صفر تا صد بازسازی خانه + نکاتی که باید بدانید!

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
آنچه در این مقاله می خوانید: hide

همه چیز درباره‌ی بازسازی ساختمان!

 امروزه به دلیل افزایش سرسام آور قیمت‌های مسکن، بسیاری از افراد به جای خرید ملکی نوساز، به فکر بازسازی می‌افتند. بازسازی اگر اصولی و درست انجام شود، نه تنها می‌تواند فرد را به خانه رویایی مد نظر برساند، بلکه بر روی ارزش ملک نیز تاثیر مثبت بسزایی خواهد داشت. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا از تمامی نکات مربوط به نوسازی اطلاعات کافی را بدست آورید.

بازسازی خانه با چه اهدافی ممکن است آغاز گردد؟

بسیاری از افراد به دلایل مختلف ممکن است تصمیم به بازسازی منزل خود بگیرند. بازسازی ممکن است به دلیل فروش خانه، تغییر فضای داخلی خانه و یا یک سرمایه گذاری زودبازده باشد. به هر حال در هر کدام از این موارد لازم است نکات مشابهی را در نظر داشته و مراحل مشابهی را طی نمایید.

بسیاری از پروژه‌های بازسازی خانه به این دلیل آغاز می‌شود که افراد به به فضای بیشتری احتیاج دارند یا چیدمان کنونی خانه متناسب با نیازهای آنها نیست. در حالی که برخی از این پروژه‌ها، به عنوان بازسازی در یک اتاق شروع شده  و به قسمت‌های دیگر خانه رفته و در نهایت به بازسازی در کل خانه تبدیل خواهند شد. خانه‌های قدیمی با اتاق‌های بسته و کوچک به اتاق‌های بزرگ‌تر و باز‌تر تبدیل می‌شوند. کابینت‌ها، لوازم خانگی و لوازم جانبی بروز شده و تغییرات بسیاری اعمال خواهد شد.


برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی مخزن بتنی چیست؟ + کاربرد آن در صنعت کلیک کنید!


آیا بازسازی خانه می‌تواند بر ارزش خانه بیفزاید؟

پروژه بازسازی خانه می‌تواند کاری بسیار بزرگ و طاقت فرسا باشد. زیرا در این گونه پروژه‌ها لازم است تصمیمات متعددی را بگیرید. با وجود همه این تصمیمات، نکته مهمی که باید بخاطر بسپارید این است که بازسازی یک سرمایه گذاری است. هرگونه تغییر خوبی که در منزل شما اعمال می‌گردد، قطعاً منجر به افزایش ارزش آن خواهد شد.


برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی 14 نکته اجرایی در پروژه‌های عمرانی !!! کلیک کنید!


قبل از شروع بازسازی خانه به چه مواردی باید توجه کرد؟

یکی از این موارد مربوط به محدودیت‌های قانونی برای بازسازی است. به طور مثال اگر ملک شما در منطقه‌ای حفاظت شده قرار گرفته باشد، لازم است یک سری دستورالعمل‌های قانونی را برای بازسازی در نظر داشته باشید. در مناطق حفاظت شده، گاهی اصلاً اجازه بازسازی صادر نخواهد شد. در مناطق داخل شهری نیز برای بازسازی یک سری قوانین خاص دیگر ممکن است وجود داشته باشد. به طور مثال برخی از ملک‌ها دارای تراس‌های بزرگ هستند که ترکیب آن با فضای داخلی خانه غیرقانونی شمرده خواهد شد. این موارد را حتماً قبل از آغاز عملیات و حتی طراحی بررسی کنید.

در ادامه مراحل کلی که باید برای بازسازی منزل خود در نظر داشته باشید، بررسی خواهیم کرد.


برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی 10 ایده طراحی حیاط خلوت کلیک کنید!


مراحل کلی قبل از آغاز بازسازی خانه

در قسمت‌های فوق ابتدایی‌ترین مواردی که قبل از شروع کردن هر گونه فعالیت بازسازی باید در نظر داشته باشید، بررسی کردیم.

در ادامه مراحل کلی که باید برای بازسازی منزل خود در نظر داشته باشید، بررسی خواهیم کرد.

 1. حتماً با برنامه‌ریزی شروع کنید!

مانند هر پروژه بزرگ، بازسازی کل خانه نباید فقط به دلیل یک ایده زودگذر آغاز شود. بسیاری از جنبه‌ها وجود دارد که باید هنگام بازسازی در نظر گرفته شود. هر آنچه را که می‌‎خواهید اصلاح کنید باید کاملاً حساب شده و با برنامه‌های قبلی انتخاب کرده باشید. در زیر فاکتورهایی آورده شده است که باید در برنامه کلی پروژه بازسازی شما گنجانده شود.

مهمترین مورد در برنامه‌ریزی برای بازسازی چیست؟

مهمترین جنبه فرایند برنامه‌ریزی این است که اطمینان حاصل کنید، پول کافی برای پرداخت هزینه پروژه را دارید. تفاوتی هم ندارد که یک پروژه کوچک و یا پروژه بزرگ را در دست اجرا داشته باشید.

نحوه مدیریت هزینه‌های بازسازی

هزینه‌های بازسازی می‌توانند بسیار متفاوت‌تر از آنچه شما تصور می‌کنید باشد. به همین دلیل توصیه می‌شود لیست کاملی را برای اندازه گیری هزینه تهیه کنید.

دشوارترین جنبه بودجه بندی، برآورد هزینه نیروی کار است. هزینه نیروی کار در حالت عادی 20 الی 40 درصد از هزینه‌ها را در بر می‌گیرد.

بیشتر مسائلی که ممکن است منجر به افزایش هزینه‌ها گردد در مراحل مربوط به عملیات زیرسازی مانند لوله‌کشی، سیم کشی‌ها و یا کشف لانه‌های حشره‌های موذی می‌شود.

ما برای مدیریت هزینه‌ها به شما توصیه می‌کنیم، پس از طی کردن این مراحل به خرید وسایل و تجهیزات اضافی بپردازید؛ زیرا ممکن است شما این وسایل را خریداری کنید و سپس با هزینه های اضافی رو به رو شوید. در حالی که بیشتر بودجه خود را صرف خرید کرده‌اید.


برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی سیستم ICF دیواری برای عایق ساختمان کلیک کنید!


 1. مشخص کردن فعالیت‌های حرفه‌ای و غیر حرفه‌ای

یکی از موارد مهمی که در برنامه‌ریزی قبل از شروع پروژه می‌توانید روی آن تمرکز کنید، مشخص کردن همین موضوع است. در پروژه‌های بازسازی همیشه یک سری فعالیت‌ها وجود دارد که افراد خودشان نیز می‌توانند از پس آن بربیایند. برای مشخص کردن این فعالیت‌ها ابتدا لیستی کامل از تمامی عملیات را طراحی کرده و سپس برای هریک برچسب گذاری کنید. در ادامه ما لیستی را برای نمونه آورده ایم که می‌توانید از آن استفاده کنید.

نوع پروژه حرفه ای غیرحرفه ای
لوله کشی *
کارهای برقی *
کندن کابینت ها و نصب *
تخریب سرویس بهداشتی *
کندن کاغذ دیواری *
کفپوش *
تهویه *
ریختن دیوارها *
نقاشی دیوار *
 1. چشم انداز

منظور از این مورد، مشخص کردن ایده نهایی و طرحی است که می‌خواهید در نهایت به آن برسید. برای مشخص کردن چشم انداز می‌توانید از مجلات طراحی کمک بگیرید. حتی می‌توانید از مشاوران نیز کمک بگیرید تا بهترین ایده را به شما ارائه دهند.

 1. اندازه

منظور از اندازه، این است که مشخص کنید دقیقاً چه متراژی از منزل شما بازسازی خواهد شد. آیا می‌خواهید فقط آشپزخانه یا یک اتاق را بازسازی کنید و یا قصد بازسازی کل منزل‌تان را دارید. همچنین می‌توانید در این قسمت مشخص نمایید که آیا قرار است تعداد اتاق‌ها بدون تغییر بماند و یا به منزل شما تعدادی اتاق نیز افزوده خواهد شد. اگر قرار است قسمت‌هایی به منزل اضافه شود، ابتدا لازم است مجوزهای مورد نیاز را تهیه کرده باشید.

 1. سبک و طراحی

هر فردی می‌تواند سبک مورد علاقه خود را در بازسازی منزلش پیاده سازی نماید. سعی کنید قبل از آغاز هرگونه تغییر و فعالیت، ابتدا نظر دیگر ساکنان منزل را در رابطه با این موضوع جویا شوید. امروزه سبک‌های متنوعی برای انتخاب کردن وجود دارد. به طور مثال شما می‌توانید از سبک‌های صنعتی، روستایی و مدرن استفاده نمایید.

 1. بودجه

 وقتی صحبت از یک پروژه بازسازی کل خانه می‌شود، تنها گفتن آن آسان است. از اندازه گرفته تا طراحی، میزان تخریب و بازسازی که باید انجام شود، همه اینها در نتیجه کار شما تأثیر می‌گذارد. بنابراین تصمیم بزرگی که باید در طی روند برنامه‌ریزی خود اتخاذ کنید، این است که چقدر حاضرید هزینه کنید؟ پس از مشخص شدن میزان هزینه مورد نیاز، اگر خیلی بیشتر از حد تصور شما بود، می‌توانید مقداری از پروژه را کاهش داده و یا بخشی از آن را به زمان دیگری موکول نمایید. کارشناسان در این مرحله توصیه می‌کنند که 10 تا 20 درصد از بودجه خود را ذخیره نمایید؛ زیرا ممکن است اتفاقات پیش بینی نشده‌ای نیز در طول پروژه رخ دهد.

 1. پیمانکار

استخدام پیمانکار ممکن است یکی از بهترین ایده‌هایی باشد که می‌توانید هنگام انجام بازسازی کل خانه انجام دهید. پیمانکاران می‌توانند استرس شما را در طول پروژه کاهش دهند. نه تنها در روند بازسازی به شما کمک خواهند کرد، حتی پیشنهاداتی را نیز برای نحوه طراحی و سبک انتخابی شما ارائه می‌دهند.

همچنین در مورد استخدام پیمانکاران فرعی مانند لوله کش، برق کار و نجار نیز تخصص دارند که بسیار ارزشمند است.


برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی قرارداد پیمانکاری بر پروژه‌های عمرانی  کلیک کنید!


 1. نیازهای آینده

یکی از معمول‌ترین اشتباهاتی که در هنگام بازسازی منازل رخ می‌دهد، در نظر نگرفتن نیازهای آینده است. به طور مثال ممکن است در حال حاضر خانواده شما یک سری نیازهایی داشته باشد که در آینده تغییر می‌کند. به همین دلیل گفته می‌شود هنگام بازسازی منازل حتما نیازهای چند سال آینده افراد خانواده را نیز در نظر داشته باشید.


برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی نحوه نظارت بر پروژه های عمرانی + نکات اجرایی که باید بدانید! کلیک کنید!


مراحل گام به گام برای شروع بازسازی

تا به این مرحله که از الزامات قبل از آغاز بازسازی آگاهی کافی را پیدا کرده‌اید. حالا می‌توانید مراحل بازسازی را شروع کنید. ما در ادامه قصد داریم اصلی‌ترین مراحلی که برای بازسازی لازم است در نظر داشته باشید، بررسی کنیم.

ترتیب این مراحل ممکن است بسته به پیمانکاری که استخدام کرده‌اید و میزان کار وی، کمی متفاوت باشد.

 1. تخریب

تخریب اولین مرحله تمام فعالیت‌های بازسازی است. عملیات تخریب برای هر کارفرما می‌تواند معانی متفاوتی باشد. برای برخی تخریب به معنای کندن کاغذ دیواری و یا حتی جمع کردن فرش‌هاست. اما تخریب به معنای واقعی یعنی دیوارها را بریزید و حتی ممکن است نیاز به سوراخ کردن سقف نیز باشد. برخی پروژه های تخریب طی یک یا دو روز انجام می‌شود در حالی که برخی دیگر ممکن است بسیار طولانی‌تر گردد.


برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی خاکبرداری و اصول کلی آن کلیک کنید!


نکات مهم در هنگام تخریب

در هنگام تخریب علاوه بر تجهیزات و متخصصانی که نیاز به حضور آن‌ها می‌باشد، باید به فکر جا به جایی و بیرون بردن آوار ریخته شده نیز باشید.

در هنگام تخریب، استفاده از کانکس می‌تواند بسیار کاربردی باشد. زیرا می‌توانید وسایل و یا تجهیزاتی که می‌خواهید از آن‌ها نگهداری کنید در داخل کانکس بگذارید.

استفاده از کانکس، به هم ریختگی‌ها را به حداقل می‌رساند.

اگر تصمیم دارید خودتان کار تخریب را انجام دهید، احتیاط کرده و تمام نکات ایمنی را رعایت کنید.

 1. فعالیت‌های مقدماتی بازسازی و در نظر گرفتن اجزای اصلی

مرحله بازسازی پس از تخریب آغاز می‌گردد. در این مرحله قاب درب و پنجره‌های جدید نصب می‌شود. ممکن است فضای مورد نیاز برای لوازم جانبی جدید نیز اعمال گردد. قبل از آغاز فعالیت‌های مقدماتی لازم است یک سری نکات را بدانید. این که هر خانه از بخش‌های اصلی و فرعی تشکیل شده است. بخش‌های اصلی شامل، درب، پنجره، دیوار، طبقات، سیستم گرمایشی، پشت بام و اسکلت بندی می‌شود. عموماً تمامی این قسمت‌ها در بازسازی تحت تاثیر قرار می‌گیرند و لازم است تغییراتی در آن‌ها اعمال شود. در ادامه نکات مهم هنگام بازسازی هر یک از این قسمت‌ها را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

 اسکلت ‌بندی

اسکلت ‌بندی یکی از اجزای اصلی هر ساختمان محسوب می‌شود. در حالت کلی ممکن است اسکلت ‌بندی با اضافه کردن اجزایی خاص، دارای استحکام بیشتری گردد. اما برای ساختمان‌های خیلی قدیمی که احتمالاً نشست هم کرده‌اند، انجام فعالیت‌های بیشتری مورد نیاز است. در این مورد حتماً با پیمانکار خود مشورت نمایید.

درب‌ها

درب می‌تواند تاثیر به سزایی در زیبایی منزل شما داشته باشد. اگر بودجه کافی دارید، توصیه می‌کنیم درب‌های قدیمی را حذف کرده و از مدل‌های جدید و به روز استفاده نمایید. البته گاهی با یک رنگ آمیزی ساده نیز می‌توان تغییر قابل توجهی در زیبایی درب‌ها ایجاد کرد.

دیوارها

دیوارها اگر نیاز به عایق کاری داشته باشند، در این مرحله باید انجام شود.

اگر قصد رنگ آمیزی دیوارها را دارید، لازم است ابتدا با ابزار مناسب برآمدگی‌ها وفرو‌رفتگی ها را برطرف کرده و سپس برای رنگ آمیزی و یا چسباندن کاغذ دیواری جدید اقدام نمایید. برای رنگ آمیزی دیوارها بهتر است از رنگ‌های متضاد استفاده کنید. یک پشنهاد عالی می‌تواند ترکیب رنگ سفید با رنگ‌های دیگر بنابر سلیقه خودتان باشد. فراموش نکنید که رنگ سفید تاثیر به سزایی در روشن‌تر به نظر رسیدن فضای داخلی منزل خواهد داشت.


برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی 8 انواع دیوارپوش + انواع نازک کاری کلیک کنید!


فعالیت‌های فنی و سیستم سرمایش و گرمایش

 پس از اتمام اسکلت بندی اتاق‌های جدید، می‌توان مجدداً تجهیزات را تغییر داد تا متناسب با فضا باشند. ممکن است این مرحله همزمان با عملیات بازسازی انجام گردد. بسته به دامنه پروژه شما، این مرحله می‌تواند زمان خوبی برای سیم کشی کل خانه نیز تلقی گردد. برای کسانی که لوازم خانگی جدید نصب می‌کنند، تابلوی برق نیز باید به روز شود. خدمات آب و گاز به خصوص اگر در حال بازسازی حمام و یا آشپزخانه هستید باید مورد توجه قرار گیرند. انتقال خطوط آب خیلی راحت نیست، بنابراین  برای انتقال لوله‌ها باید دقت زیادی داشته باشید. با این حال، این وضعیت بهترین فرصت برای به روزرسانی خطوط آبرسانی به لوله های مسی جدید است که از مقاومت بیشتری برخوردار هستند.


برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی 5 مرحله سفت‌کاری چیست؟ + نکات فنی کلیک کنید!


 1. فعالیت‌های مقدماتی بازسازی و در نظر گرفتن اجزای فرعی

قسمت‌های دیگری همچون کفپوش، کابینت، کمدها و غیره نیز می‌توانند به عنوان اجزای فرعی در نظر گرفته شوند. در ادامه نکات مربوط به آن‌ها را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

کفپوش

برخی از پیمانکاران ممکن است نصب کفپوش را قبل از رنگ آمیزی انجام دهند. اما ما به شما توصیه می‌کنیم که کف پوش را پس از رنگ آمیزی دیوارها نصب نمایید.

کابینت  

مرحله نصب کابینت و یا کمدهای اتاق‌ها در این مرحله انجام خواهد شد. اگر فقط قصد تغییر اتاق خواب و یا نشیمن را داشته باشید، این مرحله حذف می‌شود. در کابینت بندی آشپزخانه این نکته را مد نظر داشته باشید که حداکثر استفاده را از فضا نمایید.


برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی 12 نوع سقف کاذب کاربردی! کلیک کنید!


نحوه برخورد با نم در هنگام نوسازی یک خانه

در ابتدا قصد داریم توضیحی مختصر از نم به شما ارائه دهیم. نم رطوبتی است که بر ساختار منزل تاثیر گذاشته و می‌تواند منجر به بروز کپک روی دیوارها و یا ریختن رنگ دیوار شود. گاهی نم بر یک پارچگی و استحکام خانه نیز می‌تواند تاثیر بگذارد. به همین دلیل باید جدی گرفته شود.

نشانه‌های نم زدگی در ساختمان :

 • ریختن رنگ دیوارها
 • بوی نم
 • مشاهده قطرات آب روی دیوار
 • رسوب نمک روی دیوارها

این موضوعی طبیعی است که هنگام بازسازی منزل‌تان با مشکل نم دادن رو به رو شوید.

اغلب اوقات رطوبت ناشی از موارد زیر می‌شود :

 • جایگزینی آهک با سیمان
 • نقاشی با استفاده از محصولات مدرن نفوذناپذیر
 • جایگزینی کف‌های چوبی معلق با بتن
 • پوشاندن تهویه
 • تغییر سطح زمین خارجی در برابر ساختمان

راه حل‌هایی که برای برطرف شدن رطوبت ارائه می‌شود، شامل موارد زیر خواهد بود:

 • بهبود زهکشی زمین در اطراف ملک
 • پایین آردن سطح زمین خارجی
 • بهبود تهویه
 • گرم کردن محیط داخلی

مشکلات نفوذ نم در دیوارها و سقف‌ها معمولاً با ترمیم عایق بندی ساختمان برطرف می‌شود .

در هنگام برطرف کردن نم باید به دنبال علائم آن مانند پوسیدگی و کرم چوب نیز باشید.


برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی مدیریت پروژه ساختمانی چگونه است؟ کلیک کنید!


چگونه می‌توان پتانسیل یک پروژه نوسازی را ارزیابی کرد؟

همانطور که در موارد فوق اشاره کرده بودیم، بسیاری از افراد پروژه‌های نوسازی را به منظور سرمایه‌گذاری و به دست آوردن سود انجام می‌دهند. این افراد لازم است قبل از آغاز پروژه یک سری نکات را بررسی کرده و در نظر داشته باشند. در ادامه این موارد را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

قبل از خرید ملک برای نوسازی!

همیشه قبل از خرید، با کمک کارشناسان به بررسی وضعیت ملک بپردازید. کارشناسان با مشاهده ملک می‌توانند هزینه‌های مربوط به آن را تخمین بزنند.

مکان ملک (تقریبا) همه چیز است!

یک گفته قدیمی وجود دارد که می‌گوید برای پروژه های بازسازی باید به دنبال بدترین ملک در بهترین خیابان یا محله باشید. این بهترین توصیه برای تمام افرادی است که از پروژه نوسازی به دنبال سود هستند. پس حتماً امکانات منطقه را نیز در نظر داشته باشید.

قیمت ملک‌های مشابه را بررسی کنید!

یکی از فعالیت های بسیار مفید دیگری که می‌توانید قبل از خرید انجام دهید. بررسی قیمت املاک مشابه در منطقه است. با این کار می‌توانید حداکثر ارزشی را که از بازسازی خانه عایدتان خواهد شد، تخمین بزنید.

مراقب هزینه‌های هنگفت بازسازی باشید!

برخی از ملک‌ها شاید در ظاهر عیب خاصی نداشته باشند، اما پس از آغاز فعالیت بازسازی مشکلات‌شان هویدا خواهد شد. این ملک‌ها اغلب هزینه بازسازی بسیار بیشتری نسبت به ملک‌های عادی دارند. از جمله این مشکلات می‌توان به عایق‌کاری سقف، مشکلات لوله‌کشی و غیره اشاره کرد.

میزان بازسازی خانه مورد نیاز را تخمین بزنید!

ممکن است ملکی در نگاه اول بسیار ایده آل و مناسب برای بازسازی به نظر برسد؛ اما اگر کمی دقیق شوید متوجه خواهید شد که به هزینه بسیاری برای نزدیک شدن به طرح مورد نظر شما احتیاج دارد. پس توصیه می کنیم دنبال ملک‌هایی باشید که از نظر طرح و اندازه به ایده شما نزدیک‌تر هستند.


برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی 10 سبک معماری مدرن + عکس‌هایی که باید ببینید! کلیک کنید!


در چه شرایطی بازسازی به مجوز نیاز دارد؟

به صورت کلی برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که هر گونه عملیاتی که با تغییر در اجزای اصلی ساختمان همراه باشد، نیاز به مجوز ساخت خواهد داشت.

این موارد شامل، تغییر در حیاط و پارکینگ ساختمان، تغییر در راه پله‌ها و جا‌به‌جا کردن دیوارهای ساختمان می‌باشد.

از طرفی یک سری عملیات ساختمانی نیز هستند که برای تغییر به مجوز نیاز نخواهند داشت. این موارد شامل،‌ نصب کف‌پوش، رنگ زدن دیوار، تغییر نما، بازسازی پشت‌بام، بازسازی سرویس بهداشتی و غیره می‌شود.

محاسبه هزینه‌های بازسازی

در رابطه با محاسبه هزینه‌های بازسازی راه‌های مختلفی می‌تواند وجود داشته باشد. برخی پیمانکاران از هزینه‌های صرف شده مبلغی را به عنوان درصد در نظر می‌گیرند. برخی از پیمانکاران نیز به صورت جداگانه با توجه به کارهای انجام شده، دستمزد تعیین می‌کنند. به صورت کلی هزینه‌های بازسازی می‌تواند از مقدار بسیار کم یعنی زیر 10 میلیون تومان تا بالای 100 میلیون تومان در نظر گرفته شود. اینکه دقیقاً هر بازسازی به چه مقدار هزینه نیاز دارد، بستگی به مدل مورد نظر شما و سبک موردنظرتان برای پیاده‌سازی خواهد داشت. متراژ منزل و سن منزل نیز روی هزینه‌ها تاثیرگذار خواهد بود.

کلام آخر!

این مطلب در رابطه با بازسازی بود. ما سعی کردیم تمامی نکات مربوط به مراحل قبل، بعد و حین بازسازی را در اختیار شما قرار دهیم. توجه داشته باشید که اکتفا به این نکات کافی نیست و باید برای هر پروژه با متخصصان مشورت کنید تا نتیجه‌ای عالی بگیرید. اگر قصد بازسازی و یا نوسازی منزل‌تان را دارید، با ما در ارتباط باشید تا راهنمایی کامل در رابطه با نوع پروژه شما ارائه گردد.

دفتر فنی و مهندسی باروچین، گلچینی از مهندسان حاذق و برجسته در صنعت عمرانی است. این مجموعه با داشتن پروژه‌های موفق بسیاری در استان تهران و البرز، از سرشناس‌ترین دفترهای فنی و مهندسی به شمار می‌آید.

برای مشاهده تجربیات ما و برخی از پروژه‌های بزرگ صورت گرفته در استان تهران و البرز به پروژه ها رجوع نمایید.

آشنایی بیشتر با دفتر فنی و مهندسی باروچین به درباره ما مراجعه نمایید.

برای ارتباط با مشاورین برتر ما نیز به بخش تماس با ما رجوع کنید.

دفتر فنی و مهندسی باروچین، به ساختن فردایی بهتر می‌اندیشد!

منابع:

https://remodelingdesmoines.com/services/whole-home-renovations-remodeling/

https://www.hometowndemolitioncontractors.com/blog/create-a-home-remodeling-plan-in-10-simple-steps

https://www.realhomes.com/advice/how-to-prepare-your-house-for-renovation

https://www.entrepreneur.com/article/297458

https://www.realhomes.com/advice/how-to-deal-with-damp-old-homes

https://www.homebuilding.co.uk/advice/renovating-a-house-ultimate-guide

۹۰ پاسخ

 1. سلام مقاله بسیار عالی بود لطفا باز هم از این مقالات بزارید. خود دفتر فنی و مهندسی باروچین این خدمات رو انجام میدن؟

 2. Excellent article. Keep posting such kind of information on your blog.
  Im really impressed by your blog.
  Hi there, You’ve done an incredible job. I’ll definitely digg it and personally recommend to my friends.
  I am confident they’ll be benefited from this web site.

 3. I have been exploring for a bit for any high-quality articles or weblog posts on this kind of space .
  Exploring in Yahoo I finally stumbled upon this web site.
  Reading this info So i am happy to express that I’ve an incredibly good uncanny feeling I found out
  just what I needed. I most certainly will make sure to don?t disregard this web site and provides it a
  look regularly.

 4. Definitely imagine that that you said. Your favorite reason appeared to be on the internet the simplest
  thing to be aware of. I say to you, I certainly get irked while people think about issues that they plainly don’t know about.
  You controlled to hit the nail upon the top as well as defined out the
  entire thing without having side-effects , people can take a signal.
  Will likely be again to get more. Thank you

 5. Hello there, I discovered your blog via Google even as searching for a similar topic, your website
  came up, it appears to be like great. I’ve bookmarked it
  in my google bookmarks.
  Hello there, just became alert to your blog thru
  Google, and found that it’s really informative. I am gonna be careful for brussels.

  I’ll appreciate in case you proceed this in future.
  Lots of other people shall be benefited out
  of your writing. Cheers!

 6. You’re so cool! I don’t believe I have read through anything like this
  before. So nice to discover somebody with genuine thoughts
  on this topic. Seriously.. thank you for starting this up.
  This website is something that is required on the internet, someone with some originality!

 7. I was curious if you ever thought of changing the layout of your blog?

  Its very well written; I love what youve got to say. But maybe you
  could a little more in the way of content so
  people could connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having 1 or two images.
  Maybe you could space it out better?

 8. بازتاب: Netflix bez VPN
 9. بازتاب: Netflix
 10. بازتاب: Krylya-nad-Berlinom
 11. بازتاب: FILM
 12. بازتاب: designchita.ru
 13. بازتاب: YA-krasneyu
 14. بازتاب: design-human.ru
 15. بازتاب: designmsu.ru
 16. بازتاب: vkl-design.ru
 17. بازتاب: irida-design.ru
 18. بازتاب: online moskva psiholog
 19. بازتاب: psy online
 20. بازتاب: uels ukrain
 21. What you published made a bunch of sense. But, think on this, suppose you wrote a catchier
  post title? I mean, I don’t want to tell you how to run your website, however what if you added something that grabbed a person’s
  attention? I mean صفر تا صد بازسازی خانه +
  نکاتی که باید بدانید! – Baroochin is
  a little plain. You ought to peek at Yahoo’s home page and note how they create news titles
  to grab viewers to open the links. You might add a video or a pic or two to grab
  readers interested about everything’ve written. In my
  opinion, it could make your website a little bit more interesting.

 22. بازتاب: DPTPtNqS
 23. بازتاب: qQ8KZZE6
 24. بازتاب: D6tuzANh
 25. بازتاب: SHKALA TONOV
 26. بازتاب: Øêàëà òîíîâ
 27. بازتاب: russianmanagement.com
 28. بازتاب: chelovek-iz-90-h
 29. بازتاب: 3Hk12Bl
 30. بازتاب: 3NOZC44
 31. بازتاب: 01211
 32. بازتاب: tor-lyubov-i-grom
 33. بازتاب: film-tor-2022
 34. بازتاب: hd-tor-2022
 35. بازتاب: hdorg2.ru
 36. بازتاب: Psikholog
 37. بازتاب: netstate.ru
 38. بازتاب: Link
 39. بازتاب: tor-lyubov-i-grom.ru
 40. بازتاب: psy
 41. بازتاب: chelovek soznaniye mozg
 42. بازتاب: bit.ly
 43. بازتاب: cleantalkorg2.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید ؟
با واتس اپ در ارتباط باشید