از سیمان پوزولانی، ویژگی‌ها و تفاوت آن با دیگر سیمان‌ها چه می‌دانید؟

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email

سیمان پوزولانی موضوع مورد بحث ما در این مطلب بود. ما سعی کردیم تمامی نکات مربوط به نحوه استفاده، مزایا، معایب و نحوه ساخت این سیمان را بررسی کنیم. در ادامه همراه ما باشید تا این سیمان و ویژگی‌های آن را بیشتر بشناسید.

آنچه در این مقاله می خوانید: hide

سیمان پوزولانی چیست؟

پوزولان نام ماده ای است که برای تولید سیمان استفاده می شود. گفته می شود این ماده ارزان و فراوان است و در مقایسه با سیمان پرتلند این ماده 5 الی 15 درصد از ترکیبات را تشکیل خواهد داد. پوزولان به دو روش طبیعی و مصنوعی تولید شده و ساختار و ترکیبات آن با پرتلند متفاوت می باشد. پوزولان به ماده‌ای گفته می‌شود که از آلمینیوم و سیلیس تشکیل شده و در دمای معمولی اگر در مجاورت با آب و آهک مخلوط شده با آن قرار بگیرد، قابلیت تبدیل به سیمان را پیدا خواهد کرد.

اگر به سیمان پرتلند، پوزولان افزوده شود، منجر به تغییر خواص و مکانیزم سیمان خواهد شد. از جمله این موارد می‌توان به افزایش مقاومت اشاره کرد. البته این استحکام در برابر یخ‌بندان بسیار کم بوده و باعث می‌شود در مقابل یخ‌بندان چندان مقاوم نباشد.

سیمان پوزولانی چیست


برای اطلاعات بیشتر در رابطه با اینکه دیمپل شیت چیست، کلیک کنید.


مزایای استفاده از سیمان پوزولانی

استفاده از سیمان پوزولان، مزایای بسیاری دارد که در ادامه این موارد را بررسی خواهیم کرد.

1.افزایش مقاومت بتن

2.مقرون به صرفه و اقتصادی

3.افزایش نفوذ ناپذیری بدلیل وجود میکروسیلیس

4.مقاوم در برابر یخ زدگی و سرما

5 .کاهش سرعت تولید حرارت به دلیل هیدراتاسیون

6.کاهش احتمال ترک خوردگی سطح بتن به دلیل ویژگی‌های ممتاز فیزیکی و شیمیایی

7.کاهش حجم بتن‎‌ریزی به دلیل استفاده از سیمان پرتلند

8.کاهش مصرف سیمان در بتن

9.کاهش تولید هزینه‌های سیمان

10.محافظت از خوردگی بتن و میلگردها

11.مقاومت بالا در برابر فاضلاب و مواد شیمیایی

12.جلوگیری از واکنش قلیایی سیلیکا در سنگ‌دانه‌های بتن

13.مناسب برای استفاده در مناطق گرم و مرطوب

14.بالا بردن کارایی بتن

15.استفاده در بتن‌ریزی‌های حجیم

16.مقاومت بالا در برابر حمله سولفات‌ها

17.مقاومت نهایی بالا

18.ترک‌های عمقی و سطی کم‌تر

19.مقاوم در برابر سولفات اصلاح شده

20.ضد سولفات اصلاح شده


برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه انتخاب بهترین سنگ و سرامیک برای ساختمان کلیک کنید.


معایب سیمان پوزولانی

همانور که سیمان پوزولانی مزایای بسیاری دارد و در موارد فوق این مزایا بررسی گردید. این ماده می‌تواند معایبی را نیز داشته باشد که در ادامه این موارد را بررسی خواهیم کرد.

اولین عیب آن مربوط به ترکیبات شیمیایی می‌شود. ترکیبات شیمیایی سیمان پوزولانی بگونه‌ای است که منجر به فرسایش و هوازدگی سیمان خواهد شد.

برای پروژه‌های بتن‌ریزی عظیم بهتر است که از این نوع سیمان استفاده نشود؛ زیرا احتمال هوازدگی وجود خواهد داشت.

مقاومت فشاری سیمان پوزولانی در روزهای اولیه استفاده بسیار پایین است، به همین دلیل باید برای دست‌یابی به کیفیت مطلوب، 28 روز صبر کرد.


برای اطلاعات بیشتر دررابطه با تاسیسات ساختمان کلیک کنید.


انواع پوزولان چیست؟

در این قسمت همراه ما باشید تا با انواع پوزولان بیش‌تر آشنا شوید.

پوزولان‌ طبیعی

پوزولان طبیعی، می‌تواند شامل انواع خاک دیاتمه‌دار، شیل و چرت‌های اوپالینی باشد. توف‌های شیشه‌ای، خاکسترهای آتش‌فشانی و پوکه سنگ طبیعی نیز از جمله موادی است که در پوزولان استفاده می‌شود. به علاوه، در پوزولان ممکن است برخی از رس‌ها، شیل‌ها که نیاز به عملیات تکلیس دارند نیز استفاده شده باشد.

در کشور ما ذخایر بزرگی از پوزولان‌های طبیعی وجود دارد که در مناطقی همچون، تراس جاجرود، پوکه سنگ هراز (دماوند)، پوکه سهند و پوکه سنگ تفتان واقع شده است.

پوزولان مصنوعی

پوزولان مصنوعی، در واحدهای نیروگاه‌های برقی تولید شده و در آن از ذغال سنگ به عنوان سوخت استفاده می‌شود. این ماده با این نوع با بیش از 85 درصد سیلیس بلوری نشده با ذرات بی نهایت ریز و کروی شکل با قطر متوسط حدود 0.1 الی 0.2 میکرون، تولید می‌شود. وزن مخصوص دوده سیلیسی حدود 2.2 گرم بر سانتی متر مکعب است.

ویژگی های مثبت سیمان پوزولانی


برای اطلاعات بیشتر دررابطه با سنگ قرنیز کلیک کنید.


تفاوت سیمان پرتلند و پوزولانی

سیمان پوزولانی از پرتلندی کاملاً متفاوت ساخته شده است.

گرمای متصاد شده از سیمان پوزولان کم‌تر از پرتلند است.

سیمان پوزولان در برابر یون‌ها و سولفات‌ها مقاومت بسیار بالایی دارد. در حالی که پرتلند مقاومت چندانی ندارد.


برای اطلاعات بیشتر در رابطه با سنگ فرش بتنی کلیک کنید.


کاربرد سیمان پوزولانی

در این قسمت با ما همراه ما باشید تا با کاربردهای اصلی این نوع سیمان آشنا شوید.

 • تهیه بتن معمولی
 • پروژه های سد سازی
 • ساخت اسکله و بنادر
 • بتن ریزی حجیم

به صورت کلی از سیمان پرتلند پوزولانی برای تولید بتن معمولی همچون، پروژه‌های سدسازی، ساختن اسکله و بندرها استفاده می‌شود. به علاوه بر از سیمان پرتلند پوزولانی در تولید بتن معمولی، پروژه های سد سازی، ساخت اسکله و بندرها و بتن ریزی های حجیم، سازه‌های دریایی، سازه‌های هیدرولیکی، کارهای بتن‌ریزی گسترده و حجیم، شرایط بتن‌ریزی سخت، کارهای تزیینی و هنری، ملات سنگ تراشی و گچ کاری، در شرایط آب و هوایی گرم، لوله‌های فاضلاب پیش‌ساخته و موقعیت‌هایی که در معرض شدید سولفات قرار دارند، استفاده می‌شود.

برای پروژه‌های روی آب همچوم بنادر و اسکله‌ها یکی از مشکلات اصلی مربوط به یون‌های کلر و سولفات است که منجر به خوردگی سازه‌ها خواهد شد.


برای اطلاعات بیشتر درباره پوشش‌های ضد حریق کلیک کنید.


مشخصات فنی سیمان پوزولانی

در خصوص مشخصات فنی این ماده باید به شما بگوییم که زمان گیرش آن در کم‌ترین زمان ممکن 30 دقیقه و در بیش‌ترین زمان ممکن 600 دقیقه می‌باشد. به علاوه مقاومت فشاری آن نیز در سه روز اول حداقل سیزده مگاپاسکال و در هفت روز حداقل بیست و دو مگاپاسکال است. در بیست و هشت روز نیز حداقل سی و سه مگاپاسکال خواهد بود.


برای اطلاعات بیشتر درباره صفر تا صد بازسازی خانه کلیک کنید.


نکات نگهداری از سیمان پوزولانی

در خصوص نگهداری از سیمان پوزولانی باید بدانید که نباید از تاریخ تولید آن بیش‌تر از یک سال گذشته باشد.

هم‌چنین، در هنگام ذخیره سازی در انبار باید توجه داشته باشید که حداقل هر پاکت سیمان، 19 سانت از زمین و دیوار قرار داشته باشد.


برای اطلاعات بیشتر درباره 10 ایده طراحی حیات خلوت کلیک کنید.


پوزولان چیست؟ انواع و تاثیر آن در بتن

ما در موارد فوق سعی کردیم در رابطه با سیمان پوزولان صحبت کنیم. حال در این قسمت می‌خواهیم به بررسی ماده پوزولان بپردازیم و اطلاعات شما را از این ماده افزایش دهیم. پوزولان کلمه‌ای است که نام آن از اسم دهکده pouzzuoli گرفته شده است. این دهکده در نزدیکی آتش‌فشان وزو بوده و برای اولین بار خاکستر آتش‌فشانی از این محل پیدا شده بوده است.

بر طبق آیین ناهای ASTM C618-94a تعریف این ماده به شرح زیر است: پوزولان سیلیسی یا سیلیس آلومینیومی است که به تنهایی خاصیت چسبندگی ندارد و یا چسبندگی کمی دارد. این مصالح در حالت گرد شدن (ذرات ریز) و در مجاورت رطوبت و حرارت معمولی طی واکنش شیمیایی با هیدروکسید کلیسیم، ترکیبی با خاصیت سیمانی به وجود می‌آورد.

در استاندارد ایران تعریف این ماده به شرح زیر است:

مواد سیلیسی یا آلومینو سیلیسی که خود دارای قابلیت سیمانی شدن کم یا هیچ باشند؛ اما به صورت پودر شده بسیار نرم در حضور رطوبت با هیدرواکسیدهای قلیایی و قلیایی خاکی در دمای معمولی واکنش‌های شیمیایی می‌دهند.

در مقررات ملی ساختمان این نیز این ماده بدین شکل تعریف شده است که خود، خاصت چسبانندگی نداشته اما براثر قرارگرفتن در مجاورت رطوبت واکنش داده و ماده‌ای شبیه به سیمان پرتلند را تولید می‌کنند.


برای اطلاعات بیشتر درباره انواع نمای ساختمان کلیک کنید.


اهمیت استفاده از سیمان پرتلند پوزولانی چیست؟

امروزه به دلیل تغییراتی که در شیوه‌های ساخت به وجود آمده و همچنین ظهور انواع متریال‌های جدید، استفاده از این مواد اجتناب‌ناپذیر شده است.

معایب سیمان پوزولانی


برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه مدیریت پروژه ساخت کلیک کنید.


خواص بتن با استفاده از سیمان‌های آمیخته با پوزولان‌ها طبیعی

اصولاً زمان گیرش این نوع سیمان بیش‎تر است. البته این ویژگی‌ برای مناطق سرد مشکلاتی را به وجود خواهد آورد که لازم است نکات مورد نیاز برای این مناطق رعایت گردد.

کارایی

از آنجایی که سیمان پوزلان طبیعی، جذب بالایی از آب را دارد، به همین دلیل با افت کارایی روبه‌رو بوده و توصیه می‌شود، برای برطرف کردن این مورد از روان‌کننده یا فوق روان‌کننده استفاده شود.

جداشدگی

در این نوع سیمان به دلیل جذب آب و چسبندگی، خطرجدا شدن دوغاب از سنگدانه وجود نداشته و یا کم‌تر می‌باشد.

گرمای هیدراتاسیون

سیمان پوزولان، منجر به کاهش حرارت هیدراسیون شده و همین ویژگی منجر به صرفه‌جویی در مصرف انرژی برای ساخت سدها، دیوارها، پی‌ها وغیره می‌شود.

مقاومت فشاری

در خصوص این نوع سیمان باید بدانید که در ابتدا مقاومت فشاری آن کم‌تر از سایر سیمان‌ها می‌باشد. اما بعد از گذشت 90 روز می‌تواند مقاومت مورد نیاز را بدست آورد و حتی مقاومت بیش‌تری را نیز داشته باشد. اگر از پوزولان طبیعی و سیمان ریزتر استفاده می‌شود، تا حدودی این ویژگی اصلاح خواهد شد.

مدول الاستیسیته، جمع‌شدگی و خزش

این ویژگی نیز بدین صورت است که سیمان پوزولان در ابتدا مقاومت کم‌تر و در درازمدت مقاومت بیش‌تری خواهد داشت. جمع شدگی این سیمان کمی بیش‌تر و خزش آن بیش‌تر از بتن‌های ساخته شده با سیمان پرتلند معمولی است.

تخلخل و نفوذپذیری

در سیمان پوزولان به دلیل ایجاد واکنش ثانویه و تشکیل نوعی ژل، حفره‌های ایجاد شده پر شده و این ماده نفوذناپذیر می‌گردد. در نتیجه همین موضوع منجر به افزایش دوام گشته  مقاومت آن‌ها را در محیط‌های مهاجم افزایش خواهد داد.

دوام بتن

دوام بتن، موردی است که می‌تواند تحمل آن را در شرایط محیطی خاص افزایش دهد. توجه داشته باشید که بالا بودن مقاومت بتن، منجر به افزایش دوام آن نخواهد شد. ویژگی اصلی که این مورد را افزایش می دهد، واکنش سیمان در برابر هیدراتاسیون است که باید بیشترین مقدار سیلیکات کلسیم هیدارته و کمترین مقدار هیدروکسید کلسیم را داشته باشد.

خرابی سولفاتی

در موردی که مربوط به خرابی سولفات می‌شود؛ مشاهده شده است که عملکردهای بتن ساخته شده با سیمان پوزولان، بسیار بهتر از بتن‌های ساخته شده با پرتلند معمولی است.

خرابی کلریدی و زنگ آرماتور

سیمان آمیخته شده با پوزولان در محیط‌های دریایی که احتمال تهاجم یون کلرید وجود دارد، دوام بیش‌تری دارد. اگر نسبت آب به سیمان مخلوط به درستی رعایت شود، حتی دوام آن بیش‌تر نیز خواهد شد.

کربناسیون

درصد کربناسیون، میزان دوام بتن را مشخص خواهد کرد. در سیمان با درصدی از پوزولان، مقدار درصد کربناسیون کم‌تری به کار رفته به همین دلیل مقاومت آن را در برابر خوردگی افزایش می‌دهد.

خرابی ناشی از واکنش قلیایی سنگدانه‌ها (سرطان بتن)

از جمله ویژگی‌های مثبت سیمان پوزولان، کنترل شدن پدیده مخرب واکنش قلیایی در آن است. به همین دلیل است که برای سازه‌های هیدرولیکی، پل‌ها و سازه‌های دریایی از آن استفاده می‌شود.

خرابی ناشی از یخ زدن- آب شدن

یکی از عیب‌های سیمان پوزولان مشکل یخ زدگی در آن است. برای کنترل این مورد باید از اختلاط بتن به‌ویژه نسبت آب به سیمان مناسب استفاده کرد.

خرابی در محیط‌های اسیدی و فاضلاب‌ها

یکی از ویژگی‌های مثبت سیمان پوزولان، کاهش خرابی در محیط‌های اسیدی و فاضلاب‌ها است زیرا در آن هیدروکسید کلسیم سیمان مصرف شده است.


برای اطلاعات بیشتر درباره انواع دیوار پوش کلیک کنید.


راهکارهای لازم برای ارتقاء کیفیت بتن استفاده شده از سیمان‌های پوزولانی

در این قسمت همراه ما باشید تا راهکارهای لازم برای ارتقاء کیفیت بتن استفاده شده از سیمان‌های پوزولانی، را بررسی کنیم.

درمرحله حین تولید(درمحل کارخانه)

در این مرحله می‌توان از پوزولان و سایر مواد افزودنی با کیفیت بالا استفاده نمود. یا از کلینر با کیفیت بالا و همچنین تنظیم مقدار نرمی بهره برد. به علاوه اضافه کردن افزودنی‌های شیمیایی مناسب نیز کارساز خواهد بود.

در مرحله حین مصرف(در محل کارگاه): توجه ویژه به عمل‌آوری سیمان‌های پوزولانی

از جمله موارد مهم در این مرحله می‌توان به عملیات بتن‌ریزی و بعد از آن اشاره کرد. عمل‌آوری بتن، به معنای نگاه داشتن مقدار رطوبت و دمای بتن، در حد رضایت بخش است که درست بعد از بتن‌ریزی و اتمام عملیات آغاز خواهد شد.

در سیمان پرتلند، برای کامل کردن واکنش بین اجزا با با اکسید کلسیم هیدراته، لازم است فعالیت‌های عمل‌آوری با دقت انجام شده ومدت زمان و مقدار پاشش آب به بتن‌های ساخته شده از سیمان پوزولانی بیشتر باشد.

معایب سیمان پوزولانی


برای اطلاعات بیشتر درباره اصول خاکبرداری کلیک کنید.


خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی ویژگی‌های سیمان پوزولانی بپردازیم. مزایا، معایب، تفاوت آن با دیگر سیمان‌ها و ویژگی‌های خاص آن را نیز بررسی کردیم. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب، نیاز به اطلاعات بیش‌تری داشتید می‌توانید با ما تماس بگیرید و یا نظرات خود را با ما در این بگذارید.

۱۱ پاسخ

 1. خرید پنل اینستاگرام
  استفاده از پنل فروش فالوور در اینستاگرام کاملا بدون هزینه بوده
  و هیچ هزینه ای برای کاربران ندارد
  و با عضویت در سایت افزایش فالوور اینستاگرام میتوانید از تمام خدمات اینستاگرام و تلگرام و فیسبوک و بقیه شبکه های اجتماعی استفاده کنید درپنل تلگرام همانند خرید فالوور ایرانی و خرید
  فالوور واقعی میتوان اقدام به خرید ممبر
  واقعی کرد
  ارائه دهنده ارزانترین پنل خدمات اینستاگرام، انواع سرویس های با کیفیت شبکه های اجتماعی را به شما ارائه میدهد.
  کلیه خدمات اینستاگرام و تلگرام
  و … همگی در یک پنل با بهترین کیفیت و قیمت
  به شما ارائه می شود.

 2. بهترین تلویزیون های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۱ ️ پرفروش مدل های امسال
  یکی از دغدغه‌های شرکت سامسونگ جلب رضایت مشتریان و توجه به نیاز روز دنیا برای داشتن زندگی راحت و لذت
  بیشتر از دنیای دیجیتال است.
  با استفاده از موتور تصویر Hyper Real تلویزیون، می توانید از انواع محتوا با کیفیت Full HD لذت ببرید.
  این مدل بهترین تلویزیون با رزولوشن FULL HD سامسونگ و از بهترینهای فول اچ دی میباشد که در کنار کیفیت
  تصویر بسیار مناسب، امکانات عالی نیز در اختیار کاربران قرار می دهد.
  در ادامه سعی شده تا راهنمای خرید بهترین تلویزیون ایرانی در اختیار کاربران قرار بگیرد تا با در کنار هم قرار دادن جمیع جهات و نقاط
  مثبت و منفی برندهای مختلف، اقدام به خرید تلویزیون مدنظر خود
  کنند.
  سری Hisense H8G Quantum یک گزینه عالی برای کسانی
  است که می خواهند کم هزینه کنند و از آبشن های تلویزیون خود رازی باشند
  . فقط ۷۰۰ دلار برای نسخه ۶۵ اینچی Hisense به H8G ، ارزش فوق العاده ای دارد.
  شما مجبور به خرید یک مجموعه زیر استاندارد نیستید ،
  اگرچه یافتن و استفاده از برنامه ها آسان است
  ، پشتیبانی Google Assistant به خوبی اجرا شده است
  و مشخصات فنی با مدل های بسیار گران هستند.
  حرکت و روانی تلویزیون نیز بسیار عالی و روان است ، علی رغم افت روشنایی در مقایسه با مدل های QLED رقیب ، عملکردی عالی در ویدئوهای
  HD و ۴K دارد.
  مدل ۷۷ اینچی آن (۹۰۰۰ دلار) برای بیشتر
  افراد، زیادی بزرگ است اما مدل‌های ۶۵ و ۵۵ اینچی مناسب‌ترین گزینه‌ها هستند که قیمت آن‌ها به
  ترتیب ۳۵۰۰ و ۲۵۰۰ دلار است. با
  این پول شما یک تلویزیون با تصاویر عالی ۴K اولترا اچ‌دی و کنتراست فوق العاده خواهید داشت.

  همچنین تازه‌ترین آپشن‌های HDR مانند استاندارد های HDR10 و دالبی ویژن، ترکیب لگاریتم گاما
  و سیستم عامل فوق العاده ال‌ جی به نام webOS از
  برجسته‌ترین خصوصیات دیگری هستند که
  این تلویزیون‌ها در خود دارند.
  همان‌طور که در ادامه خواهید دید ‌تلویزیون‌های پیشرفته‌تر و گران‌تری
  هم در لیست وجود دارند، اما تلویزیون‌های سری C8، منطقی‌ترین انتخاب برای اکثر افرادی است که بهترین کیفیت تصویر موجود را می‌خواهند.
  محصولات ایکس ویژن دارای قطعات چین و مونتاژ ایران هستند و در مدل
  های هوشمند با سیستم عامل اندروید عرضه می شوند.
  تلویزیون جدید ال جی ۲۰۲۱

 3. با پرفروش‌ترین برندهای تلویزیون در بازار ایران آشنا شوید؛ از سونی تا ایکس‌ویژن
  ما با تنظیم هر تلویزیون در یک اتاق کاملاً
  تاریک و تنظیم تنظیمات تصویر آن با استفاده از ابزارها و روش هایی که به راحتی در دسترس مصرف کنندگان است آزمایش
  می کنیم – دقیقاً مثل شما ممکن است در خانه انجام دهید.
  از آنجا ، ما از یک سری الگوی تست و
  محتوای آشنا ، از سرویس های
  پخش تا Ultra HD Blu-ray گرفته تا تلویزیون خارج از هوا استفاده می کنیم تا در مورد ویژگی های عملکرد هر تلویزیون از
  جمله تولید رنگ ، وضوح حرکت ، سطح سیاه
  استفاده کنیم. نقاط کوانتومی، نانوکریستال‌های کوچک نیمه رسانا هستند که در پنل نمایشگر قرار می‌گیرند تا به تولید آرایه گسترده‌تری
  از رنگ‌ها کمک کنند.
  کیفیت تصویر آن فول HD است و تصاویر را به طور واضح
  به نمایش می گذارد.این محصول دارای
  سیستم صوتی قدرتمند ،دو درگاه USB و
  HDMI می باشد. یکی از مزیت‌های این تلویزیون این است که قابلیت ماشین زمان دارد به این صورت که شما می توانید برنامه های که
  در حال پخش است را ذخیره کنید و بعد آن را نگاه کنید.
  اگر این مقدار صدا شما را راضی نمی‌کند، می‌توانید با اتصال بلندگو
  از طریق خروجی صوتی این مدل،
  به میزان دلخواه قدرت صدای آن را تقویت کنید.

  با استفاده از این روش هم مصرف انرژی کمتر شده و هم
  سرعت پردازش تصاویر بسیار رشد می کند.

  در مدل LG OLED G1، تصاویر با رزولوشن ۳۸۲۰ در
  ۲۱۶۰ نمایش داده شده و تا کیفیت ۴K از محتوی
  پشتیبانی می شود. یکی از مشهور ترین مارک‌های تلویزیون که امروزه در بازار
  موجود است، دوو می‌باشد.شرکت دوو یکی از شرکت‌های بسیار بزرگ کره‌ای است و سابقه
  بسیار طولانی در تولید قطعات الکتریکی و لوازم خانگی دارد.

  این شرکت در شهر سئول تاسیس شده است و تا سال ۱۹۹۷، دومین شرکت بزرگ
  کشور کره محسوب می‌شد. این برند انواع مختلفی
  از تلویزن های ال ای دی جی پلاس و
  ال ای دی هوشمند جی پلاس با کیفیت های
  تصویری متفاوت HD، ۴K و Full HD تولید و به فروش می رسد.
  dozinkala

 4. آموزشگاه زبان انگلیسی کلاس آموزش زبان انگلیسی با
  متد آکسفورد

  مسئله تعدد منابع در مورد آموزش زبان انگلیسی، جدی ‎تر از بسیاری زمینه‎ های دیگر است؛ کتاب‌ های
  بسیار زیادی در بازار برای آموزش زبان وجود دارند،
  اما اکثر آن‌ها برای استفادهبه‌ عنوان خودآموزاصلاً
  توصیه نمی‌شوند. حتی تعداد زیادی از کتاب ‎هایی که به ‎عنوان “خودآموز” به بازار عرضه شده‎ اند، منابع خوبی برای یادگیری
  نیستند و استفاده از آن‌ها در
  یادگیری شما اخلال ایجاد خواهد کرد.

  “Oxford Basic American Dictionary for Learners of English” کمی از فرهنگ لغت قبلی
  پیشرفته‎ تر است و به نظر من، تعاریف
  لغات در آن کمی گنگ‎ تر است
  اما بااین‌ وجود یکی از بهترین فرهنگ
  لغاتی است که برای شروع یادگیری می‎شناسم.
  این فرهنگ لغت دارای سی‎ دی نرم
  ‎افزاری نیز هست که حتماً تهیه کنید.
  برای تعریف کلمات در این فرهنگ لغت نیز، از دو هزار واژه‎ پایه ‎ای زبان انگلیسی استفاده
  شده است که فهم این تعاریف را ساده ‎تر
  می‎کند.
  تمام محتوا از نوشته‌ها گرفته تا فیلم‌ها در دسترس
  شما قرار دارند. تصمیم‌گیرنده اصلی در دوره‌های آموزش آنلاین زبان انگلیسی شما
  هستید. به لطف دوره‌های آموزش آنلاین زبان انگلیسی شما زمان کافی برای
  فکر کردن را در اختیار دارید.
  می‌توانید قبل از بیان نظر یا پاسخ
  در مورد آن به اندازه کافی فکر کنید.

  شرایط برای شما فراهم شده است که قبل از به
  اشتراک گذاشتن نظر یا پاسخ سوال
  تمام جوانب را در نظر بگیرید.
  آموزش الکترونیکی شیوه آموزش و
  یادگیری را کاملا دگرگون
  کرده است. برخلاف روش‌های آموزش سنتی، آموزش الکترونیکی یادگیری
  را ساده‌تر و موثرتر می‌کند. اصطلاحات
  و مفاهیم معرفی شده در این دوره با مطالعه متون ادبی در هر
  یک از واحدهای ادبیات انگلیسی ارتباط دارد.
  اُتیچر با هدف تسهیل انتخاب استاد و گسترش آموزش آنلاین زبان، پا به این بازار گذاشته و آموزش دوازده زبان زنده دنیا را پوشش داده است.
  این امر به این دلیل است که ترکیه کشور شماره یک مقصد گردشگری ایرانیان محسوب
  می شود و هر ساله میلیون ها ایرانی برای
  گذراندن تعطیلات به ترکیه می
  روند. از طرفی دیگر ایرانیان زیادی به سرمایه گذاری و خرید ملک
  در ترکیه روی آورده اند و قصد اقامت
  در ترکیه را دارند که در این صورت نیاز
  به یادگیری زبان ترکی استانبولی و گرفتن مدرک زبان ترکی را دارند.
  یادگیری سریع زبان انگلیسی

 5. طراحی ویلا مدرن

  سنگ نما باید ویژگی های خاصی داشته باشد تا بتواند در برابر عوامل جوی، (آفتاب، باران، یخبندان و آب ) و آلاینده ها دوام بیاورد.

  برای استفاده از آجر در نمای ساختمان باید از آجر مخصوص نما یا همان آجر
  نسوز استفاده کنیم. سقف ایرانیت به شرط
  هم پوشانی مناسب لایه ها از ورود رطوبت هوا به فضا جلوگیری می کند.
  این نوع پوشش سقف در ویلا سازی معمولا در انواع سقف های
  شیروانی کاربرد دارد.
  برخی از افراد که زمان و شرایط کافی برای طراحی
  ویلا و ساخت ویلا را ندارند،
  اقدام به خرید ویلا های آماده می کنند اما ممکن است ویلای پیش
  ساخته کیفیت مد نظر شما را نداشته و نما و نقشه
  و حتی امکانات آن با سلایق شما متناسب نباشد.
  در طراحی پلان نکاتی چون اقلیم منطقه،
  شدت و جهت وزش باد، زاویه تابش نور خورشید،
  نوع بافت شهرسازی، قوانین شهرداری، سلیقه و
  نیازهای افراد ساکن، سبک‌های مختلف طراحی ویلا
  در نظر گرفته ‌می‌شوند.
  رعایت اصول طراحی و ساخت ویلا، موازین مهندسی، آیین نامه‌های اجرایی،
  تسلط کافی به تمامی سبک‌های معماری، احترام به
  نظر و سلیقه مشتری، و تعهد اجرایی از خلاصه خدمات
  شرکت ما است.
  همچنین این مستندات نقش بسیار مهمی در
  طراحی و ساخت ویلا بر عهده دارند.
  ممکن است بخواهید یک اتاق کار خانگی برای پیگیری برخی امور کاری خود در نظر بگیرید و یا اگر به صورت
  حرفه ای به ورزش خاصی می پردازید ایجاد فضایی
  که باعث شود از ورزش خود دور نمانید بسیار ضروری خواهد بود.
  با توجه به اینکه مدت زمان نسبتا طولانی و به صورت ایستاده از سینک ظرف شویی استفاده می شود،
  بهتر است دید و منظره مناسبی با در نظر گرفتن محدودیت هایی
  چون کابینت بالای سینک، حفظ محرمیت، لوله آب و..
  همچنین به دلیل خیس بودن این بخش از آشپزخانه، عبور جریان هوا و تابش نور
  آفتاب، شرایط بهداشتی خوبی را برای آن فراهم می کند.
  سه عنصر اصلی یک آشپزخانه، یخچال، سینک ظرف شویی و گاز هستند که مهمترین
  فعالیت های حول این سه عنصر انجام می شود.
  در طراحی ویلا، پارکینگ ها می توانند به صورت سرباز یا سرپوشیده باشند.
  تعداد پارکینگ ها با توجه به نیاز خانواده و ضوابط معماری قابل تعیین می باشد.
  در مناطق سردسیر می توان پارکینگ ها را به صورت بسته طراحی
  کرد و یا از زیرزمین ویلا نیز استفاده
  کرد. به این نکته باید توجه داشت که
  در ویلا ها محل پارک به نحوی باشد که رابطه و نزدیکی به در ورودی و آشپزخانه برای حمل
  راحت خرید ها و… فراهم شود.
  در این فضا علاوه بر دور هم جمع
  شدن اعضای خانواده، ممکن است پذیرایی از خویشاوندان
  و دوستان نیز در آن اتفاق بیفتد.
  از محاسن سقف طرح سفال میتوان به حجم کم، عمر بالا، وزن پایین، بی‌نیاز از رنگ، در برابر نور خورشید مقاوم، قیمت مناسب، نصب سریع، دارای رنگ‌های
  متنوع اشاره نمود. پوشش سقف
  ویلا باید با توجه به نوع سازه و منطقه ساخت ویلا انتخاب شود.
  برای رسیدن به هدف مطلب و
  دست یافتن به یک ایده عالی بهتر است با مهندسان
  و متخصصان مشورت کنیم و از کارشناسان
  شرکت معماری و دکوراسیون داخلی رامسین در این زمینه کمک بگیریم.

  یکی از مهم‌ترین عواملی که می‌تواند در طراحی ویلا تأثیر داشته باشد پلان ویلا است.
  را برایتان بازگو کنیم و شما را با
  مراحل مختلف ویلاسازی آشنا میکنیم.در ابتدا با گام های اساسی طراحی و
  ساخت ویلا آشنا می شویم. همان طور که
  می دانید طراحی ویلا دوبلکس اصول و قواعدی دارد که رعایت
  نکردن هر کدام از آنها در نتیجه آسایش شما در ویلای
  محبوبتان تاثیر خواهد گذاشت.
  و موجب تعادل کف پوش ها در کنار رنگ های موجود در دکوراسیون داخلی می شوند.
  یکی دیگر از مصالح پر کاربرد کف پوش در طراحی ویلای
  مدرن استفاده از سرامیک ها است.
  اگرچه ایده پردازی حد و مرز مشخصی
  ندارد، اما در هر مرحله باید به قابلیت اجرایی آن نیز توجه داشت.
  شرکت طراحی ویلا که به روز ترین تکنولوژی‌ها را در ساخت ویلا به خدمت
  می گیرد، می تواند ایده های ابتکاری که تا بحال اجرا
  نشده اند را به فضاهای معماری ویلا تبدیل کند.
  مسلماً هر چه اندازه‌ ویلا بزرگ‌تر باشد، هزینه‌ پرداختی بیش‌تر خواهد بود.

  جدا از مواردی که بیان کردیم، لازم است در حین طراحی ویلا، مقررات ملی ساختمان در نظر گرفته شود
  تا در نهایت کار نهایی بدون نقص و به بهترین شکل به پایان برسد.

  همچنین در اصول طراحی در ویلا، توجه به نحوه‌ قرارگیری ساختمان،
  شکل سقف و هماهنگ بودن طبقات با یکدیگر، اهمیت زیادی دارد.
  این مرحله در شاپ دکو به صورت آنلاین و بسیار
  راحت از طریق سایت انجام می
  شود. فشم فشم را می توان یکی از خوش آب و هواترین و زیباترین
  شهرهای شهرستان شمیرانات در تهران معرفی نمود .
  طراحی ویلای ارزان با ساده کردن هر چه بیشتر سبک و ساختار
  عمارت ویلا، انجام خواهد پذیرفت.
  به این ترتیب مراحل ساخت و ساز نیز با کاهش هزینه
  ها همراه خواهند بود و به طور کلی
  می توان ویلای ارزان قیمت تری را ایجاد
  کرد.
  استفاده از متریال سنتی مانند آجر در نما برای طراحی ویلاهایی با سبک کلاسیک بهترین گزینه
  است . سبک طراحی ویلا می تواند
  توسط کارفرما انتخاب شود تا طراحی
  ها بر پایه آن صورت گیرد. اما توجه داشته
  باشید که در برخی از مناطق بهترین نوع طراحی
  ، آن است که سبک طراحی با محیط طبیعی ادغام شود و ویلا
  مانند زائده ای بیجا نباشد. برای طراحی ویلا به
  سبک مدرن باید از قواعد طراحی مدرن
  و معماری مدرن بهره گرفت .
  تکرار عناصری مانند درختان موجب وحدت می شود و
  با تکرار درخت ها در دوطرف تعادل متقارن به وجود می آید .
  همچنین می توانیم تعادل نامتقارن نیز داشته
  باشیم .عناصر متفاوت می توانند به گونه ای در کنار یکدیگر قرار بگیرند که هارمونی ایجاد کرده و در نهایت
  به کنتراست زیبا ختم گردد .
  معمولا ویلاهای لاکچری از بهترین مصالح
  ، بهترین زمین و نیز بهترین دید به دریا ، جنگل ، کوهستان و …
  بر اساس گفته های اساتید و کارشناسان دانش معماری، طراحی سازه های ساختمانی
  با کاربری ویلایی در دسته یکی از
  سخت ترین بخش های خدمات مهندسی معماری به حساب می آید.
  اما با این حال اگر مهندس
  معمار فضای بزرگ تری را برای طراحی در اختیار داشته باشد، می تواند
  ساده تر کار خود را به بهترین نحو ممکن انجام
  دهد. طراحی و ساخت ویلا برای هر پیمان کاری
  وابسته به وضعیت اجتماعی اقتصادی و فیزیکی خانوار می تواند بسیار متفاوت باشد.
  البته باید این موضوع را بدانید که
  تعیین فونداسیون و نحوه تقسیم وزن بنا ویلا
  کاملا مربوط به سبک انتخابی شما در طراحی ویلا میباشد .
  در صورتی که بخواهید از طراحی سنتی ویلا بهره ببرید بدلیل استفاده از سقف های شیبدار با سفال ، سقف وزن بسیار کمی دارد و هزینه های زیر ساخت و فونداسیون شما به طرز
  چشم گیری کاهش می یابد . گرانترین هزینه فونداسیون مربوط به سبک کلاسیک میباشد و هزینه فونداسیون طراحی ویلا مدرن بین این دو سبک قرار خواهد
  گرفت.
  تهران گاردن (https://www.shrtco.de/RMhYq8)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید ؟
با واتس اپ در ارتباط باشید