری پوشش کف، زمان خشک شدن کامل آن را در نظر بگیرید که این معمولاً یک یا دو روز است.

نصب سیستم‌های گرمایش از کف هیدرونیک بیشتر طول می کشد ، نصب آنها به طور کامل به چند روز زمان نیاز دارد، اگرچه این معمولاً زیاد مهم نیست‌؛ زیرا این سیستم اغلب به عنوان بخشی از یک پروژه بزرگتر یا جدیدتر نصب می‌شود.

 1. ارتفاع کف

اگر در حال برنامه‌ریزی برای مقاوم‌سازی مجدد گرمایش از کف هستید، یک نگرانی مشترک تأثیر این سیستم بر ارتفاعات کف است. در پروژه‌های نوسازی، قابل درک است که در صورت ثابت بودن ارتفاع سقف، نمی‌خواهید سطح ساختمان را افزایش دهید.

بیشتر سیستم‌های الکتریکی Warmup تأثیر ناچیزی بر روی سطح کف خواهد داشت. به عنوان مثال، سیستم StickyMat عمق سیستم فقط 3 میلی‌متر است و می‌توان آن را مستقیماً در لایه‌ای از چسب کاشی نصب کرد، بنابراین به هیچ وجه بر ارتفاع کف تأثیر نخواهد گذاشت.

سیستم‌های گرمایش از کف به یک روش نصب عمیق‌تر با استفاده از پودر کردن نیاز دارند، بنابراین به طور معمول برای پروژه های جدید ساخته شده، توصیه می‌شود.


برای اطلاع از جزییات قرارداد پیمانکاری در پروژه‌های عمرانی کلیک کنید.


کاربرد سیستم گرمایش از کف

آیا سیستم گرمایش از کف می‌تواند انتخاب بهتری از سیستم‌های سنتی باشد؟

گرمایش از کف یک روش آسان و کم‌مصرف برای گرم کردن خانه و دنج نگه داشتن آن است. اگرچه هزینه نصب گرمایش تابشی از هزینه نصب رادیاتور سنتی بیشتر است، اما گزینه‌های متنوعی با توجه به بودجه شما در دسترس است و لازم به یادآوری است که گرمایش از کف باعث صرفه‌جویی قابل توجهی در هزینه‌های طولانی مدت انرژی شما می‌شود.

هنگام بازسازی سرویس بهداشتی، گرمایش از کف به خصوص قابل تأمل است. اگر به هر حال کفپوش بلند شده و تغییر کند، در هزینه کار صرفه‌جویی زیادی خواهید کرد. راحتی و صرفه‌جویی در هزینه اجرای سیستم در قبض‌های گرمایشی شما در طولانی مدت به سود شما خواهد بود.

سیستم گرمایش از کف در حال افزایش محبوبیت است. این یک گزینه عالی برای رادیاتورها یا سیستم‌های گرمایش با هوای گرم برای خانه شما است. در مقایسه با سیستم گرمایش رادیاتور، گرم شدن از کف هنگام کار با دیگ بخار متراکم یا پمپ حرارتی کارآمدتر است.

بپذیریم که بسیار جذاب تر است، دیگر هیچ رادیاتور ناخوشایندی فضای دیوار را اشغال نمی‌کند و مسائل مربوط به سلامتی و ایمنی بیش از حد گرم شدن، به ویژه برای کودکان وجود نخواهد داشت.


برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه نظارت بر پروژه‌های عمرانی کلیک کنید.


معرفی انواع سیستم گرمایش در کف

سیستم گرمایش از کف به دو نوع برقی و آبی تقسیم می‎شود. در حالت آبی، از آب گرم برای متعادل ساختن دما استفاده می‌شود. در این حالت لوله‌هایی در کف نصب شه و به یک

منیفولد مرکزی متصل و دوباره به دیگ بخار یا پمپ حرارتی متصل می‌شوند. این روش به این معنی است که تمام دال کف به انتشار دهنده گرما تبدیل شده و از تولید حرارت با سوخت طولانی مدت اطمینان حاصل می‌کند.

گرمایش از کف طبقه برقی از ورق‌های تشک تشکیل شده است که به کنترل ترموستات اتاق مرکزی متصل می‌شوند. این نوع سیستم گرمای بسیار کمی به خود اتاق می بخشد، بنابراین به طور کلی به عنوان یک رادیاتور نصب خواهد شد. معمولاً در حمام‌ها و اتاق‌های مجلل از کف استفاده می‌شود تا کف را گرم و احساس کنید و از پاشیده شدن آب خشک شود.


برای اطلاعات بیشتر درباره پوشش‌های ضد حریق کلیک کنید.


کدام نوع سیستم گرمایش از کف، بهتر است؟

این موضوع بستگی به معیارها و هزینه‌های مصرف انرژی و قیمت متریال دارد.

به عنوان یک قانون کلی، گرمایش از کف به روش آب گرم می‌تواند گران‌تر باشد و در حالت الکتریکی هزینه‌ها کمتر خواهد بود. علاوه بر این در حالت سیستم گرمایش از کف با آب گرم، شما به فضای بیشتری جهت نصب نیاز خواهید داشت.


برای اطلاعات بیشتر در رابطه با سنگ فرش بتنی کلیک کنید.


آیا برای گرمایش از کف باید حتماً کف را بشکافیم؟

پاسخ منفی است، نه همیشه! تحولات در صنعت به این معنی است که نصب گرمایش از کف همیشه شما را مجبور به کندن ساختار کف خود نمی‌کند.

پیشرفت‌های اخیر بدان معنی است که شما می‌توانید گرمایش نصب شده روی سطح (برای سیستم‌های UFH مبتنی بر آب) را انتخاب کنید.

در گرمایش از کف با روش‌های نوین، پانل‌های جدید عایق‌بندی شده می‌توانند بالاتر از ساختار کف موجود قرار بگیرند. آنها ممکن است فقط به اندازه دو سانتی متر به ارتفاع کف اضافه کنند و از آب گرم استفاده کنند، دقیقاً مانند سیستم دفن شده است.


برای اطلاعات بیشتر دررابطه با سنگ قرنیز کلیک کنید.


سیستم گرمایش از کف چیست؟ چرا باید آن را انتخاب کنم؟

به زبان ساده ، گرمایش از کف از طریق سیستمی که در زیر کف نصب شده است، خانه شما را گرم می‌کند. در این روش، گرما به صورت کاملاً مساوی و یکسان پخش خواهد شد و این مزیتی است که در دیگر روش‌ها وجود ندارد. این روش همچنین می‌تواند میزان انتشار کربن شما را کاهش دهد.


برای اطلاعات بیشتر دررابطه با تاسیسات ساختمان کلیک کنید.


نقاط مثبت سیستم گرمایش از کف

دمای مناسب برای گرمایش از کف چیست؟

مثل همیشه، این بستگی به خانه و سلیقه شما دارد. اما برای اکثر افراد دمای ایده‌آل برای محل زندگی حدود 21 درجه سانتیگراد و برای اتاق خواب 18 درجه سانتی گراد است.


برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه انتخاب بهترین سنگ و سرامیک برای ساختمان کلیک کنید.


آیا گرمایش از کف واقعا گران است؟

جواب این سوال به چند مورد بستگی دارد. یک نکته مهم این است که آیا شما در حال ساخت یک خانه جدید هستید یا یک خانه را بازسازی می‌کنید. به طور کلی، هنگام مقاوم‌سازی گرمایش از کف در یک خانه موجود، هزینه بیشتری خواهد داشت. عامل دیگر این است که آیا شما قصد نصب سیستم خشک یا مرطوب را دارید؟


برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه انتخاب بهترین سنگ و سرامیک برای ساختمان کلیک کنید.


چه نوع کفپوشی برای سیستم گرمایش از کف بهتر است؟

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، موادی مانند سنگ برای گرمایش از کف مناسب هستند؛ زیرا آنها رسانای گرمای طبیعی بوده و با سرعت بیشتری گرم می‌شوند و گرما را برای مدت طولانی‌تری نگه می‌دارند. اما استفاده از اکثر انواع کفپوش از جمله وینیل، ورقه و کاشی امکان پذیر است.

کفپوش چوبی

کف‌های چوبی واقعی نیاز به مراقبت بیشتر دارند. اما چوب می‌تواند به اندازه 27 درجه، دما را تحمل نماید که اگر بیشتر از این باشد منجر به تاب خوردن و از بین رفتن کفپوش شما خواهد شد.

کف مهندسی یا ورقه ورقه می‌تواند گزینه خوبی برای احساس چوب بدون خطرات باشد. تنها چیزی که باید به خاطر داشته باشید اطمینان از ضخیم نبودن آن است.

فرش

برای به دست آوردن بهترین نتیجه با فرش، باید توجه داشته باشید که مدل‌های خیلی ضخیم را انتخاب نکنید. هرچه فرش ضخیم‌تر باشد، مدت بیشتری گرم می‌شود. به همین دلیل، ضامن ترکیبی فرش و زیرانداز باید زیر 2.5 باشد.

بتن

از نظر بسیاری، بتن انتخاب مناسبی برای فضای داخلی براق و مدرن است و خبر خوب این است که برای گرمایش از کف مناسب است ، زیرا گرما را برای مدت طولانی حفظ می‌کند.

یک نکته مهم که باید به خاطر بسپارید این است که از محصور شدن سیستم گرمایش از کف در بتن خودداری کنیدو هر دو سیستم آب و برق باید در داخل کف نصب شوند.


برای اطلاعات بیشتر دررابطه با انواع پله و مزایا و معایب آن کلیک کنید.


آیا سیستم گرمایش از کف برقی ایمن است؟

گرمایش از کف برقی با زمان نصب سریع گرمای خوبی را برای خانه شما فراهم می‌کند. از آنجا که سیستم‌های الکتریکی از برق متصل به شبکه اصلی استفاده می‌کنند، قابل درک است که شما ممکن است در مورد ایمنی نصب یک سیستم به عنوان بخشی از پروژه نوسازی آینده خود سوالاتی داشته باشید.

گرمایش از کف روش گرمایی مخصوصاً برای حمام است. گرمای تابشی که توسط بخاری‌های کف تولید می‌شود، به طور چشمگیری سطح راحتی را افزایش می‌دهد و احساس واقعی لوکس بودن را به کف حمام با کاشی سرد فراهم خواهد کرد.

یکی از سوالاتی که مردم ممکن است در مورد نصب سیستم الکتریکی در حمام داشته باشند این است که آیا سیستم ایمن است؟ با در نظر گرفتن این واقعیت که آب و برق ترکیبی خطرناک است. پاسخ ساده این است که بله، گرمایش از کف برقی به دلیل برخورداری از پیشرفته‌ترین فناوری‌ها که مانع از صدمه تصادفی به شما قبل، حین یا بعد از نصب می‌شود، یک نوع گرمایش بسیار ایمن است.


برای اطلاعات بیشتر دررابطه با نحوه خرید و نصب آسانسور کلیک کنید.


آیا امکان دارد شوک الکتریکی از گرمایش زیر زمین برقی ایجاد شود؟

نگران احتمال برق گرفتگی هستید؟ در ادامه توضیح خواهیم داد که چرا این تقریباً غیرممکن است.

سیم‌ها یک روند تحقیق و توسعه دقیق را پشت سر گذاشته‌اند و ما در نهایت با یک محصول واقعا ایمن روبرو خواهیم شد.

علاوه بر این، هر بخاری به طور جداگانه 5000 ولت قبل از حمل و نقل آزمایش می‌شود. وقتی نوبت به طراحی کابل گرمایش برقی می‌رسد، سیم‌ها توسط یک غلاف احاطه شده‌اند که هر گونه نشتی جریان را از انتهای کف و در نتیجه کاربر هدایت می‌کند.

کابل گرمایشی دارای BEAB است که دارای بالاترین استانداردهای ایمنی است و علاوه بر این، نصب آن بسیار سریع و آسان است. سیم Warmup باریک‌ترین سیم گرمایشی چند رشته‌ای با روکش فلوروپلیمر دوتایی در بازار است که دارای یک کابل گرمایشی است که فقط 1.8 میلی متر قطر دارد‌، بنابراین سطح کف را افزایش نمی‌دهد.

نحوه ایمنی کابل

کابل گرمایش Warmup دارای چهار لایه مختلف است. این دو سیم داخلی رسانای دوقلویی هستند، بدین معنی که میدان‌های مغناطیسی تداخل و پتانسیل جریان‌های القایی در سایر برق‌های خانگی را از بین می‌برند. لایه دوم مربوط به عایق داخلی سیم‌های ساخته شده از فلوروپلیمر پیشرفته است. لایه سوم با Earth Braid پوشانده شده است. Warmup Earth Braid آستین مسی است که باعث انعطاف‌پذیری و دوام بیشتر سیم می‌شود. در مورد اتصال کوتاه، اتصال زمین بافته دارای رسانایی بالاتری نسبت به سیم‌های هادی است. این بدان معنی است که برق به جای اینکه منفجر یا شوک شود، به راحتی در مسیر هدایت خواهد شد. لایه بیرونی کابل باز هم فلوروپلیمر پیشرفته است و اطمینان حاصل می‌کند که کابل از نظر ایمنی بسیار عایق است.

نکات ایمنی هنگام نصب

هنگام نصب گرمایش از کف، باید از RCD برای اطمینان از عملکرد صحیح سیستم استفاده شود.  RCD  مخفف Residual Current Device الزامات راهنمای تنظیم مقررات استاندارد انگلیس برای نصب گرمایش از کف است. RCD دستگاهی است که با آزمایش عدم وجود تعادل در جریان سیم، عملکرد سیستم را بدون خطا تضمین می‌کند. در صورت وجود، دستگاه جریان را قطع کرده و از بروز شوک الکتریکی جلوگیری خواهد کرد. به طور خلاصه، RCD در صورت بروز شکستگی یا ناهنجاری، قطع سیستم را تضمین خواهد کرد.

آزمایش سیم‌ها

سیم‌های سیستم‌های گرمایش از کف طوری طراحی شده‌اند که در کل جهان با مقررات الکتریکی مطابقت دارند. متعاقباً، گرمایش از کف دارای گواهینامه‌های آزمایشی بی‌شماری از خانه‌های آزمایش برق از سراسر جهان است.

خانه‌های آزمایشگاه سیستم گرمایشی را به آزمایشات متعددی ارائه می‌دهند، جایی که این محصول از نظر ویژگی های عملکردی و فیزیکی آزمایش می‌شود.

این امر برای اطمینان از این است که محصول از نظر جسمی با دوام، از نظر الکتریکی ایمن و همانطور که طراحی شده کار می‌کند.


برای اطلاعات بیشتر دررابطه با انواع درزگیر و کاربرد آن کلیک کنید.


فواید استفاده از گرمایش از کف

چگونه آسیب کفپوش چوبی ناشی از تغییرات دما را تشخیص دهیم؟

سیستم گرمایش در کف در صورت استفاده بی‌اثر می‌تواند کفپوش چوبی را تحت تأثیر قرار دهد. تغییرات سریع دما می‌تواند باعث ایجاد تنش در انواع خاصی از چوب شود. اگر دائماً سیستم گرمایش از کف خود را از گرمای زیاد خاموش کنید، این می‌تواند باعث فشار بر چوب و آسیب دیدگی بعدی گردد. در نتیجه این موضوع، می‌تواند باعث تاب خوردن کف یا خم شدن بالقوه شود.

علامت هشدار دهنده اصلی که باید مراقب آن باشید، توزیع ناموزون گرما است. اگر سیستم گرمایش از کف شما گرما را به طور یکنواخت توزیع نمی‌کند ، این امر منجر به شکاف کف چوبی بین تخته کف خواهد شد.

با اطمینان از استخدام یک متخصص واجد شرایط و آموزش دیده برای نصب سیستم گرمایش از کف، خطر این اتفاق را به حداقل برسانید. همچنین برای کفپوش چوب کیفیت بهتری را انتخاب کنید. کیفیت چوب مورد استفاده بر نحوه واکنش آن در برابر گرما و تغییرات سریع دمایی که یک سیستم گرمایش از کف می‌تواند ایجاد کند، تأثیر خواهد گذاشت.


برای اطلاعات بیشتر درباره سیک معماری مدرن کلیک کنید.


 چگونه آسیب کفپوش کاشی ناشی از تغییرات دما را تشخیص دهیم؟

تغییر سریع دما می‌تواند روی کف کاشی کاری شده نیز تأثیر بگذارد. خصوصاً اگر سیستم گرمایشی شما معمولاً در دمای بسیار بالایی باشد. ملاتی که اغلب برای تعمیر کاشی‌ها در محل استفاده می‌شود، منبسط شده و اگر در معرض گرما باشد، می‌تواند به طور بالقوه تحریف گردد. به دنبال کاشی در زوایای عجیب یا کاشی ترک خورده یا بریده شده باشید. برای جلوگیری از این مسئله، مطمئن شوید که یک ملات انتخاب کرده‌اید که بتواند سطح گرمای سیستم گرمایش از کف را تحمل کند. با این کار احتمال گسترش و ایجاد هرگونه مشکل در طول استفاده کمتر خواهد بود.

شاید سرمایه گذاری در یک ترموستات قابل برنامه‌ریزی بتواند مشکلاتی را که در اثر تغییرات ناگهانی دما ایجاد می‌شود متوقف کند.

اطمینان حاصل کنید که شرکت تاسیسات شما قبل از قرار دادن کف، سیستم گرمایش از کف را آزمایش خواهد کرد.

هنگام تصمیم گیری بین سیستم گرمایش در کف در مقابل آب، به خاطر داشته باشید که یک نصب کننده حرفه‌ای قادر خواهد بود هر دو نوع را در مراحل نصب آزمایش کند. در این مرحله، هر مشکلی خود را نشان می دهد.

اگر با قرار دادن کفپوش خطایی ایجاد شد و از محل ایجاد آن مطمئن نیستید، می‌توانید با تماس با یک متخصص حرفه‌ای موضوع را بررسی کنید. بسیاری از نصب‌کنندگان سیستم گرمایش از کف می‌توانند با استفاده از دوربین‌های تصویربرداری حرارتی و تجهیزات آزمایش بدون اینکه کل کف را بلند کنند مسئله را مشخص نمایند. پس از مشخص شدن موضوع، فقط آن تخته‌های کف در منطقه خاص باید برداشته شوند.


برای اطلاعات بیشتر درباره معماری پایدار کلیک کنید.


سیستم گرمایش از کف برقی و کف کاشی‌کاری شده

اگرچه،گرمایش از کف می‌تواند در مناطق کاشی کاری شده واقعاً موثر عمل کند. اما با نصب سیستم گرمایش از کف، سیستم‌های سیم کشی به راحتی آسیب می‌بینند. این به دلیل ماله‌ای است که برای پخش ملات استفاده می‌شود. اگر متوجه شدید که حرارت شما ناسازگار است یا عملکرد خوبی ندارد، ممکن است لازم باشد سیم‌های پاره شده را بررسی کنید. با دقت بیشتر در مراحل نصب می‌توان از این مسئله جلوگیری کرد. مطمئن شوید که ماله با سیم‌ها تماس مستقیم ندارد.


برای اطلاعات بیشتر درباره مخزن بتنی کلیک کنید.


مراحل گام به گام نصب سیستم گرمایش در کف

ازآنجایی که در بیشتر پروژه‌های پیاده‌سازی سیستم گرمایش از کف، نیاز است تا کنده کاری صورت گیرد، به همین دلیل هنگام ساخت و یا هنگام بازسازی، بهترین زمان برای اجرای آن خواهد بود. در مرحله اول باید نقشه کشیده شود. این نقشه 4 نوع دارد که شامل،مارپیچ، دوطرفه یا ال، سه طرفه یا یو و چهارطرفه خواهد بود.

اینکه از کدام روش استفاده شود، بستگی به ویژگی‌های اتاق شما خواهد داشت. طرح‌های مارپیچ، بیشتر در راهروها استفاده می‌شود. طرح‌های دو طرفه برای اتاق‌های دو دیوار سرد و طرح‌های سه طرفه برای اتاق‌های با سه دیوار سرد استفاده خواهد شد. اما برای بازدهی بیشتر، از مدل چهارطرفه استفاده می‌شود.

طرح دوطرفه برای اتاق‌هایی با دو دیوار سرد، طرح سه طرفه برای اتاق‌هایی با سه دیوار سرد استفاده می‌شود. بهترین بازدهی از طرح چهارطرفه به دست می‌آید که اغلب در اتاق مهمان از آن استفاده می‌شود.

عایق‌بندی

سپس نوبت به عایق‌بندی و زیرسازی کف می‌رسد. حالا نوبت به استفاده از نقشه برای قرار دادن لوله‌ها است.

بتن‌ریزی

پس از قراردادن لوله‌ها، نوبت به بتن‌ریزی می‌رسد. کیفیت بتن بسیار مهم است که بالا باشد تا استحکام لازم را داشته و از تجهیزات محافظت نماید.

کنترل دما

در مراحل نهایی و پس از خشک شدن بتن، لازم است دما کنترل شده و به تدریج بالا برود؛  زیرا در غیر این صورت شوک به سیستم وارد خواهد شد.


برای اطلاعات بیشتر درباره اصول خاکبرداری کلیک کنید.


سیستم گرمایش از کف و خانه‌های قدیمی

آیا می‌توانید در خانه‌های قدیمی گرمایش از کف را جای دهید؟

پاسخ این سوال بله است؛ البته قبل از آن باید یک سری بررسی صورت‌ بگیرد.

اگر خانه شما دارای بازده کم انرژی است، ارزش انجام آن در کنار کارهای نوسازی مانند نصب عایق و درها و پنجره‌های کم مصرف را دارد.


برای اطلاعات بیشتر درباره انواع دیوار پوش کلیک کنید.


آیا سیستم‌های گرمایش کف تابشی می‌توانند به برخی از سرطان‌ها مربوط شوند؟

در ابتدا قصد داریم بررسی کنیم که چرا این سوال در برخی به وجود می‌آید؟

به طور مثال هنگامی که در حال ساخت و یا بازسازی یک حمام جدید هستید، یک زیرانداز حرارتی برقی را در طبقه زیرین قرار می‌دهید و روی آن را کاشی می‌کنید. حصیر پلاستیکی ساخته شده از پلی اتیلن مقاوم در برابر حرارت، حاوی سیم مقاومت حلقه‌ای است که یک بار الکتریکی را حمل می‌کند و گرما را به هر مکانی که لمس کنید، منتقل خواهد کرد.

در این حالت گرما کف زمین و در طول یک ساعت بقیه قسمت‌های اتاق را گرم می‌کند. مثل یک پتو برقی بدون پارچه است. اما احتمالاً به شما گفته‌اند که خوابیدن زیر پتو برقی برای شما بد است.

نگرانی در مورد پتوهای برقی به دلیل وجود میدان‌های الکترومغناطیسی است که از آنها ساطع می‌شود. هر چیزی که با برق کار کند دارای EMF است. اجاق مایکروویو، رادیو ساعت، لامپ کف، سشوار، سیستم گرمایش کف تابشی. قبل از اینکه بدانیم که آیا خطر ابتلا به سرطان از کف گرم شما وجود دارد یا نه، باید کمی در مورد EMF بیاموزیم.


برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه مدیریت پروژه ساخت کلیک کنید.


EMF چیست؟

هر جریان الکتریکی متناوب هم میدان مغناطیسی و هم میدان الکتریکی ایجاد می‌کند. میدان الکتریکی متناسب با ولتاژ است که برق را از طریق سیم‌ها منتقل خواهد کرد. میدان مغناطیسی متناسب با جریان است، یعنی مقدار برق. EMF هم از دستگاه و هم از سیم حامل جریان به دستگاه ساطع می‌شود.

مقادیر زیادی از EMF از خطوط انتقال نیرو منتشر می‌شود. این موارد به عنوان سیم‌های با فشار بالا و ترانسفورماتور شناخته خواهند شد.

ترانسفورماتورها سیلندرهای کوچک سیاه یا خاکستری روی تیرهای برق هستند که مقادیر زیادی برق را از روی خطوط می‌گیرند و آن را به یک سطح امن برای خانه شما کاهش می‌دهند.

در خطوط برق زیرزمینی از جعبه‌های سبز بزرگتری که احتمالاً در سطح خیابان دیده‌اید استفاده می‌شود.

برخی مطالعات نشان می‌دهد کودکانی که بیش از حد نزدیک به سیم‌های با فشار زیاد زندگی می‌کنند، احتمال ابتلا به سرطان خون و انواع دیگر سرطان افزایش می یابد.

اگرچه اثبات قطعی وجود ندارد، اما اکثر کارشناسان موافقند که باید سعی کنید از قرار گرفتن طولانی مدت در مقادیر بالای EMF جلوگیری کنید.

هیچ مدرک مستقیمی برای ارتباط میدان‌های مغناطیسی ضعیف با سلامتی وجود ندارد.

اما محققان نیز این موضوع را رد نکردند، زیرا هنوز موارد زیادی وجود دارد که باید در مورد تماس طولانی مدت با EMF بدانیم. مطالعات روی حیوانات نشان داده است که قرار گرفتن در معرض میدان مغناطیسی در دراز مدت می تواند بر سطح هورمون‌ها و آنزیم‌ها تأثیر بگذارد.


برای اطلاعات بیشتر درباره انواع نمای ساختمان کلیک کنید.


روش‌های کنترل دما در سیستم‌ گرمایش از کف

۲ روش‌ برای کنترل دما در سیستم گرمایش در کف وجود دارد. این موارد شامل، کنترل دما به صورت دستی و کنترل دما به صورت اتوماتیک می‌شوند. در کنترل دما به شیوه دستی امکان کنترل دما با شیرآلات و در کنترل دما به صورت اتوماتیک دما با حسگرها تغییر خواهد کرد.


برای اطلاعات بیشتر درباره 10 ایده طراحی حیات خلوت کلیک کنید.


سیستم گرمایش در کف برای چه ساختمان‌هایی مناسب است؟

سیستم گرمایش در کف برای اکثر ساختمان‌ها می‌تواند مناسب باشد، مجتمع‌های مسکونی، ویلاف برج و… امکان استفاده از این سیستم را دارند. علاوه بر این مکان‌های ورزشی نیز برای استفاده از این سیستم، ایده‌آل خواهند بود. برای معابر، گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و بسیاری مکان‌های دیگر نیز سیستم گرمایش از کف مناسب خواهد بود.


برای اطلاعات بیشتر درباره صفر تا صد بازسازی خانه کلیک کنید.


سخن آخر

ما در این مطلب سعی کردیم، تمامی نکات مربوط به سیستم گرمایش در کف را بررسی کنیم. از آنجایی که این سیستم‌ها هر روز در حال پیشرفت بوده و امکانات جدیدی بدان‌ها اضافه می‌گردد، به همین دلیل ضروری است که در رابطه با آن‌ها و کاربردشان اطلاعات لازم را بدست آوریم.

برای دانلود مقاله به صورت پی دی اف از لینک زیر استفاده کنید.

گرمایش از کف

دفتر فنی و مهندسی باروچین، گلچینی از مهندسان حاذق و برجسته در صنعت عمرانی است. این مجموعه با داشتن پروژه‌های موفق بسیاری در استان تهران و البرز، از سرشناس‌ترین دفترهای فنی و مهندسی به شمار می‌آید.

برای مشاهده تجربیات ما و برخی از پروژه‌های بزرگ صورت گرفته در استان تهران و البرز، به پروژه ها رجوع نمایید.

چنانچه نیاز به آشنایی بیشتر با دفتر فنی و مهندسی باروچین نیاز دارید، به درباره ما مراجعه نمایید.

برای ارتباط با مشاورین برتر ما نیز به بخش تماس با ما رجوع کنید.

چه مدت طول می‌کشد کف گرم شود؟

این موضوع بستگی به نوع کفپوش شما خواهد داشت.

آیا سیستم گرمایش از کف باید همیشه روشن باشد؟

بهتر است این کار را انجام دهید.

 

 

 

 

 

 

 

 

۲۵ پاسخ

 1. I’m really loving the theme/design of your blog.
  Do you ever run into any web browser compatibility problems?

  A couple of my blog audience have complained about my site not operating correctly in Explorer but looks great in Safari.
  Do you have any suggestions to help fix this problem?

 2. Nice post. I was checking constantly this blog and I am impressed!

  Very helpful info particularly the last part 🙂 I care for such info
  a lot. I was seeking this particular information for
  a long time. Thank you and good luck.

 3. It’s a pity you don’t have a donate button!
  I’d most certainly donate to this brilliant blog!

  I suppose for now i’ll settle for book-marking and adding
  your RSS feed to my Google account. I look forward to new updates and will talk about
  this blog with my Facebook group. Chat soon!

 4. I’m extremely impressed with your writing skills as well as with the layout on your blog.
  Is this a paid theme or did you customize it yourself?

  Either way keep up the excellent quality writing, it is
  rare to see a great blog like this one today.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید ؟
با واتس اپ در ارتباط باشید