معرفی انواع حفاظ ساختمان و کاربرد آن‌ها + قیمت

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email

حفاظ ساختمان، موضوع مورد بحث ما در این مطلب است. ما قصد داریم، انواع حفاظ ساختمان، ویژگی‌های آن، نقاط قوت و ضعف و دلایل و ضرورت استفاده از حفاظ را به شما توضیح دهیم. علاوه بر این انواع حفاظ دیواری و حفاظ پنجره را نیز به شما معرفی خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید.

آنچه در این مقاله می خوانید: hide

حفاظ ساختمان

امروزه انواع مختلفی از حفاظ ساختمان وجود دارد که هر کدام برای استفاده در محیط‌های مختلف، طراحی شده‌اند. به طور مثال حفاظ ساختمان بری محیط‌های شهری با محیط‌های باز و در طبیعت متفاوت می‌باشد. در ادامه با کاربرد و تفاوت هر یک بیشتر آشنا خواهیم شد.

انواع حفاظ دیواری ساختمان


برای اطلاعات بیشتر درباره پوکه صنعتی کلیک کنید.


حفاظ ساختمان برای پروژه‌های ویلایی

برای پروژه‌های ویلایی حفاظ ساختمان باید به صورتی باشد که نه تنها از ورود افراد مزاحم، بلکه از ورود حیوانات نیز جلوگیری نماید. در این موارد، گزینه‌های خلاقانه بسیاری وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

در ایجاد حفاظ ساختمان برای پروژه‌های ویلایی، دو رویکرد کلی وجود دارد. روش اول پله و روش دوم قفسه‌بندی است. در روش پله، بین زمین و ریل پایین شکاف زیادی ایجاد خواهد شد.

دومین استراتژی، “قفسه بندی” شامل پیروی دقیق از خطوط شیب است. یک حصار قابل حمل دارای ستون‌ها و ریل‌هایی است که به صورت انعطاف پذیری به هم متصل شده اند، به این ترتیب ریل‌ها می‌توانند در کانتور با زمین قرار بگیرند و گاهی اوقات چند گزینه برای اتصال ریل‌ها به تیر حصار ارائه می‌دهد.


برای اطلاعات بیشتر درباره رنگ رومالین کلیک کنید.


قبل از انتخاب نوع حفاظ ساختمان، باید به چه مواردی توجه کرد؟

اگر هدف شما از نصب حفاظ ساختمان برای حفظ حریم خصوصی و امنیت است، قبل از اینکه قلم را روی کاغذ بیاورید، به این فکر کنید که از چه چیزی به دنبال حفظ حریم خصوصی و امنیت هستید. پاسخ شما غالباً مشخص می‌کند که حصارتان واقعاً چقدر خصوصی و ایمن باشد. پاسخ شما همچنین سبک حصار، مواد و اندازه مورد نیاز شما را تعیین خواهد کرد. همچنین به خاطر داشته باشید که ساختن یک حصار چوبی بلند و محکم در یک حیاط کوچک می‌تواند چشم انداز شما را تحت فشار قرار دهد و فضای زندگی در فضای باز شما را به حیاط تبدیل کند.


برای اطلاعات بیشتر درباره کف کاذب آلمینیوم کلیک کنید.


برنامه‌ریزی برای انتخاب حفاظ ساختمان

برنامه‌ریزی برای حصار امنیتی در محله‌هایی که فضای طبیعی کمی از آنها جدا شده است، مانند فضای سبز مشخص و مناطق جنگلی، که در آن خانه‌ها و حیاط‌ها به طور یکپارچه قرار گرفته‌اند، نیاز به بررسی دقیق دارد. بعد تأیید حصار، گام بعدی ترسیم طرحی از خط حصار، با ذکر هرگونه مانع از جمله درختان یا ساختمان‌های فرعی و برنامه‌ای برای نحوه دور زدن آن‌ها است. بعد از اجرای برنامه شما، مرحله بعدی اندازه گیری مساحت برای تعیین مقدار مواد و نوع ابزار مورد نیاز برای ساخت و نصب است.


برای اطلاعات بیشتر در رابطه با مراحل سفت کاری کلیک کنید.


نکات مهم در هنگام استفاده از حفاظ ساختمان

ساختن حصار چوبی امنیتی با ارتفاع 6 تا 8 فوت در اصل همان ساختن یک حصار مسکونی چوبی محکم است.از این نوع حصارها معمولاً برای مشخص کردن خطوط املاک، استخرهای شنا و نگهداری حیوانات خانگی از حیاط یا خارج از حیاط استفاده می‌شود. یک حصار امنیتی استاندارد احتیاج به جمع کننده‌هایی با فاصله یا فاصله نزدیک، یک تخته در پایه و یک دروازه محکم و قابل قفل دارد. برای افزایش امنیت، می توانید ارتفاع را با افزودن یک صفحه مشبک 2 فوت به قسمت بالا گسترش دهید و حصار 6 فوت را تا 8 فوت بلند کنید، یک ارتفاع بسیار دشوار برای صعود.


برای اطلاع از جزییات قرارداد پیمانکاری در پروژه‌های عمرانی کلیک کنید.


استانداردهای مربوط به حفاظ ساختمان

به طور معمول، یک حصار امنیتی حداقل 6 فوت طول دارد. موارد استاندارد در اندازه‌های 4 در 4 اینچ و 6 در 6 اینچ و تا 12 فوت در دسترس هستند. تخته‌ها را می توان در اندازه‌های 4 تا 6 اینچ عرض و تا 12 فوت طول خریداری کرد. نرده‌ای که 6 فوت طول دارد باید ستون‌ها را برای ستون‌های انتهایی و دروازه حداقل 2 فوت و عمق حداقل 3 فوت تنظیم کند. برای نرده‌های بلندتر، قانون عمق پست یک سوم طول پست است. با این حال، هرچه نرده بلندتر باشد، وزن آن سنگین‌تر است و برای ایستادن به حالت ایستاده به حمایت بیشتری نیاز دارد.


برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه نظارت بر پروژه‌های عمرانی کلیک کنید.


مزایا و معایب استفاده از نرده حفاظ ساختمان

در این قسمت همراه ما باشید تا مزایا و معایب استفاده از نرده حفاظ ساختمان را بیشتر بررسی کنیم.در حال حاضر بیشتر آپارتمان‌ها از نرده حفاظ برای جلوگیری از دستبرد استفاده می‌کنند.

علاوه بر نصب حفاظ بالای درب، پشت پنجره‌ها نیز از نوعی خاص استفاده می‌شود.

با وجود تمام مزایایی که استفاده از نرده حفاظ ساختمان دارد، برخی از آن استفاده نمی‌کنند. زیرا بر این باور هستند که نمای داخلی خانه را تاریک خواهد کرد.


برای اطلاعات بیشتر درباره پوشش‌های ضد حریق کلیک کنید.


آیا مزایای استفاده از حفاظ پنجره به معایب آن می‌ارزد؟

جواب این سوال مثبت است. مهم‌ترین مزیت استفاده از نرده حفاظ پنجره، افزایش امنیت است. اگرچه بنابر نظر برخی ممکن است از تابش نور به صورت خیلی جزئی بکاهد؛ اما وقوع حوادث جبران‌ناپذیر می‌تواند بسیار بدتر باشد.


برای اطلاعات بیشتر در رابطه با سنگ فرش بتنی کلیک کنید.


مزایای استفاده از حفاظ ساختمان

در این قسمت مهم‌ترین مزایای استفاده از حفاظ ساختمان را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

بالا بردن امنیت ساختمان

طبق گزارش‌های اعلام شده، بیشتر سرقت‌ها از طریق پنجره‌ها صورت می‌پذیرد و خیلی کمترپیش می‌آید که سارقان از درب اصلی وارد ساختمان شوند. به همین دلیل، استفاده از نرده حفاظ پنجره به شدت توصیه می‌شود.

حفاظت از کودکان

یکی از عادت‌های رایج کودکان و حیوانات خانگی، آویزان شدن از پنجره‌ها است. پس یکی از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده نرده حفاظ، جلوگیری از اینگونه حوادث است.

زیبایی بیشتر

امروزه انواع مختلفی از حفاظ‌های ساختمانی با مدل‌ها و طرح‌های متنوع در دسترس است. برای بخشیدن زیبایی بیشتر به ساختمان‌ها می‌توانید از انواع این موارد استفاده کنید.


برای اطلاعات بیشتر دررابطه با سنگ قرنیز کلیک کنید.


معایب حفاظ ساختمان

از جمله معایب حفاظ ساختمان، می‌توان به این مورد اشاره کرد که در شرایط اضطراری، خارج شدن از منزل را دشوار خواهد کرد. البته دربیشتر مدل‌ها امکان باز کردن آن‌ها از داخل وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده نمایید.


برای اطلاعات بیشتر دررابطه با تاسیسات ساختمان کلیک کنید.


بهترین حفاظ ساختمانی روی دیوار

همانطور که می‌دانید یکی از رایج‌ترین محصولات محافظتی، حفاظ ساختمانی روی دیوار است. در حال حاضر بیشترین محصولات این دسته، شامل حفاظ شاخ گوزنی یا حفاظ لیلیوم و حفاظ سر نیزه‌ای است که روی دیوارهای کوچک نصب می‌شود. این موارد نسبت به محصولاتی که در گذشته استفاده می‌شد، بسیار ایمن‌تر هستند.

حفاظ لیلیوم از نظر بسیاری از افراد نسبت به مدل‌های دیگر زیباتر است. علاوه بر زیبایی، این حفاظ امنیت بیشتری را نیز دارد. از آنجایی که مدل آن از گل لیلیوم الهام گرفته شده است، به همین دلیل در بسیاری از مراکز اداری و تجاری نیز از آن استفاده می‌شود.


برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه انتخاب بهترین سنگ و سرامیک برای ساختمان کلیک کنید.


انواع حفاظ لیلیوم

 • حفاظ لیلیوم کم تراکم
 • نرده حفاظ لیلیوم با تراکم متوسط
 • حفاظ لیلیوم پر تراکم

برای اینکه بدانید بهترین حفاظ ساختمانی روی دیوار برای شما چیست، باید به شکل حفاظ، ارتفاع نرده و شکل حفاظ توجه داشته باشید.اغلب ارتفاع بهترین حفاظ دیوار از ۱ تا ۱ونیم متر می‌باشد. البته براساس مدل، ارتفاع تغییر خواهد کرد.


برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه انتخاب بهترین سنگ و سرامیک برای ساختمان کلیک کنید.


حفاظ پنجره ساده پروفیلی چیست ؟

اگر به دنبال محصولات ساده هستید، این مورد را به شما پیشنهاد می‌کنیم. هنگام انتخاب این مدل، به تطابق رنگ آن با رنگ دیوارها توجه داشته باشید.


برای اطلاعات بیشتر دررابطه با انواع پله و مزایا و معایب آن کلیک کنید.


حفاظ پنجره فرفورژه طرح‌دار چیست ؟

این مدل، شستشوی راحت‌تری نسبت به مدل‌های دیگر دارد و به راحتی از ورود سارقان جلوگیری خواهد کرد.


برای اطلاعات بیشتر دررابطه با نحوه خرید و نصب آسانسور کلیک کنید.


قیمت حفاظ ساختمانی پنجره چگونه تعیین می‌شود؟

برای تعیین قیمت دقیق، باید اندازه محل مورد نظر گرفته شود. از طرفی قیمت محصولات آهن و فولاد، با توجه به وضعیت بازار مشخص خواهد شد. زیرا این موارد به قیمت دلار بستگی دارند.


برای اطلاعات بیشتر دررابطه با انواع درزگیر و کاربرد آن کلیک کنید.


مزایای نصب حفاظ پنجره از داخل ساختمان

برخی افراد به دلیل تمایل برای نمایش بهتر نمای بیرونی ساختمان، حفاظ پنجره از داخل را انتخاب می‌کنند. حفاظ پنجره از داخل، مزایایی را دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. البته مزایای این روش بسیار بیشتر از مواردی است که ما به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. به هر حال ما مهم‌ترین مزایای آن را به شما معرفی خواهیم کرد.

کنترل نور

نور یکی از ویژگی‌های مهم برای تمامی منازل است که هر شی اضافه می‌تواند ورود آن را به داخل کاهش دهد. حفاظ ساختمانی برای پنجره‌ها نیز اگر از بیرون نصب شده باشند، قطعاً می‌توانند ورود نور را به داخل کاهش دهند. نصب حفاظ پنجره از داخل می‌تواند این مشکل را به خوبی حل کرده و به راحتی نور را به داخل راه دهد.

طراحی حفاظ پنجره از داخل

یکی از دلایل دیگری که افراد را به انتخاب حفاظ ساختمانی از داخل سوق می‌دهد، محدود نکردن نمای بیرونی است. بی‌شک با استفاده از حفاظ پنجره، نمای بیرونی شما متاثر خواهد شد که این موضوع برای بسیاری ناخوشایند است.


برای اطلاعات بیشتر درباره میلگرد frp کلیک کنید.


اندازه استاندارد حفاظ پنجره از داخل چقدر است؟

از آنجایی که مهم‌ترین کاربرد حفاظ پنجره، جلوگیری ورود سارقان است. به همین دلیل هنگام نصب حفاظ در داخل، باید به این موضوع توجه کافی داشته باشید. به طوری که اندازه، به صورت کامل قاب پنجره را پوشش دهد ودر آن از نرده‌های افقی و عمودی استفاده شده باشد. این نوع حفاظ‌ها، می‌توانند به راحتی از ورود سارقین جلوگیری کنند، با اینکه از داخل نصب می‌شوند.


برای اطلاعات بیشتر درباره مخزن بتنی کلیک کنید.


درب آکاردئونی ( حفاظ درب آپارتمان )

درب آکاردئونی نوع دیگری از حفاظ ساختمانی است که در جلوی درب استفاده خواهد شد. این درب تاشو بوده و تاریخچه قدیمی دارد. از این محصول هم برای منازل و هم برای ساختمان‌های اداری استفاده می‌شود. البته نام دیگر آن‌ها نیز درب تاشو و درب کرکره‌ای نیز می‌باشد.


برای اطلاعات بیشتر درباره اصول خاکبرداری کلیک کنید.


آشنایی با انواع حفاظ ساختمان

در این قسمت همراه ما باشید تا با انواع حفاظ ساختمان، آشنا شوید.

در آپارتمان‌های مسکونی، زیبایی حرف اول را می‌زند. علاوه بر زیبایی، تامین امنیت نیز از اهمیت بسیاری برخوردار خواهد بود.

حفاظ استیل

متداول‌ترین نوع حفاظ  که استفاده می‌شود، این مورد است. این محصول بسیار محکم و مقاوم می‌باشد.

حفاظ چوبی

این محصول نیز در عین زیبایی، دارای مقاومت خوبی خواهد بود.

حفاظ فرفورژه

این مدل دارای اشکال در هم تنیده بوده و بسیار محبوب است. اگر منزل شما ا طراحی کلاسیک ساخته شده، می‌توانید از این مدل استفاده کنید.

حفاظ بانکی

این حفاظ از نوع استیل است و چون در بانک‎ها استفاده می‌شود، حفاظ بانکی نام دارد.


برای اطلاعات بیشتر درباره مدیریت پروژه ساختمانی کلیک کنید.


معرفی انواع حفاظ روی دیوار به همراه نقاط قوت و ضعف و کاربرد

همانطور که در موارد فوق اشاره کرده بودیم، حفاظ روی دیوار به انواع شاخ گوزنی، لیلیوم، نیزار تقسیم‌بندی می‌شود.

مزایای حفاظ شاخ گوزنی

 • می‌توانید از بالای آن عبور کنید.
 • از آنجایی که خمکاری رو به بیرون دارد، کسی نمی‌تواند در کنار آن بایستد.
 • این مدل تراکم بالایی دارد که نشان دهنده امنیت بالای آن است.
 • تراکم حفاظ ساختمانی شاخ گوزنی، قابل تغییر است.
 • عرض این حفاظ نیز به صورت سفارشی ساخته شده و قابل تغییر خواهد بود.

کاربرد حفاظ شاخ گوزنی

 • از این حفاظ، می‌توانید در پنجره‌های آپارتمان‌های مسکونی، دفترهای اداری، مطب، باغ، ویلا و غیره استفاده نمایید.
 • این حفاظ برای نصب روی انواع فنس، بالکن، نرده و غیره مناسب است.
 • می‌توانید این محصول را با عرض متفاوت سفارش دهید.

مزایای حفاظ لیلیوم

عمر این محصول طولانی است و بعد از نصب نیاز به نگهداری خاصی نخواهد داشت. از آنجایی که در طراحی آن، نوعی نظم خاص هندسی گنجانده شده است، به همین دلیل نیز ضریب امنیت آن بالا می‌باشد.

استحکام این نرده به قدری بالاست که اگر روی زمین قرار بگیرد، امکان گذشتن از آن وجود نخواهد داشت. همین ویژگی منجر به افزایش ضریب امنیت آن هنگامی که روی دیوار قرار داده می‌شود، خواهد شد.

حفاظ ساختمانی نیزار

حفاظ نیزار نیز همانطور که از نام آن پیداست، از نیزارها الهام گرفته است. اگر به دنبال مدلی خاص و متفاوت با موارد قبلی هستید، حفاظ نیزارپیشنهاد ما به شماست. با استفاده از این حفاظ ساختمانی، نه تنها امنیت محل سکونت خود را افزایش خواهید داد، می‌توانید زیبایی آن را نیز چندین برابر نمایید.

مزایا و معایب حفاظ نیزار

از جمله محاسن آن می‌توان به این مورد اشاره کرد که، به صورت مستقیم جوشکاری می‌شوند. همین موضوع منجر به افزایش استحکام آن خواهد شد. در حالی که مدل‌های قبلی، به دلیل اینکه به شاسی جوشکاری نمی‌شوند، نقاط جوش زیادتر بوده و بعد از مدتی دچار پوسیدگی خواهند شد.


برای اطلاعات بیشتر درباره انواع نمای ساختمان کلیک کنید.


خلاصه مطلب

ما سعی کردیم در این مطلب، انواع حفاظ ساختمانی را به شما معرفی کنیم. اینکه هر حفاظ ساختمانی، چه ویژگی‌ها، مزایا و معایبی دارد و همچنین هر حفاظ برای چه محیط‌هایی مناسب است. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب، نیاز به اطلاعات بیشتری در رابطه با انواع حفاظ ساختمانی داشتید، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

دفتر فنی و مهندسی باروچین، گلچینی از مهندسان حاذق و برجسته در صنعت عمرانی است. این مجموعه با داشتن پروژه‌های موفق بسیاری در استان تهران و البرز، از سرشناس‌ترین دفترهای فنی و مهندسی به شمار می‌آید.

برای دانلود پی دی اف مقاله می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید.

حفاظ ساختمان

برای مشاهده تجربیات ما و برخی از پروژه‌های بزرگ صورت گرفته در استان تهران و البرز، به پروژه ها رجوع نمایید.

چنانچه نیاز به آشنایی بیشتر با دفتر فنی و مهندسی باروچین نیاز دارید، به درباره ما مراجعه نمایید.

برای ارتباط با مشاورین برتر ما نیز به بخش تماس با ما رجوع کنید.

چند نوع حفاظ ساختمان برای دیوار وجود دارد؟

شناخته شده ترین آن ها شامل، حفاظ نیزار، شاخ گوزنی و بوته ای می شود.

قیمت حفاظ ساختمان چقدر است؟

قیمت این محصول به دلار و وضعیت بازار بستگی دارد.

 

 

 

 

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید ؟
با واتس اپ در ارتباط باشید