8 نوع دیوارپوش + انواع نازک کاری

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email

دیوارپوش ها از عناصر نهایی در انجام عملیات نازک کاری هستند. نازک کاری دیوار پوشش نهایی است که باید روی لایه زیرین ساختمان قرار گیرد تا داخل یک سازه را از چشم بیننده پنهان کند. در واقع نازک کاری مانند یک روکش عمل می‌کند و آخرین مصالحی است که در یک سازه برای پوشش سقف‌ها، دیوارها و کف‌ها استفاده می‌شود. نازک کاری ساختمانی دارای مراحل مختلفی است که بعد از سفت کاری ساختمان باید انجام شود. نازک کاری عملیات پوشش دهی ظاهر ساختمان را  می‌نامند که بعد از احداث بنا و ستون‌ها انجام می‌شود. این فرآیند عبارت است از کاشی کاری، نقاشی دیوارهای ساختمان، انجام عملیات برق کاری کلید و پریزها؛ نصب تاسیسات مانند لوله‌هاو شوفاژها و درنهایت نصب کردن درب‌ها و پنجره‌ها که به سلیقه مشتری انجام خواهد شد.

مصالحی که در نازک کاری استفاده می‌شود بخش چدا نشدنی از طراحی دکوراسیون داخلی است که باید به صورت یک پوشش به سقف، کف و دیوارها اضافه شود. که البته انتخاب آن‌ها باید بر اساس زمینه معماری صورت بگیرد. عواملی که در تعیین مصالح نازک کاری تاثیر گذار است دقت به عامل‌های اقتصادی، زیبایی شناختی و کاربردی بودن آن است.

همان طور که میدانید نمای داخلی و طراحی داخل ساختمان که نازک کاری نام دارد یکی از مهم ترین بخش‌های ساخت و ساز است. اگر طراحی داخل ساختمان یا نازک کاری  به درستی و با ظرافت تمام انجام نشود قطعا نباید انتظار داشت که نمای داخلی ساختمان بتواند رضایت مخاطب را جلب کند. در بخش سفت کاری اقدام به حفظ استحکام و مقاومت ساختمان میشود و پس از آن به مرحله مورد نظر خواهیم رسید.

بهتر است بدانید در ساخت و ساز با  اندازه و شکل ساختمان مختلف باید سه مرحله اساسی با دقت کافی انجام شود. این سه مرحله عبارتند از سفت کاری، تاسیسات و نازک کاری. سفت کاری عبارت است از: اسکلت ساختمان و دیوار چینی، تاسیسات عبارت است از: لوله کشی و برق کشی و در نهایت نازک کاری دیوار عبارت است از گچ کردن و انجام فرآیندهای ظریف  و زیبایی برای پوشش دهی نهایی مراحل قبلی که باید طبق اصول و استانداردهای خاص پیش برود.  آخرین مرحله شامل عملیات‌هایی چون اندودکاری، عایق کاری، سنگ کاری، کاشی کاری، نقاشی، برقکاری، تاسیسات، نصب در و پنجره میشود.‌

نازک کاری ساختمانی دارای مراحل مختلفی است که بعد از سفت کاری ساختمان باید انجام شود. نازک کاری عملیات پوشش دهی ظاهر ساختمان را می‌نامند که بعد از احداث بنا و ستون‌ها انجام می‌شود.

 

مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد طبق سر فصل‌های زیر به شما ارائه می‌گردد:

 • آشنایی با تفاوت سفت کاری و نازک کاری
 • مراحل نازک کاری ساختمان چیست؟
 • آشنایی با فرآیند سفید کاری یا گچ کاری در نازک کاری
 • آشنایی با فرآیند کف سازی و اجرای کاشی و سرامیک
 • آشنایی با انواع دیوارپوش در فرآیند نازک کاری ساختمان
 • انواع دیوارپوش‌های داخلی

برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی ایده های طراحی حیاط خلوت کلیک کنید! 


آشنایی با تفاوت سفت کاری و نازک کاری

همانطور که قبل‌تر بیان کردیم احداث یک ساختمان مستلزم رعایت دو مرحله است: مرحله اول سفت کاری و مرحله دوم نازک کاری. در این بخش قصد داریم این دو مرحله را به صورت مختصر برای شما شرح دهیم:

 1. سفت کاری: این فرآیند  شامل عملیات پی کنی، ریختن بتن فونداسیون، کرسی چینی، تیر و ستون، بادبند، دیوار برشی، دیوارچینی و سقف است. در عملیات سفت کاری هرگونه فعالیت مربوط به احداث بنای اصلی ساختمان انجام میشود
 2. نازک کاری: این فرآیند شامل تمامی عملیات اجرایی به جز سفت کاری است. که عبارتند از اندودکاری، عایق کاری، سنگ کاری، کاشی کاری، نقاشی، برقکاری، تاسیسات، نصب در و پنجره.‌ عملیات نازک کاری در رابطه با تزئینات ساختمان است.

برای اطلاعات بیشتر درباره‌یمعرفی انواع درزگیر ها و کاربرد آن‌ها  کلیک کنید! 


مراحل نازک کاری ساختمان چیست؟

این بخش از ساخت و ساز دارای 14 مرحله است که در ادامه آن‌ها را نام میبریم. این مراحل را می‌توان انواع نازک کاری را نیز نامید. بهتر است به ترتیب مراحلی که بیان می‌کنیم پیش روی کرد تا در نهایت مشکلی برای روند عملیات در این مرحله پیش نیاید. این مراحل عبارتند از:

1.     دیوار سازی (دیوار چینی) ساختمان

2.     شمشه (چوب چارترش) گیری دیوارها

3.     گچ و خاک دیوارها

4.     سفید کاری دیوارها

5.     کشته کشی دیوارها

6.     سنگ قرنیز دور دیوار

7.     اجرای کف سازی نهایی

8.     اب بندی (عایق بندی دیوارها) سرویس ها

9.     اجرای فرش کف ساختمان ( پهن کردن ملات در کف ساختمان)

10. کاشی کاری دیوارهای ساختمان

11. انجام عمیات سقف و انواع سقف ساختمان (گچ کاری یا سقف کاذب)

12. اجرای نمای ساختمان

13. عایق کاری ثانویه

14. مراحل تمیز کاری ساختمان


برای آشنایی بیشتر با 14 مرحله اصلی نازک کاری  کلیک کنید.


آشنایی با فرآیند سفید کاری یا گچ کاری در نازک کاری

آشنایی با فرایند نقاشی دیوار در نازک کاری
سفیدکاری یکی از مراحل مهم در فرآیندهای مربوط به تزئینات داخلی ساختمان است. سفید کاری یا گچ کاری به دلیل قرار گرفتن بر روی کار نیازمند دقت بالایی است. در انجام آن باید دقت و ظرافت خاصی به کار گرفته شود. مرحله سفیدکاری یا گچ کاری باید بعد از اندود کاری انجام شود. باید کمی صبر داشته باشید تا بعد از مرحله اندودکاری دیوار کاملا خشک شده باشد. نام دیگر سفید کاری گچ کاری است زیرا عملیات سفید کردن دیوار با گچ صورت میگیرد. برای سفید کاری ملاتی خالص از گچ تهیه میشود. به همین علت نسب به گچ و خاک زودتر سفت میشود و باید هر دفعه بخش کمی ملات آماده کرد.  سطحی که گچ کاری میشود با سرعت بالایی خشک میشود. به دلیل بالا بودن سرعت در خشک شدن دیگر نمیتوان بر روی آن پرداخت انجام داد. و این میتواند دلیلی باشد برای کشته کشی این نوع دیوارها که امروزه انجام میشود. کشته کشی بدین صورت است که یک ورقه کشته که کمتر از یک میلی متر ضخامت دارد را روی سطح مورد نظر اجرا میکنند. سپس به وسیله ماله آن را به خوبی صاف و یکنواخت میکنند. بعد از اجرای این مرحله این لایه خشک می‌شود اما سخت نخواهد شد.

نقاشی دیوار به عنوان یکی از روش‌های نازک کاری به حساب می‌آید. نقاشی نیز مانند دیگر موارد یک سری مزایا و معایب دارد که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

مزایای نازک کاری با استفاده از نقاشی

بزرگ‌ترین مزیت نقاشی، آسان بودن آن است.

انتخاب رنگ و انتخاب طرح کار مشکلی نخواهد بود و برای هر دیواری به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید.

از طرفی پیاده‌سازی نقاشی روی دیوار به سادگی امکان پذیر است . حتی افرادی که در این زمینه تخصص کافی ندارند نیز می‌توانند این کار را انجام دهند.

حتی اگر خراب‌کاری‌هایی را نیز کرده باشید، به راحتی با استفاده از ابزارهای معمولی قابل برطرف کردن می‌باشد.

معایب نازک کاری با استفاده از نقاشی

اگر بخواهید رنگ و یا طرح روی دیوار را تغییر دهید، کمی مشکل خواهد بود.

از دیگر معایب نقاشی دیواری بوم این است که حساسیت بیشتری نسبت به سایر هنرها دارد.

گاهی قیمت رنگ‌های دیواری می‌تواند بسیار بالا باشد.


برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی 14 نکته اجرایی در پروژه‌های عمرانی کلیک کنید!


آشنایی با فرآیند کف سازی و اجرای کاشی و سرامیک

مرحله کفسازی و اجرای کاشی و سرامیک هنگامی آغاز می‌شود که فرآیند عایق سازی سرویس‌های بهداشتی به اتمام رسیده باشد. این مرحله یکی از مراحل پایانی در اجرای نازک کاری ساختمان است. البته گاهی قرنیزها بعد از اجرای کفسازی با کاشی و سرامیک اجرا می‌شوند. دیوارهای ساختمان پس از اندودکاری به طور کامل یکسان و یک نواخت می‌شوند و اغلب نیاز به پرداخت نخواهند داشت. اما فرآیند کفسازی با سرامیک و کاشی کمی با فرآیند گچ کردن دیوار متفاوت است. پیش از آنکه کفسازی با سرامیک و کاشی انجام شود باید از شاقول بودن و گونیا بودن کنج‌ها کاملا مطمئن شوید.

برای اجرای کاشی اغلب از سه روش استفاده می‌شود. این سه روش عبارتند از: دوغاب ریزی، ملات گذاری و استفاده از چسب مخصوص کاشی. از روش ملات گذاری اغلب برای کاشی کاری زیر سقف استفاده می‌شود. بدین صورت که اگر قابلیت استفاده از روش دوغاب ریزی وجود نداشته باشد از ملات گذاری استفاده می‌شود. و از روش استفاده از چسب مخصوص برای کاشی کاری در بازسازی منازل استفاده می‌شود.


برای آشنایی بیشتر با سقف کاذب کاربردی کلیک کنید!


کف-سازی

آشنایی با انواع دیوارپوش در فرآیند نازک کاری ساختمان

دیوارپوش یکی از بخش‌های مهم در اجرای طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان است. زیرا زیبایی خاصی به نمای داخلی میبخشد تا مشتری را جذب واحد کند. همانطور که میدانید دیوار به عنوان جداکننده داخل ساختمان استفاده میشود. و یک عنصر دکوراتیو برای نمای داخلی ساختمان است. در حال حاضر به وسیله استفاده از انواع مختلفی دیوارپوش نمایی زیباتر برای داخل ساختمان ایجاد می‌کنند. دیوارپوش علاوه بر جذابیتی که به نمای داخلی میبخشد دارای ویژگی‌های منحصر بفردی است. اغلب صاحب خانه‌ها امروزه از دیوارپوش مختلف برای زیبایی منازل خود استفاده می‌کنند. استفاده از دیوارپوش برای خانه ‌های نوساز و حتی بازسازی شده مناسب است.  دیوارپوش‌ها دارای تنوع بسیار بالایی هستند که هر یک دارای جنس و ظاهر منحصر به فردی است. انتخاب دیوارپوش بسته به کاربرد، مکان مورد استفاده، عایق صوتی، عایق حرارتی و سرمایه مخاطب دارد.


برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی انواع نمای ساختمان  کلیک کنید!


انواع دیوار پوش:

دیوارپوش‌ها به 2دسته مختلف دیوارپوش داخلی و دیوارپوش خارجی تقسیم می‌شوند. دیوار پوش‌های خارجی دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر عوامل محیطی مانند باران و برف دارند. دیوارپوش‌های داخلی باعث زیباتر شدن و پوششی برای دیوارهای ساختمان می‌شوند.

دیوارپوش‌های خارجی عبارتند از آجر، سنگ، ورق کامپوزیت و غیره که دارای تنوع کمتری نسبت به دیوارپوش‌های داخلی هستند. قیمت دیوارپوش‌ها با یکدیگر متفاوت است و رقابت بسیار زیادی بین تولیدکنندگان وجود دارد.

انواع دیوارپوش‌ داخلی

در این بخش قصد داریم تا انواع دیوارپوش‌ها را برای شما شرح دهیم تا با خیالی آسوده‌تر اقدام به انتخاب آن نمائید. با ما همراه باشید.

 • دیوارپوش چوبی:

همانطور که از اسم آن پیداست دیوارپوش چوبی دارای مقاومت بسیار بالایی است. در صورتی که می‌خواهید در بلند مدت از آن استفاده نمائید بهتر است از روکش‌های مختلف برای محافظت از آن استفاده کنید. دیوارپوش‌های چوبی به خوبی عایق صدا و حرارت هستند و در نصب نیاز به زیرسازی ندارند. به دلیل افزایش قیمت چوب امروزه از چوب‌های مصنوعی مانند ام دی اف برای دیوارپوش چوبی استفاده می‌شود. دیوارپوش چوبی دارای ابعاد پهن و باریک است که در رنگ‌های مختلفی ارائه می‌گردد. هنگام نصب میتوان این دیوارپوش‌ها را به صورت افقی و عمودی وصل نمود.

مزایای دیوارپوش چوبی

 • زیبایی
 • نصب راحت
 • تنوع

معایب دیوارپوش چوبی

 • مناسب برای دکورهای سنتی
 • عدم سازگاری با دکورهای مدرن

 

به شما پیشنهاد می‌کنیم ویدئوی زیر را که مربوط به انواع دیوارپوش می‌باشد، مشاهده کنید.

 


برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی ساختمان مدولار کلیک کنید!


دیوار-پوش-چوبی

 • دیوارپوش چرمی:

اغلب از این نوع دیوارپوش در مکان‌های عمومی مانند لابی هتل، مجتمع تجاری، مسکونی و مهد کودک استفاده میشود. دیوارپوش چرمی دارای عایق بسیار مناسب در مقابل صدا و حرارت است. این دیوارپوش دارای طرح‌های سه بعدی بسیار جذابی است.


برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی قرارداد پیمانکاری کلیک کنید!


دیوار-پوش-چرمی

 • دیوارپوش سه بعدی:

با استفاده از دیوارپوش سه بعدی میتوانید جذابیت حیرت انگیری به خانه خود ببخشید. دیوارپوش سه بعدی دارای خاصیت ضد حریق بوده و در مقابل نفوذ آب بسیار مقاوم است. استفاده از این نوع دیوارپوش به همراه نورپردازی نمایی بسیار جذاب و چشمگیر به خانه شما می‌بخشد.


برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی نحوه نظارت بر پروژه های عمرانی کلیک کنید!


دیوار-پوش-سه-بعدی

 • دیوارپوش سنگی:

سنگ‌ کاری دیوار در دوره‌های مربوط به قرن گذشته و اوایل قرن 2000 در اوج خود بود. البته امروز هم طرفداران خاص خود را دارد؛ اما با وجود متریالی همچون آجر، بتن و دیگر موارد، کمتر از آن استفاده می‌شود. البته امروزه سنگ‌های آنتیک نیز طرفداران بسیاری دارد و برای تزیینات داخلی از آن‌ها استفاده می‌شود. اما به صورت کلی استفاده از سنگ در تزیینات داخلی نشان دهنده سبک‌های سنتی و روستایی است. به همین دلیل اگر بخواهید مطابق با اصول استاندارد معماری پیش بروید، لازم است هنگام استفاده از این متریال، دکوراسیون خود تغییراتی را ایجاد نمایید. برای اینکه ازآن نتیجه بهتری بگیرید، لازم است از متریال متضاد با آن استفاده کنید. به طورمثال اگر از سنگ در محیط‌های صنعتی استفاده کرده باشید، در کنار آن آجر و فلز را توصیه می‌کنیم.  در عوض برای ویلاها، استفاده از چوب توصیه می‌شود.


برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی سیستم ICF دیواری  کلیک کنید!


مزایای استفاده از سنگ کاری

استفاده از سنگ روی دیوا، برای پروژه‌های داخل کشور ما بیشتر با سنگ‌های آنتیک دیده می‌شود. توجه داشته باشید منظور ما استفاده از سنگ‌های طبیعی است. با استفاده از سنگ‌های طبیعی مزایای بسیاری عاید شما خواهد شد که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

نمایی لوکس و گران قیمت، اولین مزیت آن است. اگر به دنبال افزایش ارزش پروژه خود هستید، توصیه می‌کنیم از سنگ‌های طبیعی برای تزیین دیوار استفاده کنید. رایج‌ترین نوع سنگ برای تزیین دیوار، سنگ مرمر است.

عایق بودن در برابر گرما و صدا مزیت دوم استفاده از سنگ است.

استفاده در پروژه‌های بعدی نیز می‌تواند به عنوان مزیت تلقی گردد. زیرا سنگ طول عمر بالایی دارد و پس از تخریب سازه، می‌توانید دوباره از آن استفاده کنید.

معایب استفاده از سنگ کاری

یکی از معایب استفاده از سنگ‌های طبیعی، قیمت بالای آن است.

عیب دوم تغییر رنگ در برابر نور خورشید است.


برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی صفر تا صد نوسازی کلیک کنید!


دیوار-پوش-سنگی

 • دیوار پوش آلومینیومی:

این دیوار پوش از قطعات آلومینیوم کامپوزیت تشکیل میشود. دیوارپوش آلومینیومی دارای قطعاتی حدود 4 میلی متر است. این نوع دیوارپوش در رنگ، طرح و ترکیبات بسیار مختلفی در دسترس سازندگان و دکوراسیونی‌ها قرار گرفته است.  قطعات آلومینیومی این دیوارپوش با استفاده از یک چسب مخصوص که در پشت آن‌ها قرار گرفته است به دیوار ساختمان چسبیده می‌شوند.


برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی سفت‌کاری  کلیک کنید!


دیوار-پوش-آلمینیومی

 • دیوارپوش کاغذی:

از دیوارپوش کاغذی اغلب با نام کاغذ دیواری یاد می‌شود. در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف با قیمت‌های مختلفی می‌توان آن را تهیه نمود.  کاغذ دیواری‌ها دارای قابلیت ضد آب و ضد خش هستند و می‌توانید به صورت مرتب آن‌ها را تمیز کنید.


برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی پوشش های ضد حریق کلیک کنید!


 • دیوارپوش PVC:

هنگامی که بخواهید از این نوع دیوارپوش استفاده نمائید باید سطحی هموار و صاف داشته باشید. به همین علت در ابتدا باید زیرسازی کنید. اگر دیوار دارای قوس یا خم باشد باید دیوارپوش را نیز شبیه به آن قوس دهید یا خم کنید. پس از آن با استفاده از پیچ و مهره دیوارپوش‌ها را به یکدیگر متصل کنید. با این فرآیند مقاومت دیوارپوش‌ها را افزایش می‌دهید و در نهایت باید قرنیز را نصب کنید. جنس این نوع دیوارپوش‌ها از جنس pvc  است.


برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی معماری پایدار کلیک کنید!


دیوار-پوش-pvc

 • دیوارپوش فایبرگلاس:

دیوارپوش فایبرگلاس یک نوع متریال طبیعی است که از ماده‌های غیر سمی مانند کربنات، سیلیس و کوارتز تشکیل میشود. دیوارپوش‌هایی که از این مواد تهیه شده باشند ظاهری شبیه به تار و پود دارند. مقاومت دیوارپوش‌های فایبر گلاش بسیار بالا است و در برابر مواد شیمیایی دارای دوام بسیار بالایی هستند. این دیوارپوش‌ها در برابر حرارت عایق هستند و غیر قابل اشتعال‌اند به همین علت در همه ساختمان‌ها مورد استفاده قرار میگیرند.

اجرای این دیوارپوش دارای سرعت بسیار بالایی است، صرفه جویی بالایی در هزینه ها دارد و عمر مفید آن حدود 20 سال است.

انواع دیوار پوش که در این قسمت بررسی گردید، مربوط به انواع نازک کاری دیوار می‌شود. اما به جز این مورد، فعالیت‌های دیگری نیز به عنوان انواع نازک کاری ساختمان شناخته می‎‌شوند که ما در ادامه بررسی خواهیم کرد.


برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی مخزن بتنی کلیک کنید!


دیوار-پوش-فایبرگلس

اهداف نازک کاری

شاید در نگاه اول اهداف نازک کاری تنها در جهت زیباسازی ساختمان‌ها باشد؛ اما باید به شما بگوییم که اینگونه نیست و اگر نازک کاری درست و با استفاده از متریال با کیفیت انجام شود، می‌تواند تاثیر بسیاری در کاهش هزینه‌ها و حتی کاهش حوادث داشته باشد. به طور مثال در این مورد می‌توان به ارتباط آتش‌سوزی و مصالح به کار برده شده در نازک کاری اشاره کرد. قطعاً اگر از متریال ضد حریق استفاده شده باشد، می‌تواند در نجات دادن جان افراد و کاهش هزینه‌ها بسیار موثر باشد. در هنگام نازک کاری مهندسان اهداف متعددی را دنبال می‌کنند که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 • کاربردی مصالح و کاربرد آن در ساختمان
 • به صرفه بودن
 • ایمن بودن
 • نگهداری آسان

برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی صفر تا صد بازسازی خانه کلیک کنید!


هزینه نازک کاری ساختمان

نصب انواع دیوار پوش می‌تواند هزینه‌های مختلفی را داشته باشد. در واقع ممکن است برای انجام پروژه‌های بازسازی و یا پیمانکاری، مقصود شما تنها انجام فعالیت نازک کاری روی منزل یا محل کارتان باشد، که در این صورت اطلاع از هزینه‌ها ضروری است. برای اطلاعات بیش‌تر دررابطه با هزینه‌ها با ما تماس بگیرید.

مصالح نازک کاری

انواع نازک کاری در ساختمان، با استفاده از مصالح مختلفی انجام می‌شود که مصالح نازک کاری نام دارند. در این قسمت همراه ما باشید تا با انواع مصالح نازک کاری آشنا شوید. از جمله انواع مصالح نازک کاری می‌توان به بتن، موزائیک، سرامیک، گچ،روکش، وینیل و بسیاری موارد دیگر اشاره نمود.

کلام آخر!

در این مقاله تلاش شد تا شما را با تمامی انواع دیوارپوش ها و نازک کاری دیوار آشنا کنیم و به مهم ترین نکات مربوطه بپردازیم. گروهی از مهندسان موفق و با تجربه فقط می توانند تمام این موارد را با موفقیت و سر بلندی به اتمام برسانند. همچنین، انواع نازک کاری دیوار، انواع دیوار پوش، انواع نازک کاری در ساختمان، ناز کاری دیوار و مصالح نازک کاری مورد بررسی قرار گرفت. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب، نیاز به اطلاعات بیش‌تری در خصوص، سفت کاری ساختمان، نازک کاری ساختمان و یا موارد دیگر داشتید، با ما تماس بگیرید.

برای دانلود پی دی اف مقاله می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید.

دیوارپوش

دفتر فنی و مهندسی باروچین، گلچینی از مهندسان حاذق و برجسته در صنعت عمرانی است. این مجموعه با داشتن پروژه های موفق بسیاری در استان تهران و البرز، از سرشناس‌ترین دفترهای فنی و مهندسی به شمار می آید.

برای مشاهده تجربیات ما و برخی از پروژه‌های بزرگ صورت گرفته در استان تهران و البرز، به پروژه ها رجوع نمایید.

برای آشنایی بیشتر با دفتر فنی و مهندسی باروچین به درباره ما مراجعه نمایید.

برای ارتباط با مشاورین برتر ما نیز به بخش تماس با ما رجوع کنید.

دفتر فنی و مهندسی باروچین به ساختن فردای بهتر می اندیشد!

محصولات باروچین

 

۶۶ پاسخ

 1. I’ve been surfing online more than three hours today, yet I never found any interesting article
  like yours. It is pretty worth enough for me.
  In my view, if all web owners and bloggers made good content as you did, the net will be much more useful than ever before.

 2. Hi I am so excited I found your weblog, I really found you by mistake, while
  I was browsing on Askjeeve for something else, Nonetheless I
  am here now and would just like to say thanks for a tremendous post and a all round
  exciting blog (I also love the theme/design), I don’t
  have time to look over it all at the moment but I have saved it
  and also added your RSS feeds, so when I have time I
  will be back to read more, Please do keep up the awesome job.

 3. Hmm it looks like your blog ate my first comment (it was extremely long) so
  I guess I’ll just sum it up what I had written and say, I’m thoroughly enjoying your
  blog. I too am an aspiring blog blogger but I’m still
  new to the whole thing. Do you have any helpful hints for newbie blog writers?
  I’d certainly appreciate it.

 4. Greetings from Florida! I’m bored at work so I decided to check out your blog on my iphone during lunch break.
  I love the info you provide here and can’t wait to
  take a look when I get home. I’m shocked at how quick your blog loaded on my cell phone ..
  I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyways, very good site!

 5. Hi there I am so excited I found your blog, I really found
  you by error, while I was searching on Askjeeve for something else, Regardless I am here
  now and would just like to say thank you for
  a remarkable post and a all round interesting blog (I also love the theme/design), I don’t have time to go through it
  all at the moment but I have bookmarked it and also included your RSS
  feeds, so when I have time I will be back to read a lot more, Please do keep up the awesome job.

 6. بازتاب: Netflix bez VPN
 7. بازتاب: Netflix
 8. بازتاب: Krylya-nad-Berlinom
 9. بازتاب: FILM
 10. بازتاب: designchita.ru
 11. بازتاب: YA-krasneyu
 12. بازتاب: design-human.ru
 13. بازتاب: designmsu.ru
 14. بازتاب: vkl-design.ru
 15. بازتاب: irida-design.ru
 16. بازتاب: projectio
 17. بازتاب: moskva psiholog online
 18. بازتاب: psy online
 19. I blog often and I truly thank you for your information. The article has really peaked my interest.
  I will take a note of your website and keep checking for new information about
  once per week. I opted in for your RSS feed as well.

 20. بازتاب: uels ukrain
 21. بازتاب: DPTPtNqS
 22. Hey I know this is off topic but I was wondering
  if you knew of any widgets I could add to my blog that automatically
  tweet my newest twitter updates. I’ve been looking for a plug-in like this
  for quite some time and was hoping maybe you would have some experience
  with something like this. Please let me know if you run into anything.
  I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.

 23. بازتاب: D6tuzANh
 24. بازتاب: SHKALA TONOV
 25. بازتاب: Øêàëà òîíîâ
 26. بازتاب: russianmanagement.com
 27. بازتاب: chelovek-iz-90-h
 28. Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.
  I’ve been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping
  maybe you would have some experience with something like this.
  Please let me know if you run into anything. I
  truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.

 29. بازتاب: 3Hk12Bl
 30. بازتاب: 3NOZC44
 31. بازتاب: 01211
 32. بازتاب: tor-lyubov-i-grom
 33. بازتاب: film-tor-2022
 34. بازتاب: hd-tor-2022
 35. بازتاب: hdorg2.ru
 36. بازتاب: Psychologists
 37. بازتاب: Link
 38. بازتاب: tor-lyubov-i-grom.ru
 39. بازتاب: psy
 40. بازتاب: chelovek soznaniye mozg
 41. بازتاب: bit.ly
 42. بازتاب: cleantalkorg2.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید ؟
با واتس اپ در ارتباط باشید